Igor221
02.10.08,08:53
Prosim Vas, pri podavani navrhu na zapis do OR, mam dve otazky:

- treba k navrhu prikladat aj doklad o povoleni na pouzivanie nehnutelnosti jej vlastnikom, ked je sidlo spolocnosti v mieste trvaleho bydliska oboch spolocnikov? Ak ano, tak staci pisomny suhlas majitela (s notarsky overenym podpisom) + vypis z katastra, alebo treba najomnu zmluvu? Thanx.

- druha otazka: k navrhu treba prilozit doklad o zlozeni ZI. Mam vypis z bankoveho uctu, ktory mi v banke vydali, ked sme vsetci spolocnici zlozili v plnej vyske vklady. Ten vypis je na standardnom vypisovom papieri Tatrabanky, ale neobsahuje ziadnu peciatku a podpis. Staci to alebo si ho mam ist dat potvrdit? Vdaka.

Igor
Martin Mocko
02.10.08,06:56
Prosim Vas, pri podavani navrhu na zapis do OR, mam dve otazky:

- treba k navrhu prikladat aj doklad o povoleni na pouzivanie nehnutelnosti jej vlastnikom, ked je sidlo spolocnosti v mieste trvaleho bydliska oboch spolocnikov? Ak ano, tak staci pisomny suhlas majitela (s notarsky overenym podpisom) + vypis z katastra, alebo treba najomnu zmluvu? Thanx.Ak nie si vlastníkom - potrebuješ nájomnú zmluvu a súhlas vlastníka s používaním na podnikanie. Ak si vlastníkom stačí výpis z katastra

- druha otazka: k navrhu treba prilozit doklad o zlozeni ZI. Mam vypis z bankoveho uctu, ktory mi v banke vydali, ked sme vsetci spolocnici zlozili v plnej vyske vklady. Ten vypis je na standardnom vypisovom papieri Tatrabanky, ale neobsahuje ziadnu peciatku a podpis. Staci to alebo si ho mam ist dat potvrdit? Vdaka. Staci vyhlasenie spravcu vkladu (hociktory spolocnik alebo konatel alebo ina osoba), ze prijal do svojich ruk vklady. Nepotrebujes potvrdenie z banky.

Igor
Odpoved v texte
Igor221
02.10.08,07:01
Dakujem za odpoved.

K tej druhe otazke - ja uz ale potvrdenie z banky mam, tie vklady spolocnici zlozili bankovym prevodom priamo na ucet spolocnosti. Spravca vkladu bol sice spolocenskou zmluvou ustanoveny, ale on realne tie vklady neprevzal, takze asi nie je koser od neho pytat take potvrdenie.

Bude teda stacit ten vypis z banky v takom tvare ako som ho opisal? Dakujem.
riccado
02.10.08,07:04
Odpoved v texte

spravcom vkladov nemoze byt hocikto, ale len zakladatel alebo banka (§60 ObZ)
zalobaba
02.10.08,07:04
Odpoved v texte

Nájomná zmluva ALEBO Súhlas vlastníka nehnuteľnosti + niektoré registrové súdy vyžadujú ako prílohu aj LV, pričom im postačuje aj z internetu.

Výšku a splatenie ZI stačí preukazovať Vyhlásením správcu vkladu.
Martin Mocko
02.10.08,07:06
Dakujem za odpoved.

K tej druhe otazke - ja uz ale potvrdenie z banky mam, tie vklady spolocnici zlozili bankovym prevodom priamo na ucet spolocnosti. Spravca vkladu bol sice spolocenskou zmluvou ustanoveny, ale on realne tie vklady neprevzal, takze asi nie je koser od neho pytat take potvrdenie.

Bude teda stacit ten vypis z banky v takom tvare ako som ho opisal? Dakujem.

Tu máš všetky dokumenty k založeniu...

http://www.porada.sk/t63806-zalozenie-s-r-o-po-novom.html

Neviem ako akceptuje výpis z banky obchodný súd. Potvrdenie správcu vkladu akceptuje naisto. Koniec koncov...ak vklady kľudne mohli ísť správcovi, ktorý je v spoločenskej zmluve a ten ich kľudne mohol vložiť na svoj vlastný účet. Aj tak nezaložíš účet v banke na SRO bez výpisu z OR. Problém môže však nastať, pokiaľ správca vkladu je Jožko...a výpis z účtu je na Janka.
Igor221
02.10.08,07:15
Tu máš všetky dokumenty k založeniu...

Neviem ako akceptuje výpis z banky obchodný súd. Potvrdenie správcu vkladu akceptuje naisto. Koniec koncov...ak vklady kľudne mohli ísť správcovi, ktorý je v spoločenskej zmluve a ten ich kľudne mohol vložiť na svoj vlastný účet. Aj tak nezaložíš účet v banke na SRO bez výpisu z OR. Problém môže však nastať, pokiaľ správca vkladu je Jožko...a výpis z účtu je na Janka.

V banke mozes zalozit ucet na SRO aj ked este nemas vypis, staci Ti k tomu spolocenska zmluva. Aspon v TB to je mozne. Je to taky "docasny ucet", z ktoreho sa nedaju robit debety, iba kredity, ale je pisany uz priamo na SRO. Aj ked pripustam, ze to mozno zavisi od pobocky (v inej pobocke TB mi neumoznili takto zalozit ucet pre obcianske zdruzenie, ktore este nemalo statistickym uradom pridelene ICO). V kazdom pripade - nasa nova spolocnost ma takyto ucet v TB, na ktory spolocnici bezhotovostne zlozili svoje vklady.

Preto by som potreboval vediet, ci niekto ma skusenosti s tym, v akej forme akceptuje obchodny sud vypis z bankoveho uctu, ktorym preukazujem zlozenie vkladu. Moze to byt len standardny vypis (na bankovom papieri), alebo musi obsahovat peciatku banky a podpis bankoveho pracovnika?

Prosim neradte mi znova pouzit vyhlasenie spravcu vkladu ze spolocnici zlozili vklady v hotovosti, lebo oni ich v hotovosti nezlozili. Jedine co ma este napada, ze by spravca vkladu napisal vyhlasenie, ze spolocnici zlozili vklady na bankovy ucet spolocnosti, co on preveril. Nic ine nemozem chciet aby mi podpisal.
riccado
02.10.08,07:17
koho ste urcili v spolocenskej zmluve za spravcu vkladov? ak mate spravcu vkladov zakladatela, tak musi vydat on vyhlasenie, ze vklady boli zlozene. ak ste urcili banku, tak vypis z banky...
Igor221
02.10.08,07:22
poverili sme jedneho spolocnika, ale zaroven sme napisali aj moznost vlozit peniaze na bankovy ucet... vtedy sme este nevedeli, co bude praktickejsie. Znie to v spol. zmluve takto:


Správou vkladov splatených podľa tohto článku poverili spoločníci .................. spoločníka a konateľa spoločnosti.
Splatenie vkladov spoločníkmi v rozsahu podľa tohto článku, preukáže spoločnosť registrovému súdu výpisom z bankového účtu, písomným potvrdením od banky alebo písomným vyhlásením správcu vkladov o splatení vkladu každým spoločníkom.Cize povazujes za priechodne dodat obchodnemu sudu vyhlasenie spravcu vkladu, v ktorom bude napisane ze spravca vkladu potvrdzuje, ze spolocnici zlozili svoje vklady v plnej vyske na bankovy ucet spolocnosti? Ak ano, treba k tomu este aj vypis z BU?
Martin Mocko
02.10.08,07:33
Založenie účtu bez výpisu z OR..je podľa mňa hlúposť, ktorú nechápem. Pretože spoločenská zmluva neznamená, že SRO bude niekedy založená. Stačí, že sa úradníkovi na OR niečo nebude zdať (napr. meno spoločnosti) a obchodný súd jednoduche SRO nezaregistruje. Preto aj banky neregistrujú účty na zatiaľ neexistujúce firmy.

Ja odporúčam vyhlásenie správcu vkladu. Je to jednoduchšie a cez OR to v pohode prejde. Nikde nie je napísané, že má mať vklad doma pod vankúšom..alebo ho môže hodiť do banky na nejaký účet.
zalobaba
02.10.08,07:36
poverili sme jedneho spolocnika, ale zaroven sme napisali aj moznost vlozit peniaze na bankovy ucet... vtedy sme este nevedeli, co bude praktickejsie. Znie to v spol. zmluve takto:


Správou vkladov splatených podľa tohto článku poverili spoločníci .................. spoločníka a konateľa spoločnosti.
Splatenie vkladov spoločníkmi v rozsahu podľa tohto článku, preukáže spoločnosť registrovému súdu výpisom z bankového účtu, písomným potvrdením od banky alebo písomným vyhlásením správcu vkladov o splatení vkladu každým spoločníkom.Cize povazujes za priechodne dodat obchodnemu sudu vyhlasenie spravcu vkladu, v ktorom bude napisane ze spravca vkladu potvrdzuje, ze spolocnici zlozili svoje vklady v plnej vyske na bankovy ucet spolocnosti? Ak ano, treba k tomu este aj vypis z BU?


Stačí to písomné vyhlásenie správcu vkladov, výpis z BÚ by som osobne nepredkladala.
EIS
04.10.08,09:05
Ked ziadate o ucet v banke Vam mozu aj nemusia spravit tzv docasny ucet. Ale ked uz je niekto rozhodnuty poslat nieco na OR, tak zjavne uz musi mat zivnostensky list. A na nom ma ICO. S tym uz banky ucet v pohode spravia a samozrejme dodatocne im treba priniest ukazat vypis z OR. Tiez som nemal problemy v Tatrabanke.

Vyhlasenie spravcu vkladu je vyhlasenie, ze vsetci splatili co mali splatit.
Netreba nic dokladovat. Je to proste na jeho triko. Vyhlasenie sa podpisuje pred notarom. Ak chcete mozete dolozit aj vypis z bankoveho uctu. Prislusnemu sudu je lepsie dat viac dokladov ako menej. Aby Vam to nahodou nevratil. Takze by som tam dal list vlastnictva a ak nie ste vlastnik nehnutelnosti tak aj suhlas vlastnika, ze na spominanej adrese si zaregistrujete srocku.

Prislnu sudca chce mat vsetko koser a musi mat na to vsetky podklady. T.j. chces tam sro-cku ? Mate zivnost ? Mate spolocensku zmluvu ? Mate najomnu zmluvu ? Mate suhlas na registraciu srocky na spominanu adresu ? Ak davate suhlas, ste vlastnik ? Mate splateny vklad ? Ak ano, kto to overil ? Mate jeho podpis, ze je to tak ? Atd.

Ak je vsetko splnene, sudca to schvali. Ak nieco chyba, tak potom to vrati a treba davat opravne konanie v stanovenom case. Inak odznova a kolky su dost nakladne :)
riccado
04.10.08,09:46
Ked ziadate o ucet v banke Vam mozu aj nemusia spravit tzv docasny ucet. Ale ked uz je niekto rozhodnuty poslat nieco na OR, tak zjavne uz musi mat zivnostensky list. A na nom ma ICO. S tym uz banky ucet v pohode spravia a samozrejme dodatocne im treba priniest ukazat vypis z OR. Tiez som nemal problemy v Tatrabanke.

Vyhlasenie spravcu vkladu je vyhlasenie, ze vsetci splatili co mali splatit.
Netreba nic dokladovat. Je to proste na jeho triko. Vyhlasenie sa podpisuje pred notarom. Ak chcete mozete dolozit aj vypis z bankoveho uctu. Prislusnemu sudu je lepsie dat viac dokladov ako menej. Aby Vam to nahodou nevratil. Takze by som tam dal list vlastnictva a ak nie ste vlastnik nehnutelnosti tak aj suhlas vlastnika, ze na spominanej adrese si zaregistrujete srocku.

Prislnu sudca chce mat vsetko koser a musi mat na to vsetky podklady. T.j. chces tam sro-cku ? Mate zivnost ? Mate spolocensku zmluvu ? Mate najomnu zmluvu ? Mate suhlas na registraciu srocky na spominanu adresu ? Ak davate suhlas, ste vlastnik ? Mate splateny vklad ? Ak ano, kto to overil ? Mate jeho podpis, ze je to tak ? Atd.

Ak je vsetko splnene, sudca to schvali. Ak nieco chyba, tak potom to vrati a treba davat opravne konanie v stanovenom case. Inak odznova a kolky su dost nakladne :)

odkedy treba overovat pravost podpisu spravcu vkladov? nemam tu skusenost...
EIS
04.10.08,10:04
odkedy treba overovat pravost podpisu spravcu vkladov? nemam tu skusenost...
Neviem odkedy. Ale ty keby si bol sudcom tak by si akceptoval nejaky zdrap papiera s podpisom hocikoho, ze to prevzal ?
Ja osobne som to takto spravil a bolo to ok. Navyse je to uvedne na viacerych howto o zalozeni sro.
Petra Nová
04.10.08,10:22
Neviem odkedy. Ale ty keby si bol sudcom tak by si akceptoval nejaky zdrap papiera s podpisom hocikoho, ze to prevzal ?
Ja osobne som to takto spravil a bolo to ok. Navyse je to uvedne na viacerych howto o zalozeni sro.Pravosť podpisu správcu vkladu netreba overovať, aj keď nie je na škodu. Len je to o niečo drahšie.
riccado
04.10.08,10:49
Neviem odkedy. Ale ty keby si bol sudcom tak by si akceptoval nejaky zdrap papiera s podpisom hocikoho, ze to prevzal ?
Ja osobne som to takto spravil a bolo to ok. Navyse je to uvedne na viacerych howto o zalozeni sro.

uvedom si jednu vec. sudca nemoze konat nad ramec zakona a pokial to zakon neprikazuje, nemoze ten overeny podpis od navrhovatela ziadat. ale pravo asi nie je tvoj "denny chlebik", takze ok. a este dodatok, naozaj si myslis, ze o zapisoch do or rozhoduje sudca?
povacsine vyssi sudny uradnici...
zalobaba
04.10.08,11:17
Neviem odkedy. Ale ty keby si bol sudcom tak by si akceptoval nejaky zdrap papiera s podpisom hocikoho, ze to prevzal ?
Ja osobne som to takto spravil a bolo to ok. Navyse je to uvedne na viacerych howto o zalozeni sro.


VôBEC NESÚHLASÍM.....