Zavrieť

Porady

ostatné pohľadávky a záväzky

ahojte
chcem sa spýtať na čo sa používa v MRP ostatné pohľadávky, a ostatné záväzky a čo sa tam píše.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ostatné pohľadávky, závazky: napr. voči DU, SP, VZP, MU, ...., tie, kt. nie sú z obchodného styku

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Mestský úrad (predpokladám)

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Tiež záväzky voči zamestnancom-mzdy, pohľadávky voči zamestnancom(stravné), ..........

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ...taktiež záväzky voči spoločníkom, vo FO voči majiteľovi - napr. ich vklady, prípadne pôžičky...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ale aj pohľadávky voči zamestnancom za stravné lístky, ktoré síce eviduješ na účte 335/A, ale menovite ich mám rozpísané v týchto pohľadávkach, taktiež zaplatené záväzky za zamestnancov, ktoré
    sa rozhodol spoločník uhradiť jednorázovo, ale zamestnancovi sa zráža mesačne...

    daniver je offline (nepripojený) daniver

    daniver
    ondrejvla Pozri príspevok
    ...taktiež záväzky voči spoločníkom, vo FO voči majiteľovi - napr. ich vklady, prípadne pôžičky...
    Ja osob.vklad živnostníka nedávamdo ost. záväzkov,ale priamo do denníka. robím to potom zle?

    evinka33 je offline (nepripojený) evinka33

    evinka33
    Prosím o názory, ako si číslujete ostatné záväzky a ostatné pohľadávky?
    Došlé faktúry číslujem DFxxx, vyšlé VFxxx, v peňažnom denníku mám VPD,PPD,INT,BÚ len mám teraz dilemu ako si označiť tie ostatné - rozmýšľala som, že záväzky dám ZAVxxx a pohľadávky POHxxx, keď už mám všade v prefixe aj tie písmenká - prosím máte niekto nejaké iné tipy na číslovanie ostatných záv. a pohľ., ktoré sa vám osvedčili?

    andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

    andrejka a
    Dobrý večer. prosím Vás o radu.... do ostatných záväzkov v MRP nahadzujeme záväzky voči zamestnancom, SP, ZP... mínusovou hodnotou? na bankovom výpise je suma -100 €, záväzok je 100 € a program mi vypisuje, že sumy nie sú zhodné. ďakujem.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    andrejka a Pozri príspevok
    Dobrý večer. prosím Vás o radu.... do ostatných záväzkov v MRP nahadzujeme záväzky voči zamestnancom, SP, ZP... mínusovou hodnotou? na bankovom výpise je suma -100 €, záväzok je 100 € a program mi vypisuje, že sumy nie sú zhodné. ďakujem.
    záväzky sa zadávajú +hodnotou (ak by boli zadané mínusovou išlo by o pohľadávku)
    suma na výpise -100,- znamená výdaj z účtu, úhrada záväzku vo výške +100,00 je tiež výdavok

    andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

    andrejka a
    zuzanar Pozri príspevok
    záväzky sa zadávajú +hodnotou (ak by boli zadané mínusovou išlo by o pohľadávku)
    suma na výpise -100,- znamená výdaj z účtu, úhrada záväzku vo výške +100,00 je tiež výdavok

    ďakujem za odpoveď, presne takto to mám nahodené a program mi stále vypíše, že čiastka na výpise nie je zhodná s čiastkou Uhradiť na doklade. ja tomu nerozumiem... ale aj tak ďakujem, skúsim sa s tým ešte pohrať... pekný deň.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    nechápem ako ti môže písať, že nie je zhodná. Keď zadáš uhradiť záväzok sumu už neprepisuješ uhrádzaš tú, ktorá je zadaná v záväzku. Do denníka nezadávaš sumu mínusom (nevadí, že vo výpise je mínusová - to je len informácia na výpise) zadávaš ju plusom.

    andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

    andrejka a
    zuzanar Pozri príspevok
    nechápem ako ti môže písať, že nie je zhodná. Keď zadáš uhradiť záväzok sumu už neprepisuješ uhrádzaš tú, ktorá je zadaná v záväzku. Do denníka nezadávaš sumu mínusom (nevadí, že vo výpise je mínusová - to je len informácia na výpise) zadávaš ju plusom.
    nechápem ani ja. ale mám to presne tak nahodené ako píšeš, a je zvláštne, že mi to vypisuje len pri týchto ostatných záväzkoch...

    andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

    andrejka a
    zuzanar Pozri príspevok
    nechápem ako ti môže písať, že nie je zhodná. Keď zadáš uhradiť záväzok sumu už neprepisuješ uhrádzaš tú, ktorá je zadaná v záväzku. Do denníka nezadávaš sumu mínusom (nevadí, že vo výpise je mínusová - to je len informácia na výpise) zadávaš ju plusom.
    ďakujem za rady, nakoniec to máme všetci správne, chyba je v programe... ešte raz vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.