Zsuzsanna999
19.09.08,14:57
Pred pár dňami z ničoho nič odišiel zvuk v PC. Vôbec žiadny zvuk neide. Ani pri prehrávaní CD, DVD nič nepočuť. Káble sme skontrolovali, nie je to kontaktná chyba. Reproduktory sú v poriadku, nie je chyba v nich. Chyba bude v PC, len neviem kde. Všetky nastavenia zvukovej karty sú v poriadku, skontrolovala som to s nastavením v inom PC, všetko sedí. Podľa môjho brata, ktorý býva ďaleko na to, aby mi s tým pomohol, bude asi problém so zvukovou kartou - vraj buď odišla zvuková karta alebo windows. Ja neviem. Ako by som mohla prísť na to, v čom je problém? a čo s tým?
Ďakujem za pomoc.
Chobot
19.09.08,13:04
Pred pár dňami z ničoho nič odišiel zvuk v PC. Vôbec žiadny zvuk neide. Ani pri prehrávaní CD, DVD nič nepočuť. Káble sme skontrolovali, nie je to kontaktná chyba. Reproduktory sú v poriadku, nie je chyba v nich. Chyba bude v PC, len neviem kde. Všetky nastavenia zvukovej karty sú v poriadku, skontrolovala som to s nastavením v inom PC, všetko sedí. Podľa môjho brata, ktorý býva ďaleko na to, aby mi s tým pomohol, bude asi problém so zvukovou kartou - vraj buď odišla zvuková karta alebo windows. Ja neviem. Ako by som mohla prísť na to, v čom je problém? a čo s tým?
Ďakujem za pomoc.

Neinštalovala si pred pár dňami nejaký softvér?

Nemáš len náhodou vypnutý zvuk - "mute"?

Nájdi vpravo dole taký malý reproduktor a klikni na neho dvojklikom, otvorí sa ti dialógové okno.

Máš správne nastavené výstupy vzadu v skrinke? Máš samostatnú zvukovú kartu, alebo je integrovaná na matičnej doske?

Na diaľku je ťažké nájsť chybu. Treba byť pri PC. Že by bola pokazená zvuková karta je tak na 5%.
misoft
20.09.08,21:04
Tým dvojklikom na ikonku repráčika otvoríš Volume Control (Ovládanie hlasitosti). Skontroluj, či náhodou nemáš odškrtnuté niektoré okienko dole (Stlmiť). Ak áno, zruš odškrtnutie. Toto je väčšinou tá zrada :D, keď nejde zvuk. Zvuková karta by musela dostať viac ako 12V :D, aby sa porúčala (obrazne).
jess
21.09.08,10:18
Preinštalovali mi v notebooku Windows XP a odvtedy mi nejde zvuk. Keď si dám ovládací panel a tam zvuk, hlási, že nie je žiadne zvukové zariadenie.
Ninna
21.09.08,10:31
Preinštalovali mi v notebooku Windows XP a odvtedy mi nejde zvuk. Keď si dám ovládací panel a tam zvuk, hlási, že nie je žiadne zvukové zariadenie.
Musíš nainštalovať ovládač k zvukovke, najlepšie by bolo keby si mala súčastne pripojenie k netu alebo inštalačné CD. To isté sa stalo aj mne.
Stevo5
21.09.08,11:00
Preinštalovali mi v notebooku Windows XP a odvtedy mi nejde zvuk. Keď si dám ovládací panel a tam zvuk, hlási, že nie je žiadne zvukové zariadenie.
Kto ti preinštaloval systém? Ak to bola firma ktorej si za to zaplatila tak by bolo lepšie ísť tam a požiadať o doinštalovanie.
Ak to inštaloval niekto známy, tiež by bolo lepšie ak by ti to on doinštaloval, lebo pri notebookoch je nutné vedieť presne čo sa inštaluje - ovládače väčšinou presne na daný typ notebooku, inak by mohli byť problémy.
jess
21.09.08,14:09
Kto ti preinštaloval systém? Ak to bola firma ktorej si za to zaplatila tak by bolo lepšie ísť tam a požiadať o doinštalovanie.
Ak to inštaloval niekto známy, tiež by bolo lepšie ak by ti to on doinštaloval, lebo pri notebookoch je nutné vedieť presne čo sa inštaluje - ovládače väčšinou presne na daný typ notebooku, inak by mohli byť problémy.
Boli to kamaráti, tak asi ich poprosím o to doinštalovanie, lebo mne to absolútne nič nehovorí :eek:.
tritata
11.10.08,15:33
aj my sme mali problem a preinštalovali sme program a zvuk išiel normalne
cecek
23.02.11,17:33
mal som ten problém tiež . Odinštaloval som ovládače od základnej dosky a nainštaloval ich znova . Neviem v čom som po inštalácii spravil chybu ale potom to nabehlo a funguje bez problemov . Ked išiel zvuk doinštaloval som aj grafiku . To bolo všetko.
janicka88
26.03.12,19:13
dobry chtela bych se zeptat jestli nekdo nevi co mam udelat kdyz jsem si smazala program na zvuk mam win xp ani dole v levo uz se mi to neukazuje predem moc deluji
jahoszmsk
26.03.12,19:17
obnovovanie systemu nepomohlo?
misoft
26.03.12,19:21
http://www.porada.sk/t188802-problem-zo-zvukom.html#post2025601
BTW: janicka88 zadávaš rovnakú otázku v dvoch vláknach!
janicka88
26.03.12,19:25
co to znamena?? ja jsem se tet zaregistrovala a nevedela jsem kam to mam napsat??
jahoszmsk
26.03.12,19:28
Lebo má v NTB stereo :))
dano78
11.11.14,19:23
Ja mám väčší problém ide mi zvuk ale robí všeljake divne zvuky a píska
nunenko
11.11.14,19:45
vypni mikrofón
misoft
11.11.14,22:20
Alebo si ho daj ďalej od reproduktorov - takto vzniká spätná väzba.
Ak má ZK Realtek - je tam ešte rozšírené nastavovanie. Stačí spustiť Správcu zvuku... (Realtek HD Audio Manager) - Microphone - a tam na aktivovať Zrušenie akustickej ozveny.