Zavrieť

Porady

Ďalšia inštalácia alfy

Ahoj Poraďáci, mám takýto problém. Mám svoju alfu 14.51. Klient však chce, aby som ho účtovala v jeho alfe. Doniesol mi CD, verzia 14.50. Problém je v tom, že nemáme rovnaké verzie, preto mi jeho verziu nenainštaluje do môjho PC. Čo robiť? Poraďte prosím. Vopred ďakujem.
Usporiadat
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Mám tomu rozumieť tak že budeš mať naištalovanú jednu Alfu pod tvojou licenciou a druhú Alfu pod jeho licenciou?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

áno presne tak
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Tak potom podľa mňa by si on mal upgradovať svoju verziu na 14,51 potom ju u teba naištalovať. Ale aj v budúcnosti si bude musieť upgrady sťahovať z internetu na seba a potom u teba inštalovať.
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

neviem si to technicky ale celkom predstaviť, takže klient by si mal nainštalovať alfu najprv u seba, upgradovať ju z internetu, a potom mi ju ako upgradovanú prinesie? na CD má len svoju ostrú verziu 14.50. Možno hlúpa otázka, ale ten prenos upgradovanej verzie mi nie je jasný.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Takže on tú Alfu má novú, doteraz v nej nerobil? Ak je to tak ju môžete naištalovať zrovna u teba ale na jeho licenciu. No a potom ak máš internet tak tá nová vezia sa dá stiahnuť zo stránky Krosu, alebo si musí objednať upgrade na CD. Ty si ako upraduješ program, z internetu alebo z CD?
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Ja si upgradujem z internetu. A máš pravdu, on má novú alfu. Ale problém je v tom, že sa jeho nová alfa nedá u mňa nainštalovať, lebo má inú verziu ako ja.
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Len uvažujem, nainštaluje si alfu u seba, upgraduje ju napr. z internetu, ako si ju upgradovanú prenesiem do svojho PC. Pôjde to napr. cez USB kľúč?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ano dá sa to aj cez USB
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Ďakujem, skúsim s dám vedieť.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Tento problém som riešila nedávno. Pri inštalovaní "druhej" Alfy mi hlásilo: "Vo vašom počítači je už jedna verzia naištalovaná" Vyriešila som to tak, že jednu Alfu som nainštalovala na disk C a druhú na D. Samostatne ich upgradujem cez internet.
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Ja však mám problém s tým, že keď zasuniem inštalačné Cd verzie 14.50 /klientovej/, odkliknem alfa- ostrá verzia tak mi zobrazí odkaz, že nemôže nainštalovať, lebo na PC je už nainštalovaná iná verzia alfy. Vôbec mi nedáva na výber, či chcem inštalovať na disk C alebo D. Ako sa k tomu dopracovať?
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Takže, ak chceš inštalovať nižšiu verziu, musíš ju mať v počítači ako prvú. To znamená, že by si si mala niekde zálohovať Tvoju-vyššiu verziu, skúsiť ju úplne odinštalovať a nainštalovať 14.50, stiahnuť upgrade z netu. Na stránke Krosu, je archív verzíí, treba tam pozrieť, lebo už je v platnosti verzia 14.52. Takto podobne som to riešila aj ja. Len pozor, ak dáš zálohu na USB, tiež by si ju mala upgradovať a až potom preniesť nazad do PC
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Obávam sa však straty nejakých údajov z mojej alfy. Skúsim preto nainštalovať nižšiu verziu alfy na inom PC /zatiaľ v nej nie je nič účtované/, upgradujem ju a potom si ju prenesiem do svojho PC.
Zdá sa mi to bezpečnejšie.
Ak sa mýlim, opravte ma prosím. Ďakujem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Beata2 Pozri príspevok
Obávam sa však straty nejakých údajov z mojej alfy. Skúsim preto nainštalovať nižšiu verziu alfy na inom PC /zatiaľ v nej nie je nič účtované/, upgradujem ju a potom si ju prenesiem do svojho PC.
Zdá sa mi to bezpečnejšie.
Ak sa mýlim, opravte ma prosím. Ďakujem.
S kľudom môžeš ten krok vynechať, ak si ideš inštalovať Alfu a je už vyššia verzia, tak bez problémov do nej obnovíš dáta z nižšej verzie.
Iba pri opačnom postupe je problém, čo dáva logika, že nemožno pracovať na PC v ktorom je nižšia verzia ALFY s údajmi ktoré boli spracované a zálohované vo vy vyššej verzii.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Opísala som spôsob, ako som s tým "vybabrala" ja. Mne sa údaje pri zálohovaní nestratili. Ale to neznamená, že Tvoj spôsob nemôže byť lepší...jednoducho, treba skúsiť
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Ok, tak ja to teda skúsim. Ďakujem za rady, držte palce.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Beata2 Pozri príspevok
Len uvažujem, nainštaluje si alfu u seba, upgraduje ju napr. z internetu, ako si ju upgradovanú prenesiem do svojho PC. Pôjde to napr. cez USB kľúč?
Na USB kľúč si prenes iba upgrade z miesta kde sa ti dá stiahnúť, ten si skopíruj do svojho PC a spusti si upgrade vo svojom PC - tým si upgraduješ Alfu aj na mieste kde nemáš prístup na net.
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Ešte raz ďakujem.Pekný večer
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Len chcem doplniť, ako som s "tým" vybabrala. Svoju vyššiu verziu alfy som si prekopírovala na D, z C som ju odinštalovala. Na C som nainštalovala klientovu nižšiu verziu alfy. Obe skúsim upgradovať /ak kros spustí stránku/. Zatiaľ to všetko funguje.
Pekný deň
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Jedna poznámka - v prípade, že tvoj klient má svoju novú Alfu v ktorej ešte nikto nič neúčtoval (ak som správne pochopila), prečo potom nechce, aby si účtovala vo svojej? Predpokladám, že máš multiverziu. Aké má na to argujmenty?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať