Zavrieť

Porady

bidetová sprška

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
Plánujem do domčeka bidetovú spršku vedľa WC ( bidet nevojde). Sprška s hadicou sa mi podarili na nete nájsť. Chcem sa spýtať akým spôsobom sa inštaluje? Potrebujem k tomu nejakú podomietkovú batériu (umývadlovú, sprchovú,..) alebo je niečo konkrétne určené? Zatiaľ som sa pýtala iba jedného inštalatéra a on netušil. Ďakujem za pomoc
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jankazb Pozri príspevok
Plánujem do domčeka bidetovú spršku vedľa WC ( bidet nevojde). Sprška s hadicou sa mi podarili na nete nájsť. Chcem sa spýtať akým spôsobom sa inštaluje? Potrebujem k tomu nejakú podomietkovú batériu (umývadlovú, sprchovú,..) alebo je niečo konkrétne určené? Zatiaľ som sa pýtala iba jedného inštalatéra a on netušil. Ďakujem za pomoc
Daj odkaz na tú spršku. Tam bude uvedené, ako sa to inštaluje na stenu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak dobre viem, treba k tomu umývadlo s batériou - tam sa nastaví voda a na sprške je len prepíňač. Niečo také ako len samostatná sprška bez umývadla vraj neexistuje (povedali mi v ochode).
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

existuje. Vola sa Oras Bidetta. Je to dobra vec, pretoze ntreba bidet.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... dokonca sú toalety kombinované s bidetom (vhodné v prípade nedostatku priestoru). Bidetová sprška je umiestená pod toaletným sedátkom. Ovládanie buď tlačítkom na klozete, pre náročnejších s dialkovým ovládaním. Teplota a tlak vody individuálne nastavitelné. Pre ešte náročnejších "de lux" úprava s integrovaným fénom na jemné a dôkladné vysušenie.... pod značkou myslím že Cleanet (Laufen).
1 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
Stefan, ďakujem, ale na to fakt nemám (alebo tie financie využijem radšej inak, čo pri stavbe fakt nieje problém, čo bude časom, uvidíme).
A sprchu ťahať od umývadla - to tiež asi nepôjde, sú od seba cca 1,5 m.
Rozmýšľame potiahnuť vodu k WC, dať sprchovú podomietkovú batériu a k tomu hadičku so sprškou. Pohodlné zo sedátka ( nie každý a nie vždy použije), estetickejšie ako natiahnutá hadica cez pol miestnosti, len dúfam že aj technicky to bude možné. Niekde na nete som videla foto takto riešené, iba si už nepamätám že kde.
Dík za Váš čas a teším sa na ďalšie možné rady.
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

Ja som si toto tiež vymyslela a manžel zohnal spršku ,zapojil ju na ventil z pračky, ktorá je vedľa WCka a upevnil do držiaka na stene. Nie je to drahá Oraz bidet a má nevýhodu, že ide mi len studená voda. To je však veľmi zdravé!! Je to taký systém na páčku na hlavici, ale značku neviem. Myslím,že to stálo okolo 1500sk.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

niečo ako bidetovú spršku si dávali minulý týždeň rodičia pri výmene wc.
kúpili to v obchode so sanitami a kúpeľňovými potrebami a vyzerá to asi takto:
(fotila som mobilom)
ABCD0012.jpg  
ABCD0013.jpg  
ABCD0014.jpg  
1/1
1 0
Orinoco Orinoco

Orinoco je offline (nepripojený) Orinoco

My máme doma bidetovú spršku spolu s batériou. Montáž žiadny problém, ako klasická umyvadlová batéria. Voda sa púšťa na batérii a keď chceš použiť spršku stlačíš ventil na sprške.

Podmienkou je mať WC blízko umyvadla...
hpa00019.jpg  
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Orinoco Pozri príspevok
My máme doma bidetovú spršku spolu s batériou. Montáž žiadny problém, ako klasická umyvadlová batéria. Voda sa púšťa na batérii a keď chceš použiť spršku stlačíš ventil na sprške.

