kiss.a
04.10.08,20:11
Dobrý deň.
Mám problém pri kúpovaní bytu.
Vlastník má na byte,ktorý chcem odkúpyť hypotekárny úver v hodnote 430000sk.Hodnota bytu je 700000.Navrhol mi aby som mu poslal na účet 430000sk,aby mohol splatit svoj úver a prepísať byt na moje meno a potom mu splatím dlžných270000sk.Ako mám postupovať aby ma náhodou neokradol o tých 430000sk.Existuje nato nejaká zmluva?
Ďakujem za odpoveď.
Chobot
04.10.08,19:34
Dobrý deň.
Mám problém pri kúpovaní bytu.
Vlastník má na byte,ktorý chcem odkúpyť hypotekárny úver v hodnote 430000sk.Hodnota bytu je 700000.Navrhol mi aby som mu poslal na účet 430000sk,aby mohol splatit svoj úver a prepísať byt na moje meno a potom mu splatím dlžných270000sk.Ako mám postupovať aby ma náhodou neokradol o tých 430000sk.Existuje nato nejaká zmluva?
Ďakujem za odpoveď.

Takých už bolo, čo poslali peniaze a viac nevideli ani byt, ani peniaze ani predávajúceho..... :D:D:D

Treba sa spojiť s bankou a s ňou dohodnúť, akým spôsobom by povolili prevod nehnuteľnosti. Možno navrhnú, aby si peniaze dal banke, oni povolia vklad a po prepísaní nehnuteľnosti sa z uložených peňazí splatí úver. To jedna z možných variant, možno banka postupuje inak. Spýtaj sa v tej banke, na ktorú je tá vinkulácia, aký spôsob navrhujú.

Ale peniaze priamo predávajúcemu by som nedával. Netvrdím, že musí byť podvodník, ale ak raz o peniaze prídeš, nikto ti ich nevráti.
Stanislav 1975
04.10.08,19:41
Takých už bolo, čo poslali peniaze a viac nevideli ani byt, ani peniaze ani predávajúceho..... :D:D:D

Treba sa spojiť s bankou a s ňou dohodnúť, akým spôsobom by povolili prevod nehnuteľnosti. Možno navrhnú, aby si peniaze dal banke, oni povolia vklad a po prepísaní nehnuteľnosti sa z uložených peňazí splatí úver. To jedna z možných variant, možno banka postupuje inak. Spýtaj sa v tej banke, na ktorú je tá vinkulácia, aký spôsob navrhujú.

Ale peniaze priamo predávajúcemu by som nedával. Netvrdím, že musí byť podvodník, ale ak raz o peniaze prídeš, nikto ti ich nevráti.
Presne, chobot má ( ako vždy) pravdu
TO NEROB, ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ nedávaj peniaze dopredu, že akože vyplatí hypo a pod.- je to mimoriadne RISKANTNÉ.
kiss.a
16.10.08,17:18
díki za dobrú radu
MARGITM
15.01.09,08:28
díki za dobrú radu
... v prípade založeného bytu , existuje nasledovná možnosť:
- 1.vypracovanie znaleckého posudku na skutočnú hodnotu bytu , ( platí 3 mesiace a bude potrebný aj pri prípadnom následnom vybavovaní úveru)
- 2.vypracovanie Zmluvy o budúcej kúpnej zmluve , kde budú všetky potrebné kroky ošetrené- kto - komu , kedy ,čo a v akej hodnote vyplatí - presne špecifikované termíny a následne kroky , čo v prípade nadodržania)
- 3. banky poskytujú možnosť splatenia úveru úverom ( to tak laicky povedané) , ide v podstate o to , že klient vybavuje úver na byt , na ktorom je záložné právo, v podmienkach vyplatenie úveru si banka uvedie hodnotu , ktorú ( vrátane prípadných sankcií za predčasné splatenie a pod) vyplatí banke- ktorá má na byt záložné právo, a zostatkovú hodnotu z predajnej ceny bytu banka poukáže na účet predávajúceho. Je výhodné zistiť si vo svojom okolí finančného poradcu ( ktorý má minimálne dobré odporúčanie), a ten by mal mať veci a záležitosti ohľadom bankových úverov a splatení v malíčku a vybaviť to za Vás .