grandis
12.10.08,12:27
Zdravím mám živnosť na prepravu do 3,5t ako je to z daňou za mot.vozidlo kúpil som ho krátko pred začiatkom živnosťi a fakturujem si za kilometre,mám vozidlo nahlásiť na daňovom uráde alebo ako mám postupovať.Poraďte prosím!Nechcem sa dostať do zbytočných problémov.
gogina
12.10.08,10:54
Zdravím mám živnosť na prepravu do 3,5t ako je to z daňou za mot.vozidlo kúpil som ho krátko pred začiatkom živnosťi a fakturujem si za kilometre,mám vozidlo nahlásiť na daňovom uráde alebo ako mám postupovať.Poraďte prosím!Nechcem sa dostať do zbytočných problémov.
Pri kúpe motor. vozidla treba postupovať nasledovne, oznamovacia povinnosť na DU je 30 dňová. To znamená že do 30 dní treba nahlásiť DU o aké vozidlo ide, ešpezetkku... Je na to také tlačivo, ktoré sa dá stiahnuť. Potom vypočítať daň , a zaplatiť. Aby ste si môhli výdavky, ktoré máte dať do nákladov. Daň sa platí preddavkovo. Jednoznačne treba nahlásiť na DU.
tetrisss
12.10.08,11:49
Dan sa plati spatne za zdanovacie obdobie, pokial nepresiahne danova povinnost u jedneho platcu 2O.OOO,-.Pokial danova povinnost prevysi 20000,- a neprevysi 25O000,- treba platit preddavky stvrtrocne do konca kazdeho stvrtroka a ked danova povinnost prevysi 250000,- dan sa plati mesacne. Jedna sa o sucty danovych povinnosti za dan z motorovych vozidiel.