nira
09.10.08,11:38
ahojte
chcem sa spýtať na čo sa používa v MRP ostatné pohľadávky, a ostatné záväzky a čo sa tam píše.
betka
09.10.08,09:43
Ostatné pohľadávky, závazky: napr. voči DU, SP, VZP, MU, ...., tie, kt. nie sú z obchodného styku
nira
09.10.08,09:48
a prosim ta čo je MU?
Rozalka
09.10.08,17:11
Mestský úrad (predpokladám)
nira
10.10.08,06:16
ďakujem velmi pekne
Marína
10.10.08,14:20
Tiež záväzky voči zamestnancom-mzdy, pohľadávky voči zamestnancom(stravné), ..........
ondrejvla
10.10.08,14:54
...taktiež záväzky voči spoločníkom, vo FO voči majiteľovi - napr. ich vklady, prípadne pôžičky...
ondrejvla
10.10.08,14:57
Ale aj pohľadávky voči zamestnancom za stravné lístky, ktoré síce eviduješ na účte 335/A, ale menovite ich mám rozpísané v týchto pohľadávkach, taktiež zaplatené záväzky za zamestnancov, ktoré
sa rozhodol spoločník uhradiť jednorázovo, ale zamestnancovi sa zráža mesačne...
daniver
23.10.08,14:21
...taktiež záväzky voči spoločníkom, vo FO voči majiteľovi - napr. ich vklady, prípadne pôžičky...

Ja osob.vklad živnostníka nedávamdo ost. záväzkov,ale priamo do denníka. robím to potom zle?
Marína
23.10.08,15:32
evinka33
26.07.09,20:06
Prosím o názory, ako si číslujete ostatné záväzky a ostatné pohľadávky?
Došlé faktúry číslujem DFxxx, vyšlé VFxxx, v peňažnom denníku mám VPD,PPD,INT,BÚ len mám teraz dilemu ako si označiť tie ostatné - rozmýšľala som, že záväzky dám ZAVxxx a pohľadávky POHxxx, keď už mám všade v prefixe aj tie písmenká :) - prosím máte niekto nejaké iné tipy na číslovanie ostatných záv. a pohľ., ktoré sa vám osvedčili?
Marína
27.07.09,06:02
ostatné pohľadávky = OP/2009xxx
ostatné záväzky = OZ/2009xxx
andrejka a
20.11.12,19:03
Dobrý večer. prosím Vás o radu.... do ostatných záväzkov v MRP nahadzujeme záväzky voči zamestnancom, SP, ZP... mínusovou hodnotou? na bankovom výpise je suma -100 €, záväzok je 100 € a program mi vypisuje, že sumy nie sú zhodné. ďakujem.
andrejka a
21.11.12,09:38
neviete, kde môže byť chyba?...
zuzanar
21.11.12,11:04
Dobrý večer. prosím Vás o radu.... do ostatných záväzkov v MRP nahadzujeme záväzky voči zamestnancom, SP, ZP... mínusovou hodnotou? na bankovom výpise je suma -100 €, záväzok je 100 € a program mi vypisuje, že sumy nie sú zhodné. ďakujem.

záväzky sa zadávajú +hodnotou (ak by boli zadané mínusovou išlo by o pohľadávku)
suma na výpise -100,- znamená výdaj z účtu, úhrada záväzku vo výške +100,00 je tiež výdavok
andrejka a
21.11.12,11:22
záväzky sa zadávajú +hodnotou (ak by boli zadané mínusovou išlo by o pohľadávku)
suma na výpise -100,- znamená výdaj z účtu, úhrada záväzku vo výške +100,00 je tiež výdavok


ďakujem za odpoveď, presne takto to mám nahodené a program mi stále vypíše, že čiastka na výpise nie je zhodná s čiastkou Uhradiť na doklade. ja tomu nerozumiem... ale aj tak ďakujem, skúsim sa s tým ešte pohrať... pekný deň.
zuzanar
21.11.12,11:33
nechápem ako ti môže písať, že nie je zhodná. Keď zadáš uhradiť záväzok sumu už neprepisuješ uhrádzaš tú, ktorá je zadaná v záväzku. Do denníka nezadávaš sumu mínusom (nevadí, že vo výpise je mínusová - to je len informácia na výpise) zadávaš ju plusom.
andrejka a
21.11.12,11:44
nechápem ako ti môže písať, že nie je zhodná. Keď zadáš uhradiť záväzok sumu už neprepisuješ uhrádzaš tú, ktorá je zadaná v záväzku. Do denníka nezadávaš sumu mínusom (nevadí, že vo výpise je mínusová - to je len informácia na výpise) zadávaš ju plusom.

nechápem ani ja. ale mám to presne tak nahodené ako píšeš, a je zvláštne, že mi to vypisuje len pri týchto ostatných záväzkoch... :(
andrejka a
22.11.12,19:03
nechápem ako ti môže písať, že nie je zhodná. Keď zadáš uhradiť záväzok sumu už neprepisuješ uhrádzaš tú, ktorá je zadaná v záväzku. Do denníka nezadávaš sumu mínusom (nevadí, že vo výpise je mínusová - to je len informácia na výpise) zadávaš ju plusom.

ďakujem za rady, nakoniec to máme všetci správne, chyba je v programe... ešte raz vďaka :)