Pezinčan
23.09.08,19:17
Zdravim,
chcel by som poradit ake mate skusenosti so striebornymi sperkami...
Chcel by som kupit striebornu retiazku a obavam sa toho, ze by casom mohla zacat oxidovat, napriklad ako ked strieborne pribory zacnu cernat. Ake mate skusenosti?
Dakujem
Pezinčan
30.09.08,19:35
máte teda hodne skúseností so striebrom, ako vidím :)
cloe
30.09.08,19:39
Zdravim,
chcel by som poradit ake mate skusenosti so striebornymi sperkami...
Chcel by som kupit striebornu retiazku a obavam sa toho, ze by casom mohla zacat oxidovat, napriklad ako ked strieborne pribory zacnu cernat. Ake mate skusenosti?
Dakujem

Ja rada nosím striebro, lebo mi "pasuje" lepšie než zlato.:) Striebro sa dá veľmi dobre čistiť, takže sa nemusíš ničoho obávať. Buď si kúpiš také malé útieročky v klenotách a vyčistíš si ich sám /v prípade, že sú hladké/. Ide to veľmi ľahko. Alebo, ak sú to nejaké zložitejšie šperky, vyčistia ich v klenotníctve oni.
zalobaba
30.09.08,19:55
máte teda hodne skúseností so striebrom, ako vidím :)

Oxidácia strieborných predmetov je úplne prirodzená vlastnosť, netreba na to žiadne zvláštne skúsenosti....;)
pasuliatko
01.10.08,12:54
černaju ale z toho,že na nich oxidujú nečistoty. v dnešnej dobe sa na to daju kúpiť vodičky na čistenie a vyčistia to super. nemáš sa čoho báť. alebo si ju dáš vyčistiť. pohoda :)
Pezinčan
08.11.08,17:39
Nepoznate nejake dobre zlatnictvo s rozumnymi cenami striebra v Bratislave a okolí, príp. v Trnave? :)
nela88
08.11.08,18:09
Čistenie striebra - do hrnčeka s vodou pridať lyžičku sódy bicarbóny a kúsok alobalu. Tak 10x10. Pridať šperk a povariť. Potom vyleštiť handričkou. Druhá možnosť je kúpiť biele zlato. V Trnave sa toľko nenachodíš, ako v Bratislave.
zalobaba
08.11.08,20:17
Nepoznate nejake dobre zlatnictvo s rozumnymi cenami striebra v Bratislave a okolí, príp. v Trnave? :)

Poznáme, ale je v LV. Ale tá cesta stojí za to, tam si určite vyberieš.
Pezinčan
08.11.08,20:44
nasiel som v jedno e-shope nejako velmi podozrivo lacne veci, napriklad pozrite na tuto retiazku: http://www.isperky.sk/strieborna-retiazka-p-3291.html su take ceny bezne aj v obchodoch? mne to pride hrozne lacne
zalobaba
08.11.08,20:52
nasiel som v jedno e-shope nejako velmi podozrivo lacne veci, napriklad pozrite na tuto retiazku: http://www.isperky.sk/strieborna-retiazka-p-3291.html su take ceny bezne aj v obchodoch? mne to pride hrozne lacne

Nie je to "hrozne lacné"...... Na fotografii síce vyzerá retiazka dosť masívna, ale v popise máš jej šírku iba 3 mm a podľa gramáže vychádza 1gr/70,- Sk. Cena normálna.
gilla
10.11.08,11:47
Nepoznate nejake dobre zlatnictvo s rozumnymi cenami striebra v Bratislave a okolí, príp. v Trnave? :)
Poznam jedno v Senci na pešej zóne, oproti OTP banke, a maju fakt dobre ceny
Pembury
12.11.08,22:49
a to si predstav ze jej nakupna cena je asi 250sk :-)))