jankazb
08.10.08,10:30
Plánujem do domčeka bidetovú spršku vedľa WC ( bidet nevojde). Sprška s hadicou sa mi podarili na nete nájsť. Chcem sa spýtať akým spôsobom sa inštaluje? Potrebujem k tomu nejakú podomietkovú batériu:confused: (umývadlovú, sprchovú,..) alebo je niečo konkrétne určené? Zatiaľ som sa pýtala iba jedného inštalatéra a on netušil:(. Ďakujem za pomoc
Chobot
09.10.08,06:44
Plánujem do domčeka bidetovú spršku vedľa WC ( bidet nevojde). Sprška s hadicou sa mi podarili na nete nájsť. Chcem sa spýtať akým spôsobom sa inštaluje? Potrebujem k tomu nejakú podomietkovú batériu:confused: (umývadlovú, sprchovú,..) alebo je niečo konkrétne určené? Zatiaľ som sa pýtala iba jedného inštalatéra a on netušil:(. Ďakujem za pomoc

Daj odkaz na tú spršku. Tam bude uvedené, ako sa to inštaluje na stenu.
Jana Motyčková
09.10.08,07:07
Ak dobre viem, treba k tomu umývadlo s batériou - tam sa nastaví voda a na sprške je len prepíňač. Niečo také ako len samostatná sprška bez umývadla vraj neexistuje (povedali mi v ochode).
deli.
09.10.08,07:57
existuje. Vola sa Oras Bidetta. Je to dobra vec, pretoze ntreba bidet.
Stefan2005
09.10.08,08:16
... dokonca sú toalety kombinované s bidetom (vhodné v prípade nedostatku priestoru). Bidetová sprška je umiestená pod toaletným sedátkom. Ovládanie buď tlačítkom na klozete, pre náročnejších s dialkovým ovládaním. Teplota a tlak vody individuálne nastavitelné. Pre ešte náročnejších "de lux" úprava s integrovaným fénom na jemné a dôkladné vysušenie.... pod značkou myslím že Cleanet (Laufen).
jankazb
09.10.08,09:25
Stefan, ďakujem, ale na to fakt nemám :mee:(alebo tie financie využijem radšej inak, čo pri stavbe fakt nieje problém, čo bude časom, uvidíme).
A sprchu ťahať od umývadla - to tiež asi nepôjde, sú od seba cca 1,5 m.
Rozmýšľame potiahnuť vodu k WC, dať sprchovú podomietkovú batériu a k tomu hadičku so sprškou. Pohodlné zo sedátka ( nie každý a nie vždy použije), estetickejšie ako natiahnutá hadica cez pol miestnosti, len dúfam že aj technicky to bude možné. Niekde na nete som videla foto takto riešené, iba si už nepamätám že kde:(.
Dík za Váš čas a teším sa na ďalšie možné rady.
vieramaria
01.11.08,20:42
Ja som si toto tiež vymyslela a manžel zohnal spršku ,zapojil ju na ventil z pračky, ktorá je vedľa WCka a upevnil do držiaka na stene. Nie je to drahá Oraz bidet a má nevýhodu, že ide mi len studená voda. To je však veľmi zdravé!! Je to taký systém na páčku na hlavici, ale značku neviem. Myslím,že to stálo okolo 1500sk.
Heni
02.11.08,13:10
niečo ako bidetovú spršku si dávali minulý týždeň rodičia pri výmene wc.
kúpili to v obchode so sanitami a kúpeľňovými potrebami a vyzerá to asi takto:
(fotila som mobilom)
Orinoco
03.11.08,11:49
My máme doma bidetovú spršku spolu s batériou. Montáž žiadny problém, ako klasická umyvadlová batéria. Voda sa púšťa na batérii a keď chceš použiť spršku stlačíš ventil na sprške.

Podmienkou je mať WC blízko umyvadla... ;)
DanielaSL
31.12.08,14:50
My máme doma bidetovú spršku spolu s batériou. Montáž žiadny problém, ako klasická umyvadlová batéria. Voda sa púšťa na batérii a keď chceš použiť spršku stlačíš ventil na sprške.

Podmienkou je mať WC blízko umyvadla... ;)

Tiež by som chcela takúto batériu...môžeš napísať aká je to značka a kde sa dá zohnať?
Ferdosondo
16.03.11,20:04
Stefan, ďakujem, ale na to fakt nemám :mee:(alebo tie financie využijem radšej inak, čo pri stavbe fakt nieje problém, čo bude časom, uvidíme).
A sprchu ťahať od umývadla - to tiež asi nepôjde, sú od seba cca 1,5 m.
Rozmýšľame potiahnuť vodu k WC, dať sprchovú podomietkovú batériu a k tomu hadičku so sprškou. Pohodlné zo sedátka ( nie každý a nie vždy použije), estetickejšie ako natiahnutá hadica cez pol miestnosti, len dúfam že aj technicky to bude možné. Niekde na nete som videla foto takto riešené, iba si už nepamätám že kde:(.
Dík za Váš čas a teším sa na ďalšie možné rady.
Presne tak ako píšeš. Podomietková batéria a k tomu bidetová sprška. Pred mesiacom som to montoval do kúpelne, pri prerábke jadra. Značku neviem, ale poradia Ti v každom lepšom obchode.
220870
17.03.11,04:47
jankazb
17.03.11,06:18
Presne tak ako píšeš. Podomietková batéria a k tomu bidetová sprška. Pred mesiacom som to montoval do kúpelne, pri prerábke jadra. Značku neviem, ale poradia Ti v každom lepšom obchode.
Od augusta je v používaní a musím povedať že je to super vec. Jedine ľutujem že sme ju nedali i k WC v kúpelni. Inštalovali sme klasickú sprchovú batériu a k nej napojili ručnú bidetovú spršku. ;)
Mirkaska
31.07.11,10:39
Od augusta je v používaní a musím povedať že je to super vec. Jedine ľutujem že sme ju nedali i k WC v kúpelni. Inštalovali sme klasickú sprchovú batériu a k nej napojili ručnú bidetovú spršku. ;)

ahoj. dala si si bidetovú spršku do WC alebo klasickú sprchu do ruky, ktorou sa dá osprchovať vo WC? nerozumiem tej poslednej vete, či to je to dobré riešenie alebo to platí k WC v kúpelni.
dá sa tá sprška napojiť aj z umývadla? existuje taká umývadlová batéria?
dakujem
Mirka
Stanislav 1975
31.07.11,11:50
Ja inak doteraz som nepochopil načo ten bidet vlastne je...:confused::confused::confused:, šak načo , ked máme vaňu a umyvadlo...
lujza.j
31.07.11,11:54
Ja inak doteraz som nepochopil načo ten bidet vlastne je...:confused::confused::confused:, šak načo , ked máme vaňu a umyvadlo...

Stanko je to praktické, mať bidetík.nemusíš vliesť do vany. a to ako si umývaš v umývadle prdku-ritku:D "vec" to viem, ako si umyješ:D:Dale ako prdelku:confused::rolleyes::D
Stanislav 1975
31.07.11,11:56
Stanko je to praktické, mať bidetík.nemusíš vliesť do vany. a to ako si umývaš v umývadle prdku-ritku:D "vec" to viem, ako si umyješ:D:Dale ako prdelku:confused::rolleyes::D

:D:D:D
jezo421
31.07.11,14:15
dá sa tá sprška napojiť aj z umývadla? existuje taká umývadlová batéria?
Mirka

Ano, ja to mam urobene takto. Bateria je z radu Oras Bidetta. Mam to cca 6 rokov a uplna spokojnost, akurat treba raz za rok - dva ocistit dierky na sprske z vodneho kamena. Ale na to staci vybrat jednu skrutku a plast hodit do octu...
lujza.j
31.07.11,15:04
pozri si bidetky.sk ..v kolonke inštalácia nájdeš všetko...

http://www.bidetky.sk/
Mirkaska
03.08.11,18:35
dakujem. aj my to tak budeme mať ako na fotke.
účtovník 007
04.08.11,06:25
Bidetovú spršku máme aj my a jediné čo ľutujem, že sme ju nemali už dávno.

