mirhu
09.10.08,21:22
Je mozne zaevidovat v Alfe doklad z aprila, teraz v septembri, ak som ho nasla, ale cislo mi pridelil program take ake nasledovalo, staci to potom zoradit v PD podla datumu?nebude vadit ze medzi aprilovymi bude upne ine cislo VPD?
Heleč
09.10.08,19:25
A čo DPH?

Ak nie si plátca tak si daj zoradiť doklady v PD a potom prečíslovať.
mirhu
09.10.08,19:28
A čo DPH?

Ak nie si plátca tak si daj zoradiť doklady v PD a potom prečíslovať.
DPH az od augusta, dala som si zoradit, spustila som to, a neprecislovalo mi to...
Heleč
09.10.08,19:31
Akože DPH do augusta?
Tak potom aký máš dátum na doklade?
mirhu
09.10.08,19:33
Akože DPH do augusta?
Tak potom aký máš dátum na doklade?
nie, nasla som doklad z aprila, vtedy este nebol platcom DPH, a dala som ho s aprilovym do PD, a aj po zoradeni podla datumu to neprecislovalo...
Heleč
09.10.08,19:37
Dobre. Teraz musíš dať Prečísluj výdavkové doklady. A program sa Ťa opýta čo alebo niečo v tom zmysle, že odkial to má prečíslovať.
danushka
09.10.08,20:01
Síce nepoznám ALFU, ale za predpokaldu, že by som si mala vyrobiť prácu s vytláčaním PPD a VPD nanovo, tak by som zvážila, či je nájdený doklad natoľko podstatný, aby stál za toľkú námahu, prípadne by som týmto dokladom nahradila nejaký menej podstatný v časovom pásme do ktorého ho potrebujem dostať...
Juj, ale to nenavádzam na nič zlé...napríklad taký nákup čistiacich prostriedkov je menej dôležitý, ako nákup tovaru;):rolleyes:
Maya1
09.10.08,20:03
najprv treba zoradiť doklady podľa dátumu a potom prečíslovať zvolené doklady ( začať od obdobia ... a začať číslom...)
mirhu
10.10.08,06:02
Síce nepoznám ALFU, ale za predpokaldu, že by som si mala vyrobiť prácu s vytláčaním PPD a VPD nanovo, tak by som zvážila, či je nájdený doklad natoľko podstatný, aby stál za toľkú námahu, prípadne by som týmto dokladom nahradila nejaký menej podstatný v časovom pásme do ktorého ho potrebujem dostať...
Juj, ale to nenavádzam na nič zlé...napríklad taký nákup čistiacich prostriedkov je menej dôležitý, ako nákup tovaru;):rolleyes:
no prave ze to neboli cistiace prostiredky, ale doklad o uhrade elektriny, s navaznostou na DF :) a moj klient je tak trosku neporiadnik.. :) sem tam nejakey doklad hore dole..to pre neho je spanielska dedina:)
mirhu
10.10.08,06:02
najprv treba zoradiť doklady podľa dátumu a potom prečíslovať zvolené doklady ( začať od obdobia ... a začať číslom...)
no to viem, ale neslo mi to..... tak neviem ci som daco neurobila zle...