Podmienkou je mať WC blízko umyvadla...
Tiež by som chcela takúto batériu...môžeš napísať aká je to značka a kde sa dá zohnať?
Naposledy upravil DanielaSL : 01.01.09 at 07:27
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

jankazb Pozri príspevok
Stefan, ďakujem, ale na to fakt nemám (alebo tie financie využijem radšej inak, čo pri stavbe fakt nieje problém, čo bude časom, uvidíme).
A sprchu ťahať od umývadla - to tiež asi nepôjde, sú od seba cca 1,5 m.
Rozmýšľame potiahnuť vodu k WC, dať sprchovú podomietkovú batériu a k tomu hadičku so sprškou. Pohodlné zo sedátka ( nie každý a nie vždy použije), estetickejšie ako natiahnutá hadica cez pol miestnosti, len dúfam že aj technicky to bude možné. Niekde na nete som videla foto takto riešené, iba si už nepamätám že kde.
Dík za Váš čas a teším sa na ďalšie možné rady.
Presne tak ako píšeš. Podomietková batéria a k tomu bidetová sprška. Pred mesiacom som to montoval do kúpelne, pri prerábke jadra. Značku neviem, ale poradia Ti v každom lepšom obchode.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.wcbidet.eu/?gclid=CMqjnofz1KcCFYUw3wod5xkF-g
2 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
Ferdosondo Pozri príspevok
Presne tak ako píšeš. Podomietková batéria a k tomu bidetová sprška. Pred mesiacom som to montoval do kúpelne, pri prerábke jadra. Značku neviem, ale poradia Ti v každom lepšom obchode.
Od augusta je v používaní a musím povedať že je to super vec. Jedine ľutujem že sme ju nedali i k WC v kúpelni. Inštalovali sme klasickú sprchovú batériu a k nej napojili ručnú bidetovú spršku.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

jankazb Pozri príspevok
Od augusta je v používaní a musím povedať že je to super vec. Jedine ľutujem že sme ju nedali i k WC v kúpelni. Inštalovali sme klasickú sprchovú batériu a k nej napojili ručnú bidetovú spršku.
ahoj. dala si si bidetovú spršku do WC alebo klasickú sprchu do ruky, ktorou sa dá osprchovať vo WC? nerozumiem tej poslednej vete, či to je to dobré riešenie alebo to platí k WC v kúpelni.
dá sa tá sprška napojiť aj z umývadla? existuje taká umývadlová batéria?
dakujem
Mirka
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja inak doteraz som nepochopil načo ten bidet vlastne je..., šak načo , ked máme vaňu a umyvadlo...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja inak doteraz som nepochopil načo ten bidet vlastne je..., šak načo , ked máme vaňu a umyvadlo...
Stanko je to praktické, mať bidetík.nemusíš vliesť do vany. a to ako si umývaš v umývadle prdku-ritku "vec" to viem, ako si umyješale ako prdelku
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lujza.j Pozri príspevok
Stanko je to praktické, mať bidetík.nemusíš vliesť do vany. a to ako si umývaš v umývadle prdku-ritku "vec" to viem, ako si umyješale ako prdelku
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

Mirkaska Pozri príspevok
dá sa tá sprška napojiť aj z umývadla? existuje taká umývadlová batéria?
Mirka
Ano, ja to mam urobene takto. Bateria je z radu Oras Bidetta. Mam to cca 6 rokov a uplna spokojnost, akurat treba raz za rok - dva ocistit dierky na sprske z vodneho kamena. Ale na to staci vybrat jednu skrutku a plast hodit do octu...
oras.jpg  
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Hunkess Pozri príspevok
pozri si bidetky.sk ..v kolonke inštalácia nájdeš všetko...
http://www.bidetky.sk/
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

dakujem. aj my to tak budeme mať ako na fotke.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Bidetovú spršku máme aj my a jediné čo ľutujem, že sme ju nemali už dávno.

Máme ju napojenú na prívod vody do WC nádržky. Tam dal manžel T-éčko rozbočovač. Čiže voda ide do WC aj do hadice spršky a sprška je pripevnená na stene.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať