Zavrieť

Porady

Staré zlaté časy...

sprievodca CR Rakúsko,
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:
Rýchlu trasenú tortu mám vyskúšanú a je BETÁLNA
slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som tu len taká stará, že zatiaľ nikto nespomenul DUBČEK rožky?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ja som tu len taká stará, že zatiaľ nikto nespomenul DUBČEK rožky
tie už boli spomenuté, aké boli veľké a chrumkavé
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

A pamätate ako sa chodilo na kolotoč za jedno kuracie vajičko, keď prišiel na dedinu cirkus s jedným medveďom-to bolo pozdvižení, doma varený slivkový lekvár v kotly,
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

borob Pozri príspevok
Asi sme z jedneho kmena ak tam bol aj Šifer a Trnkusov a Bočkajová
Jasné, Emil Šifer telocvik, Trnkusová tuším prírodopis (?), Bočkajovú si nepamätám.
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

ešte ma napadla hrubá tehla marcipánu a mama to trela na trcku ) do kysnutého koláča. Urobila na plech 4 a bolo čo jesť celú sobotu.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

A ešte na lodičky "gondolky" , vzorované punčochy /zapínanie na punčochový pás/ kúpené v tuzexe,crimplen na šaty to bol modný hit, šušťakové plašte hlavne modré z tuzexu
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Ja som tu len taká stará, že zatiaľ nikto nespomenul DUBČEK rožky?

Neboj nie si stará , ja mám tiež len 17- a pamätám si ich ..


http://www.porada.sk/547191-post15.html
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

No pre mňa v tom čase bol dôležitý Pedro. Tuším za 0,20 Kčs?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Jasné, Emil Šifer telocvik, Trnkusová tuším prírodopis (?), Bočkajovú si nepamätám
sorry, teraz sa nemôžem spýtať máme tichú domácnosť
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Pripni mu lístok na chladničku a len ukáž prstom, aby čítal
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Neboj nie si stará , ja mám tiež len 17- a pamätám si ich ..


http://www.porada.sk/547191-post15.html
Prepáš Zitka5, asi som to prehliadla. No ty si osobitný prípad, lebo už v 14 si bola členkou PORADA (?!?)
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
hanelie Pozri príspevok
sorry, teraz sa nemôžem spýtať máme tichú domácnosť
Tou tichou domácnosťou myslíš situáciu, keď ide obraz ide a zvuk je vypnutý?
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ešte som si spomenula na účes prekladané konte hlavne na stužkovú, kde sme sa kočky vyparadili, na príčesky do vlavov,na ihličky topánky za 110 - 150 korún, opätky šrubovacie kovové to boli drahšie topánky okolo 200-220 korún,
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Zamestnancom JRD za účasť na prvomájovom sprievode platili 50,- Kčs.Občas som šla s otcom a kúpil mi turecký med ale keď už mama mala vyliahnuté húsatká, tak som radšej chodila s babkou ich pásť k jazierku.

Vtedy bolo času na všetko, na debaty so susedkami, v nedelu si sadli babky na ulicu a obzerali dievčence keď išli na prechádzku do dediny. Tuším ten čas sa vtedy posúval pomalšie.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

A deti boli poslušnejšie = tichšie. Nekomentovali, nedokladali = neskákali do reči, generácia 50-tníkov bola najmúdrejšia, najváženejšia. Teraz nás (50 r.) vopchajú do vrecka absolventi. No čo, naozaj teraz ten čas sa posúva rýchlejšie. Maturitné otázky sme písali cez kopirák na písacom stroji a "olejové blany" boli priam zázrakom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Prepáš Zitka5, asi som to prehliadla. No ty si osobitný prípad, lebo už v 14 si bola členkou PORADA (?!?)

Teraz neviem či to je dobré, alebo zlé , že od 14 rokov som členkou PORADY .....
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Zita5 Pozri príspevok
Teraz neviem či to je dobré, alebo zlé , že od 14 rokov som členkou PORADY .....
Nezabúdaj, čo sa za mládí naučíš , pod starosť ako keby si našiel,
alebo radšej začať skôr ako neskôr
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bulnova Pozri príspevok
A deti boli poslušnejšie = tichšie. Nekomentovali, nedokladali = neskákali do reči, generácia 50-tníkov bola najmúdrejšia, najváženejšia. Teraz nás (50 r.) vopchajú do vrecka absolventi. No čo, naozaj teraz ten čas sa posúva rýchlejšie. Maturitné otázky sme písali cez kopirák na písacom stroji a "olejové blany" boli priam zázrakom.
To je iba prechodny stav. Aj spolocnost prechadza urcitymi vykyvmi.
Kedysi, ked som prisiel do krcmy ako teenager, tak zazerali tatkovia, že čo tam vlastne robim. Dnes pre zmenu su krčmy obsadene teenagermi a tatkovia sedia doma, alebo sportuju.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

duves Pozri príspevok
To je iba prechodny stav. Aj spolocnost prechadza urcitymi vykyvmi.
Kedysi, ked som prisiel do krcmy ako teenager, tak zazerali tatkovia, že čo tam vlastne robim. Dnes pre zmenu su krčmy obsadene teenagermi a tatkovia sedia doma, alebo sportuju.

...alebo teenageri zazerajú, čo tam tatkovia robia...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Teraz neviem či to je dobré, alebo zlé , že od 14 rokov som členkou PORADY .....
Samo, že dobré. To je dôkaz, aká si dobrá! (viď počet poradabodov)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať