Beata2
20.09.08,15:47
Ahoj Poraďáci, mám takýto problém. Mám svoju alfu 14.51. Klient však chce, aby som ho účtovala v jeho alfe. Doniesol mi CD, verzia 14.50. Problém je v tom, že nemáme rovnaké verzie, preto mi jeho verziu nenainštaluje do môjho PC. Čo robiť? Poraďte prosím. Vopred ďakujem.
Maruška54
20.09.08,13:53
Mám tomu rozumieť tak že budeš mať naištalovanú jednu Alfu pod tvojou licenciou a druhú Alfu pod jeho licenciou?
Beata2
20.09.08,14:04
áno presne tak
Maruška54
20.09.08,14:10
Tak potom podľa mňa by si on mal upgradovať svoju verziu na 14,51 potom ju u teba naištalovať. Ale aj v budúcnosti si bude musieť upgrady sťahovať z internetu na seba a potom u teba inštalovať.
Beata2
20.09.08,14:15
neviem si to technicky ale celkom predstaviť, takže klient by si mal nainštalovať alfu najprv u seba, upgradovať ju z internetu, a potom mi ju ako upgradovanú prinesie? na CD má len svoju ostrú verziu 14.50. Možno hlúpa otázka, ale ten prenos upgradovanej verzie mi nie je jasný.
Maruška54
20.09.08,14:25
Takže on tú Alfu má novú, doteraz v nej nerobil? Ak je to tak ju môžete naištalovať zrovna u teba ale na jeho licenciu. No a potom ak máš internet tak tá nová vezia sa dá stiahnuť zo stránky Krosu, alebo si musí objednať upgrade na CD. Ty si ako upraduješ program, z internetu alebo z CD?
Beata2
20.09.08,14:27
Ja si upgradujem z internetu. A máš pravdu, on má novú alfu. Ale problém je v tom, že sa jeho nová alfa nedá u mňa nainštalovať, lebo má inú verziu ako ja.
Beata2
20.09.08,14:29
Len uvažujem, nainštaluje si alfu u seba, upgraduje ju napr. z internetu, ako si ju upgradovanú prenesiem do svojho PC. Pôjde to napr. cez USB kľúč?
Maruška54
20.09.08,14:32
Ano dá sa to aj cez USB
Beata2
20.09.08,14:35
Ďakujem, skúsim s dám vedieť.
ola
20.09.08,14:38
Tento problém som riešila nedávno. Pri inštalovaní "druhej" Alfy mi hlásilo: "Vo vašom počítači je už jedna verzia naištalovaná" Vyriešila som to tak, že jednu Alfu som nainštalovala na disk C a druhú na D. Samostatne ich upgradujem cez internet.
Beata2
20.09.08,14:43
Ja však mám problém s tým, že keď zasuniem inštalačné Cd verzie 14.50 /klientovej/, odkliknem alfa- ostrá verzia tak mi zobrazí odkaz, že nemôže nainštalovať, lebo na PC je už nainštalovaná iná verzia alfy. Vôbec mi nedáva na výber, či chcem inštalovať na disk C alebo D. Ako sa k tomu dopracovať?
ola
20.09.08,14:50
Takže, ak chceš inštalovať nižšiu verziu, musíš ju mať v počítači ako prvú. To znamená, že by si si mala niekde zálohovať Tvoju-vyššiu verziu, skúsiť ju úplne odinštalovať a nainštalovať 14.50, stiahnuť upgrade z netu. Na stránke Krosu, je archív verzíí, treba tam pozrieť, lebo už je v platnosti verzia 14.52. Takto podobne som to riešila aj ja. Len pozor, ak dáš zálohu na USB, tiež by si ju mala upgradovať a až potom preniesť nazad do PC
Beata2
20.09.08,15:01
Obávam sa však straty nejakých údajov z mojej alfy. Skúsim preto nainštalovať nižšiu verziu alfy na inom PC /zatiaľ v nej nie je nič účtované/, upgradujem ju a potom si ju prenesiem do svojho PC.
Zdá sa mi to bezpečnejšie.
Ak sa mýlim, opravte ma prosím. Ďakujem.
sway
20.09.08,15:22
Obávam sa však straty nejakých údajov z mojej alfy. Skúsim preto nainštalovať nižšiu verziu alfy na inom PC /zatiaľ v nej nie je nič účtované/, upgradujem ju a potom si ju prenesiem do svojho PC.
Zdá sa mi to bezpečnejšie.
Ak sa mýlim, opravte ma prosím. Ďakujem.

S kľudom môžeš ten krok vynechať, ak si ideš inštalovať Alfu a je už vyššia verzia, tak bez problémov do nej obnovíš dáta z nižšej verzie.
Iba pri opačnom postupe je problém, čo dáva logika, že nemožno pracovať na PC v ktorom je nižšia verzia ALFY s údajmi ktoré boli spracované a zálohované vo vy vyššej verzii.;)
ola
20.09.08,15:24
Opísala som spôsob, ako som s tým "vybabrala" ja. Mne sa údaje pri zálohovaní nestratili. Ale to neznamená, že Tvoj spôsob nemôže byť lepší...jednoducho, treba skúsiť ;)
Beata2
20.09.08,15:24
Ok, tak ja to teda skúsim. Ďakujem za rady, držte palce.
sway
20.09.08,15:27
Len uvažujem, nainštaluje si alfu u seba, upgraduje ju napr. z internetu, ako si ju upgradovanú prenesiem do svojho PC. Pôjde to napr. cez USB kľúč?

Na USB kľúč si prenes iba upgrade z miesta kde sa ti dá stiahnúť, ten si skopíruj do svojho PC a spusti si upgrade vo svojom PC - tým si upgraduješ Alfu aj na mieste kde nemáš prístup na net.;)
Beata2
20.09.08,16:30
Ešte raz ďakujem.Pekný večer
Beata2
21.09.08,10:18
Len chcem doplniť, ako som s "tým" vybabrala. Svoju vyššiu verziu alfy som si prekopírovala na D, z C som ju odinštalovala. Na C som nainštalovala klientovu nižšiu verziu alfy. Obe skúsim upgradovať /ak kros spustí stránku/. Zatiaľ to všetko funguje.
Pekný deň
iriska
21.09.08,10:39
Jedna poznámka - v prípade, že tvoj klient má svoju novú Alfu v ktorej ešte nikto nič neúčtoval (ak som správne pochopila), prečo potom nechce, aby si účtovala vo svojej? Predpokladám, že máš multiverziu. Aké má na to argujmenty?
KEJKA
09.05.09,16:15
presne,tiež nevem, prečo by ste mali riešiť dve verzie SW. Ved sa predsa dá preniesť databaza. Ty zauctuješ vo svojej ALFE, zalohuješ a zalohu pošleš jemu - do jeho PC.
andreaS
09.05.09,16:24
tiez citam, ze preco si takto komplikuje zivot... :rolleyes:

nie je nic jednoduchsie ako robit v jednom programe a potom zalohu preniest klientovi po kazdej zmene...
Lianka
09.05.09,16:41
Tema ja starsia, tak neviem, ci si ju povodna zadavatelka vsimne. Napada ma, ze dovodom moze byt to, ze ona ma napr. Alfu Maxi, ale klient ma Alfu Standard (ine moduly). Nie som si ista, ako by prebehol prenos, keby mu ona napr. dala uctovnictvo spracovane v Alfe Maxi a on ma Alfu Standard, a naopak, t. j moduly nie su kompatibilne.
andreaS
09.05.09,16:54
podla mna by uctovnicka mala mat multiverziu, inak nema zmysel spracovavat ucto pre druhych alebo si vyberat klientov podla toho, aku ma verziu ... vsak ta investicia sa vrati :)

a zase ak ma klient nizsiu verziu a potrebuje viac a chce mat ucto u seba, tak si musi on zabezpecit vsetky potrebne moduly... ale kazda zostava sa da ulozit v pdf-ku a posielat tak klientovi, ak nema vlastnu alfu...
Lianka
09.05.09,17:02
Ked sa uz bavime o tej Alfe, mala by som otazku: Daju sa exportovat/importovat z/do Alfy prijemky na sklad (tak, ako sa daju faktury)?
andreaS
09.05.09,17:13
s alfou robim velmi malicko, v podstate raz za rok :) v omege som doma ovela viac...
Lianka
09.05.09,17:15
Dakujem, skusim otazku pripadne zaradit do vhodnejsie temy :).
Vlasta Č.
11.07.09,17:23
SÚRNE!
Môžem nainštalovať na 1 PC aj štart verziu Alfy, keď už mám ostrú registrovanú verziu? Stále mi to chce prepisovať tú ostrú, aj keď ju dám uložiť na lokálny disk D. Vďaka.
andreaS
11.07.09,17:39
bohuzial mam pocit ze to nepojde...

ja som si takto preinstalovala omegu...

a preco chces este start ked mas ostru?
Manual
11.07.09,17:53
Možno by to aj šlo, ale každú na iný disk ale treba si k tomu zavolať odborníka nech ti to urobí.
veronikasad
11.07.09,18:55
SÚRNE!
Môžem nainštalovať na 1 PC aj štart verziu Alfy, keď už mám ostrú registrovanú verziu? Stále mi to chce prepisovať tú ostrú, aj keď ju dám uložiť na lokálny disk D. Vďaka.
Ja som mala v PC štart verziu s vyplnenými daňovými priznaniami. Informovala som sa v KROSe, či je možné zakúpiť a nainštalovať ostrú verziu aby mi DP v štart verzii zostali zachovalé. Dá sa to, mám v PC obidve verzie, ale pri inštalácii aktualizácie sa kolega trochu potrápil - tiež mu to chcelo stále prepisovať obidve verzie. Volali sme znovu do KROSu, nakoniec to urobil ...