Máme ju napojenú na prívod vody do WC nádržky. Tam dal manžel T-éčko rozbočovač. Čiže voda ide do WC aj do hadice spršky a sprška je pripevnená na stene.
TomasHo
06.08.11,05:20
My sme kupili par bidetovych sprsiek v Thajsku, asi tak po 5-10 eur, tam su pri kazdom vecku a miestne baumaxy su ich plne. (vyzeraju velmi podobn ako tie z bidetky.sk).

Ako pise Uctovnik007 vyssie, ja som napojil sprsku tiez na privod vody do nadrzky (ale to nemam podomietkove wc), jednoduchym T-ckom. Este by som zaradil jeden ventil aj pred sprsku, lebo ta hadicka moze prasknut. Dve sprsky mam odlozene do domu, kde bude podomietkova instalacia, a tam vyvediem studenu vodu malym ventilom k mise WC.

Studena voda nie je vobec problem, alebo aspon ja nemam tolko nervovych zakonceni tam, kam si tu vodu striekam : )
rudopp
06.08.11,05:38
... dokonca sú toalety kombinované s bidetom (vhodné v prípade nedostatku priestoru). Bidetová sprška je umiestená pod toaletným sedátkom. Ovládanie buď tlačítkom na klozete, pre náročnejších s dialkovým ovládaním. Teplota a tlak vody individuálne nastavitelné. Pre ešte náročnejších "de lux" úprava s integrovaným fénom na jemné a dôkladné vysušenie.... pod značkou myslím že Cleanet (Laufen).

Ešte keby to pohladiť vedelo :D:D:D .
rudopp
06.08.11,05:40
Ja som si toto tiež vymyslela a manžel zohnal spršku ,zapojil ju na ventil z pračky, ktorá je vedľa WCka a upevnil do držiaka na stene. Nie je to drahá Oraz bidet a má nevýhodu, že ide mi len studená voda. To je však veľmi zdravé!! Je to taký systém na páčku na hlavici, ale značku neviem. Myslím,že to stálo okolo 1500sk.

A ten prací prášok aj dobre umyje.
rudopp
06.08.11,05:42
Ahojte ,
bidetovú spršku používam už rok.Objednal som si ju cez net a do dvoch dní mi ju poslali.Nájdite stránku s názvom bidetky.sk na nej je ikonka "inštalácia"...je tam krásne na obrázkoch zobrazených päť možností inštalovania spršky aj s popisom...

Fajnový chlapec :D:D:D .
rudopp
06.08.11,05:44
Ja inak doteraz som nepochopil načo ten bidet vlastne je...:confused::confused::confused:, šak načo , ked máme vaňu a umyvadlo...

Aj na to Stanko , aj na "to" :). (a neodvráva, že ide unavený z roboty)
osky
10.04.13,18:44
ako som uz spominala v inej teme,uvazujem o tomto miest bidetu.
ake mate skusenosti?myslim-nestrieka to na vsetky strany?zvladnu to aj neporiadni muzi,ci treba po kazdej VC sprske lietat s handrou?????????
Moja SRO
10.04.13,19:00
My sme sa pri vlaňajšej rekonštrukcii rozhodli pre elektronický bidet a neľutuje ani jeden člen domácnosti. Strieka to presne tak, kam má, netreba lieta s handrou.
osky
11.04.13,03:21
vo WC to nechcem,zda sa mi to nehygienicke,najmä ked pride dakto cudzi a ja sa tam mam potom umyvat,to iste nie...
jezo421
11.04.13,03:59
ake mate skusenosti?myslim-nestrieka to na vsetky strany?
Strieka len tam kam sa nasmeruje, len vtedy ked treba a len takou silou, aku si clovek nastavi. Ziadne obavy netreba. Hovorim o kvalitnej umyvadlovej baterii so sprskou. Su asi aj ine riesenia, ale tie nepoznam.
osky
11.04.13,04:54
a mas tam aj umyvadielko,ci bez toho?
Peggynka
11.04.13,05:32
Ja som videla na fotografiách byt vo Francúzsku a mali tam bidet na kolieskach, uložený pod umývadlom.Prívod vody bol riešený ohybnými (?) hadičkami spod umývadla a odpad tiež.Technicky to možné asi je,ale to by sa museli vyjadriť odborníci.
jezo421
11.04.13,05:40
a mas tam aj umyvadielko,ci bez toho?

