Zavrieť

Porady

Staré zlaté časy...

sprievodca CR Rakúsko,
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:
Rýchlu trasenú tortu mám vyskúšanú a je BETÁLNA
slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Usporiadat
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
TOKY Pozri príspevok
Staré dobré časy, keď Sparty boli za 8 Kčs, a nie ako teraz za 65,-
rozdiel je ale aj v tom, že vtedy bolo v móde fajčiť a dnes nefajčiť
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
lampionové sprievody - to bol zážitok, sem - tam niekto podpálil okrem lampionu aj pred ním idúcemu vlasy. alebo vetrovku keď mu lampión vzbĺkol
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

otázka Pozri príspevok
Áno, áno, a mali vo vnútri kreslený vtip, ktoré sa zbierali. Inak brali sme ich ako drahé. Neviem koľký ročník je Kazu, ale mi sme o mobiloch nechyrovali. No ale neviem zabudnúť, že keď v telke letel Winetou a Sandokan, ako sme leteli zo školy do nášho, v meste jediného foto, kde predávali čiernobiele fotky po 3 koruny. A to sa aj stalo, že niekedy sa neušli. Ešte ma napadajú tie šory v obuve na tašku, ktorú sme volali "skladačka".
Vieš otázka, keď som ja bola malá, ešte sa chodilo telefonovať na "telegrafnú stanicu." Mobilom som nazvala tie krabičky od krému na topánky len preto, lebo boli prenosné. A Miestny národný výbor sa hovorilo, že ideme na Obecní dúm. Keby som bola víno, tak môj ročník už by ofukovali vzácnosť medzi archívnymi vínami.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Neviem koľkí z vás si pamätajú galoše. Boli to také gumové topánky, pod nimy papuče. Prišli sme do školy, vyzuli galoše, celý deň sme boli v škole v papučiach, potom vhupli do galoší a zase domov.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

A co tak iskrickovsky slub, alebo pioniersky? A pionierske schôdzky....rovnošaty
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Maruška54 Pozri príspevok
Neviem koľkí z vás si pamätajú galoše. Boli to také gumové topánky, pod nimy papuče. Prišli sme do školy, vyzuli galoše, celý deň sme boli v škole v papučiach, potom vhupli do galoší a zase domov.
a ako sme ich sušili, keď boli mokré. A to väčšinou boli.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

A spartakiáda?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Kazu Pozri príspevok
Vieš otázka, keď som ja bola malá, ešte sa chodilo telefonovať na "telegrafnú stanicu." Mobilom som nazvala tie krabičky od krému na topánky len preto, lebo boli prenosné. A Miestny národný výbor sa hovorilo, že ideme na Obecní dúm. Keby som bola víno, tak môj ročník už by ofukovali vzácnosť medzi archívnymi vínami.
Ono, ja som si aj skúšala pozrieť v profile vek, ale nebolo... Takže nič v zlom .
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

mysimis Pozri príspevok
Ja som patrila medzi "výkvet". Bola som vždy trestaná v škole za útoky papierovými guličkami cez versatilku.
Versatilka? To bolo až potom. My sme sa učili krasopis so špičkou na drevenej maľovanej rúčke a namáčali do kalamára. Tej špičke sme hovorili pierko. Lavice v triede boli spojené v jednej rade a vyklápacie sedátka.
Telocvičňa bola na lúke a WC na opačnom konci dvora. A kúrilo sa v kachliach. A keď kachle strašne dymili mali išli sme domov skôr.
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

otázka Pozri príspevok
Ono, ja som si aj skúšala pozrieť v profile vek, ale nebolo... Takže nič v zlom .
Á, veď to nie je tajné. Ja ti ho napíšem 1955
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Kazu Pozri príspevok
Versatilka? To bolo až potom. My sme sa učili krasopis so špičkou na drevenej maľovanej rúčke a namáčali do kalamára. Tej špičke sme hovorili pierko. Lavice v triede boli spojené v jednej rade a vyklápacie sedátka.
Telocvičňa bola na lúke a WC na opačnom konci dvora. A kúrilo sa v kachliach. A keď kachle strašne dymili mali išli sme domov skôr.
Kazu myslím že sme "jedna krvná skupina", myslím tým vekom, akoby si mi z duše rozprávala.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

A pamätate čokoládu Margot na obale bol černoško pod palmou,arašídovú čokoládu,keksy vlnky nie také ako dnes,salonky, doma robené kolekcie na vianočný stromček? A silonové šaty z Ameriky, biele ponožky so vzorom okolo, biele topánky, vo vlasoch mašľa
Naposledy upravil MarcelkaT : 11.10.07 at 15:09
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Kazu Pozri príspevok
Á, veď to nie je tajné. Ja ti ho napíšem 1955
Takže som sa nemýlila, ja 1954
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Telocvičňa bola na lúke a WC na opačnom konci dvora. A kúrilo sa v kachliach. A keď kachle strašne dymili mali išli sme domov skôr.

Síce ja som ročník neskorší (1961), ale takúto školu si pamätám aj ja. V triede sme boli spolu, aj prvý aj druhý ročník. A mali sme jedného učiteľa.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tak to si pamätáš aj na silonové ručníky v balíkoch z Ameriky? To bola vzácnosť. Nosili sme ich len na výročité sviatky a na povinné nedeľné rodinné prechádzky po dedine. Tatko, mamička a dedičky pred nimi držiac sa za ručičky. A povinne skladaná sukňa, biele podkolienky a obrovská mašľa vo vlasoch. A pamätáš na silonové šaty?
Naposledy upravil Kazu : 11.10.07 at 15:07 Dôvod: doplnenie
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Kazu Pozri príspevok
Tak to si pamätáš aj na silonové ručníky v balíkoch z Ameriky? To bola vzácnosť. Nosili sme ich len na výročité sviatky a na povinné nedeľné rodinné prechádzky po dedine. Tatko, mamička a dedičky pred nimi držiac sa za ručičky.
A skladané plisované sukne, tie len do kostola a výnimočne na nejakú návštevu
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Kazu Pozri príspevok
Á, veď to nie je tajné. Ja ti ho napíšem 1955
Tak to by si s Tebou zaspomínala moja mama, ročník 1948.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

A pamatate sa na veľké okrúhle pečené chlieby v pekárnach, chodili sme ich kupovať do plachetky na bicykli a po ceste domov sme zajedali pumpoše /alebo skrojek / z neho. No to bolo asi pred 50 rokmi.A ešte tie výborné poplamúchy s cesnakom, už mi sliny tečú...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Maruška54 Pozri príspevok
A skladané plisované sukne, tie len do kostola a výnimočne na nejakú návštevu
Už som to doplnila . A tuším sme to narovnak písali.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Jasne silonové šaty, strašne škriabali, vyslobodilo ma až to že niekto pri žehlení na ne prilepil žehličku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať