Zavrieť

Porady

AKO POSTUPOVAŤ PRI KÚPE ZALOŽENÉHO BYTU

Dobrý deň.
Mám problém pri kúpovaní bytu.
Vlastník má na byte,ktorý chcem odkúpyť hypotekárny úver v hodnote 430000sk.Hodnota bytu je 700000.Navrhol mi aby som mu poslal na účet 430000sk,aby mohol splatit svoj úver a prepísať byt na moje meno a potom mu splatím dlžných270000sk.Ako mám postupovať aby ma náhodou neokradol o tých 430000sk.Existuje nato nejaká zmluva?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kiss.a Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Mám problém pri kúpovaní bytu.
    Vlastník má na byte,ktorý chcem odkúpyť hypotekárny úver v hodnote 430000sk.Hodnota bytu je 700000.Navrhol mi aby som mu poslal na účet 430000sk,aby mohol splatit svoj úver a prepísať byt na moje meno a potom mu splatím dlžných270000sk.Ako mám postupovať aby ma náhodou neokradol o tých 430000sk.Existuje nato nejaká zmluva?
    Ďakujem za odpoveď.
    Takých už bolo, čo poslali peniaze a viac nevideli ani byt, ani peniaze ani predávajúceho.....

    Treba sa spojiť s bankou a s ňou dohodnúť, akým spôsobom by povolili prevod nehnuteľnosti. Možno navrhnú, aby si peniaze dal banke, oni povolia vklad a po prepísaní nehnuteľnosti sa z uložených peňazí splatí úver. To jedna z možných variant, možno banka postupuje inak. Spýtaj sa v tej banke, na ktorú je tá vinkulácia, aký spôsob navrhujú.

    Ale peniaze priamo predávajúcemu by som nedával. Netvrdím, že musí byť podvodník, ale ak raz o peniaze prídeš, nikto ti ich nevráti.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Takých už bolo, čo poslali peniaze a viac nevideli ani byt, ani peniaze ani predávajúceho.....

    Treba sa spojiť s bankou a s ňou dohodnúť, akým spôsobom by povolili prevod nehnuteľnosti. Možno navrhnú, aby si peniaze dal banke, oni povolia vklad a po prepísaní nehnuteľnosti sa z uložených peňazí splatí úver. To jedna z možných variant, možno banka postupuje inak. Spýtaj sa v tej banke, na ktorú je tá vinkulácia, aký spôsob navrhujú.

    Ale peniaze priamo predávajúcemu by som nedával. Netvrdím, že musí byť podvodník, ale ak raz o peniaze prídeš, nikto ti ich nevráti.
    Presne, chobot má ( ako vždy) pravdu
    TO NEROB, ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ nedávaj peniaze dopredu, že akože vyplatí hypo a pod.- je to mimoriadne RISKANTNÉ.

    MARGITM je offline (nepripojený) MARGITM

    MARGITM
    kiss.a Pozri príspevok
    díki za dobrú radu
    ... v prípade založeného bytu , existuje nasledovná možnosť:
    - 1.vypracovanie znaleckého posudku na skutočnú hodnotu bytu , ( platí 3 mesiace a bude potrebný aj pri prípadnom následnom vybavovaní úveru)
    - 2.vypracovanie Zmluvy o budúcej kúpnej zmluve , kde budú všetky potrebné kroky ošetrené- kto - komu , kedy ,čo a v akej hodnote vyplatí - presne špecifikované termíny a následne kroky , čo v prípade nadodržania)
    - 3. banky poskytujú možnosť splatenia úveru úverom ( to tak laicky povedané) , ide v podstate o to , že klient vybavuje úver na byt , na ktorom je záložné právo, v podmienkach vyplatenie úveru si banka uvedie hodnotu , ktorú ( vrátane prípadných sankcií za predčasné splatenie a pod) vyplatí banke- ktorá má na byt záložné právo, a zostatkovú hodnotu z predajnej ceny bytu banka poukáže na účet predávajúceho. Je výhodné zistiť si vo svojom okolí finančného poradcu ( ktorý má minimálne dobré odporúčanie), a ten by mal mať veci a záležitosti ohľadom bankových úverov a splatení v malíčku a vybaviť to za Vás .
    Naposledy upravil MARGITM : 15.01.09 at 09:33

    AKO POSTUPOVAŤ PRI KÚPE ZALOŽENÉHO BYTU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.