ejja
25.09.08,13:52
Ahojte, som tu nová :D, ale potrebujem poradiť, dostala som za úlohu vypracovať dotazník na prieskum trhu, ale taký, aby dopadol dobre pre nás :), takže ak máte nejaké triky ako ho trošku zmanipulovať môžete mi prosím poradiť
Aendy
25.09.08,15:40
:eek:
ahoj , to je dost nemiestny dotaz , to si dostala za ulohu ze vypracovat dotaznik a zaroven aby aj dopadol dobre? to mozes v takomto pripade napisat cokolvek si vymysli otazky dopis si k tomu percenta, ale pokial takto robite prieskum tak to je potom SILA!!!

Prieskum sa vacsinou robi preto aby sa zistila mienka nejakej skupiny ale nie preto aby boli dobre vysledky, to nemusis robit ziadny prieskum ale staci ked si daco vymyslis
Paula
25.09.08,15:43
Mimo oblasť môjho chápania:cool:
arizona
25.09.08,17:11
Priesku trhu? Na čo konkrétne? Nejaký výrobok?
Ak je výborný určite Ti prieskum dobre dopadne :D

Načo robiť prieskum na niečo , čomu vopred nedôveruješ? Zbytočná strata času...:eek::mee::rolleyes::confused:
ejja
26.09.08,04:33
No, lenže ja mám vlastne urobiť prieskum, ktorý potom budeme ukazovať našim obchodným partnerom, že pozrite sa dajte do nás reklamu lebo toľkoto ľudí nás sleduje
Zoltán Kovács
26.09.08,04:59
No, lenže ja mám vlastne urobiť prieskum, ktorý potom budeme ukazovať našim obchodným partnerom, že pozrite sa dajte do nás reklamu lebo toľkoto ľudí nás sleduje

Vlastne potrebuješ klamať nádejných klientov?
Black
26.09.08,05:12
Ahojte, som tu nová :D, ale potrebujem poradiť, dostala som za úlohu vypracovať dotazník na prieskum trhu, ale taký, aby dopadol dobre pre nás :), takže ak máte nejaké triky ako ho trošku zmanipulovať môžete mi prosím poradiť


No, lenže ja mám vlastne urobiť prieskum, ktorý potom budeme ukazovať našim obchodným partnerom, že pozrite sa dajte do nás reklamu lebo toľkoto ľudí nás sleduje

:confused:
arizona
26.09.08,05:14
Len dúfajme, že ostatní tvorcovia podobných prieskumov a štatistík nerozmýšľajú rovnako:mee::mee::mee::rolleyes:
willma
26.09.08,05:27
a čo tak etiketa porady???
Paula
26.09.08,05:33
Ďalší adept (téma) na kladku.
JankaO
26.09.08,06:29
No, lenže ja mám vlastne urobiť prieskum, ktorý potom budeme ukazovať našim obchodným partnerom, že pozrite sa dajte do nás reklamu lebo toľkoto ľudí nás sleduje
Oceňujem "odvahu" dať to verejne na toto fórum, s viac ako 100 000 členmi a niekoľko tisícov návštevníkov denne, pri 5 mil Slovensku...
FAA
26.09.08,06:35
Len dúfajme, že ostatní tvorcovia podobných prieskumov a štatistík nerozmýšľajú rovnako:mee::mee::mee::rolleyes:

Musím ťa sklamať, väčšinou rozmýšľajú rovnako.
Petra Nová
26.09.08,07:51
Ahojte, som tu nová :D, ale potrebujem poradiť, dostala som za úlohu vypracovať dotazník na prieskum trhu, ale taký, aby dopadol dobre pre nás :), takže ak máte nejaké triky ako ho trošku zmanipulovať môžete mi prosím poradiť
Ja som tiež Nová:), ale aj tak Ti skúsim poradiť. Vyhotov dotazník s alternatívnymi otázkami na tú istú vec. Otázky A a B. Z nich prvá A, by mala byť pozitívna pre firmu, a tá druhá by mohla byť protikladná. Ak opýtaný by si chcel vybrať tú druhú možnosť B, tak daj do poznámky, aby ju nevyplňoval, pretože takáto odpoveď nie je správna.;) A je to!!!:D
Daxis
15.10.08,18:19
Zaoberám sa manažérskymi systémami riadenia a v rámci nich aj výberom dodávateľov. Ak sú Vaši potenciálni zákazníci aspoň tochu inteligentní, tak anketu v tom štýle, ako si popísala, veľmi rýchlo prekuknú a máte po dobrom mene. Radšej urob prieskum poctivo a čestne.
jason
30.10.08,09:44
Dá sa to urobiť dvomi spôsobmi: Správne zvoliť otázku so všetkými podmienkami v zloženej vete, alebo si niečo vymyslieť.

Etika asi nič nehovorí...
Richard
30.10.08,09:51
To je dobrý príklad, prečo si pozerať auditované štatistiky a tak.
Poznám mnoho webov čo predávajú reklamy a pritom tam nikto nechodí. Dosť dobre netuším prečo im zadávatelia dávajú peniaze, ale keďže nič nie je na svete ideálne ani sa nad tým nepozastavujem.
No a teraz si dovolím túto tému uzavrieť. Každý vie asi prečo :)