Diskusia nie je len o tom pytat sa, ale aj si precitat co sa v teme pisalo predtym. Zistila by si, ze na strane 2 som zavesil aj fotku. Ano, aj s umyvadlom.
osky
11.04.13,12:47
precitala som vsetko,ale vcera,ci mozno uz prevcerom,takze mena som si ozaj nezapamätala.viem ze je tu aj vela fotiek-nemam ale az taku pamät.
a citala som aj ostatne temy.
Moja SRO
11.04.13,20:47
vo WC to nechcem,zda sa mi to nehygienicke,najmä ked pride dakto cudzi a ja sa tam mam potom umyvat,to iste nie...

Riešenie, ktoré sme zvolili my, nie je z tých lacnejších, kde máš iba akúsi spršku, ktorá je vo WC mise zabudovaná napevno. V elektronickom bidete sa sprška po každom použití schová, tu máš video, ako to funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=rDy58WHe97A
osky
12.04.13,03:32
Riešenie, ktoré sme zvolili my, nie je z tých lacnejších, kde máš iba akúsi spršku, ktorá je vo WC mise zabudovaná napevno. V elektronickom bidete sa sprška po každom použití schová, tu máš video, ako to funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=rDy58WHe97A

odpust,ale toto uz skor pripomina vibrator ako to co chcem ja.pekne ale neverim ze je to take hygienicke..
keby toto videli nase babky....uff
Moja SRO
12.04.13,06:02
jaj, tak prepáč osky, som nevedela, že si z tých, ktoré pečú chlieb v ošatke v hlinenej peci
lapejko
14.04.13,18:28
takže za chlapov: mám spršku pripojenú na podomietkovú batériu, takže má dobrý tlak a používam denne, teda ak som doma, ak som mimo chytám absťák, okrem hygieny sa ňou dobre čistí misa...
pohodička
14.04.13,18:54
Ak dobre viem, treba k tomu umývadlo s batériou - tam sa nastaví voda a na sprške je len prepíňač. Niečo také ako len samostatná sprška bez umývadla vraj neexistuje (povedali mi v ochode).

V jeseni sme prerábali kúpeľňu a WC. Spŕška je napojená na umývadielko, aby sa mohla nastaviť teplota vody a na stene pripevnená držiakom. Voda sa púšťa v umývadle, spŕška má len tlačítko. Napája sa ľahko, u nás to napájal zať s manželom.
DanielaSL
14.04.13,19:05
ako som uz spominala v inej teme,uvazujem o tomto miest bidetu.
ake mate skusenosti?myslim-nestrieka to na vsetky strany?zvladnu to aj neporiadni muzi,ci treba po kazdej VC sprske lietat s handrou?????????

Je to perfektné a mne sa tiež vidí oproti ostatným alternatívam hygienickejšie. Treba mať len umývadlo s batériu poblízku nastaviť si intenzitu a teplotu vody a potom len presunúť už ako ti vyhovuje do toalety , stlačiť páčku a sprchovať... Sem tam sa stane..že niekde kvapne pár kvapiek na dlážku, WC vždy dosucha vytriem. Niekedy je mokré viac, inokedy menej. Dokáže to aj chlap..ale môj to napríklad nepoužíva. Nejako sme si podelili kúpelky...ja mám tú kde je spŕška, on má svoju na prízemí, kde má sprchovací kút. Inak teraz po operácii nohy som sa dlho nevedela dostať do sprchovacieho kúta a bidetová spŕška ma zachránila.
DanielaSL
14.04.13,19:06
Mne príde inak tiež bidetová spŕška hygienickejšia....
Moja SRO
15.08.13,17:14
lapejko
15.08.13,18:42
táto je s termostatickým podomietkovým zmiešavačom: