Zavrieť

Porady

doklad

Je mozne zaevidovat v Alfe doklad z aprila, teraz v septembri, ak som ho nasla, ale cislo mi pridelil program take ake nasledovalo, staci to potom zoradit v PD podla datumu?nebude vadit ze medzi aprilovymi bude upne ine cislo VPD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    Dobre. Teraz musíš dať Prečísluj výdavkové doklady. A program sa Ťa opýta čo alebo niečo v tom zmysle, že odkial to má prečíslovať.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Heleč Pozri príspevok
    A čo DPH?

    Ak nie si plátca tak si daj zoradiť doklady v PD a potom prečíslovať.
    DPH az od augusta, dala som si zoradit, spustila som to, a neprecislovalo mi to...

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Heleč Pozri príspevok
    Akože DPH do augusta?
    Tak potom aký máš dátum na doklade?
    nie, nasla som doklad z aprila, vtedy este nebol platcom DPH, a dala som ho s aprilovym do PD, a aj po zoradeni podla datumu to neprecislovalo...

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Síce nepoznám ALFU, ale za predpokaldu, že by som si mala vyrobiť prácu s vytláčaním PPD a VPD nanovo, tak by som zvážila, či je nájdený doklad natoľko podstatný, aby stál za toľkú námahu, prípadne by som týmto dokladom nahradila nejaký menej podstatný v časovom pásme do ktorého ho potrebujem dostať...
    Juj, ale to nenavádzam na nič zlé...napríklad taký nákup čistiacich prostriedkov je menej dôležitý, ako nákup tovaru

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    najprv treba zoradiť doklady podľa dátumu a potom prečíslovať zvolené doklady ( začať od obdobia ... a začať číslom...)

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    danushka Pozri príspevok
    Síce nepoznám ALFU, ale za predpokaldu, že by som si mala vyrobiť prácu s vytláčaním PPD a VPD nanovo, tak by som zvážila, či je nájdený doklad natoľko podstatný, aby stál za toľkú námahu, prípadne by som týmto dokladom nahradila nejaký menej podstatný v časovom pásme do ktorého ho potrebujem dostať...
    Juj, ale to nenavádzam na nič zlé...napríklad taký nákup čistiacich prostriedkov je menej dôležitý, ako nákup tovaru
    no prave ze to neboli cistiace prostiredky, ale doklad o uhrade elektriny, s navaznostou na DF a moj klient je tak trosku neporiadnik.. sem tam nejakey doklad hore dole..to pre neho je spanielska dedina

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Maya1 Pozri príspevok
    najprv treba zoradiť doklady podľa dátumu a potom prečíslovať zvolené doklady ( začať od obdobia ... a začať číslom...)
    no to viem, ale neslo mi to..... tak neviem ci som daco neurobila zle...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.