Zavrieť

Porady

Strieborné šperky

Zdravim,
chcel by som poradit ake mate skusenosti so striebornymi sperkami...
Chcel by som kupit striebornu retiazku a obavam sa toho, ze by casom mohla zacat oxidovat, napriklad ako ked strieborne pribory zacnu cernat. Ake mate skusenosti?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Pezinčan Pozri príspevok
    Zdravim,
    chcel by som poradit ake mate skusenosti so striebornymi sperkami...
    Chcel by som kupit striebornu retiazku a obavam sa toho, ze by casom mohla zacat oxidovat, napriklad ako ked strieborne pribory zacnu cernat. Ake mate skusenosti?
    Dakujem
    Ja rada nosím striebro, lebo mi "pasuje" lepšie než zlato. Striebro sa dá veľmi dobre čistiť, takže sa nemusíš ničoho obávať. Buď si kúpiš také malé útieročky v klenotách a vyčistíš si ich sám /v prípade, že sú hladké/. Ide to veľmi ľahko. Alebo, ak sú to nejaké zložitejšie šperky, vyčistia ich v klenotníctve oni.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Pezinčan Pozri príspevok
    máte teda hodne skúseností so striebrom, ako vidím
    Oxidácia strieborných predmetov je úplne prirodzená vlastnosť, netreba na to žiadne zvláštne skúsenosti....

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    černaju ale z toho,že na nich oxidujú nečistoty. v dnešnej dobe sa na to daju kúpiť vodičky na čistenie a vyčistia to super. nemáš sa čoho báť. alebo si ju dáš vyčistiť. pohoda

    Pezinčan je offline (nepripojený) Pezinčan

    Pezinčan
    Nepoznate nejake dobre zlatnictvo s rozumnymi cenami striebra v Bratislave a okolí, príp. v Trnave?

    nela88 je offline (nepripojený) nela88

    nela88
    Čistenie striebra - do hrnčeka s vodou pridať lyžičku sódy bicarbóny a kúsok alobalu. Tak 10x10. Pridať šperk a povariť. Potom vyleštiť handričkou. Druhá možnosť je kúpiť biele zlato. V Trnave sa toľko nenachodíš, ako v Bratislave.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Pezinčan Pozri príspevok
    Nepoznate nejake dobre zlatnictvo s rozumnymi cenami striebra v Bratislave a okolí, príp. v Trnave?
    Poznáme, ale je v LV. Ale tá cesta stojí za to, tam si určite vyberieš.

    Pezinčan je offline (nepripojený) Pezinčan

    Pezinčan
    nasiel som v jedno e-shope nejako velmi podozrivo lacne veci, napriklad pozrite na tuto retiazku: http://www.isperky.sk/strieborna-retiazka-p-3291.html su take ceny bezne aj v obchodoch? mne to pride hrozne lacne

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Pezinčan Pozri príspevok
    nasiel som v jedno e-shope nejako velmi podozrivo lacne veci, napriklad pozrite na tuto retiazku: http://www.isperky.sk/strieborna-retiazka-p-3291.html su take ceny bezne aj v obchodoch? mne to pride hrozne lacne
    Nie je to "hrozne lacné"...... Na fotografii síce vyzerá retiazka dosť masívna, ale v popise máš jej šírku iba 3 mm a podľa gramáže vychádza 1gr/70,- Sk. Cena normálna.

    gilla je offline (nepripojený) gilla

    gilla
    Pezinčan Pozri príspevok
    Nepoznate nejake dobre zlatnictvo s rozumnymi cenami striebra v Bratislave a okolí, príp. v Trnave?
    Poznam jedno v Senci na pešej zóne, oproti OTP banke, a maju fakt dobre ceny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.