Zavrieť

Porady

Živnostník

Zdravím mám živnosť na prepravu do 3,5t ako je to z daňou za mot.vozidlo kúpil som ho krátko pred začiatkom živnosťi a fakturujem si za kilometre,mám vozidlo nahlásiť na daňovom uráde alebo ako mám postupovať.Poraďte prosím!Nechcem sa dostať do zbytočných problémov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    grandis Pozri príspevok
    Zdravím mám živnosť na prepravu do 3,5t ako je to z daňou za mot.vozidlo kúpil som ho krátko pred začiatkom živnosťi a fakturujem si za kilometre,mám vozidlo nahlásiť na daňovom uráde alebo ako mám postupovať.Poraďte prosím!Nechcem sa dostať do zbytočných problémov.
    Pri kúpe motor. vozidla treba postupovať nasledovne, oznamovacia povinnosť na DU je 30 dňová. To znamená že do 30 dní treba nahlásiť DU o aké vozidlo ide, ešpezetkku... Je na to také tlačivo, ktoré sa dá stiahnuť. Potom vypočítať daň , a zaplatiť. Aby ste si môhli výdavky, ktoré máte dať do nákladov. Daň sa platí preddavkovo. Jednoznačne treba nahlásiť na DU.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Dan sa plati spatne za zdanovacie obdobie, pokial nepresiahne danova povinnost u jedneho platcu 2O.OOO,-.Pokial danova povinnost prevysi 20000,- a neprevysi 25O000,- treba platit preddavky stvrtrocne do konca kazdeho stvrtroka a ked danova povinnost prevysi 250000,- dan sa plati mesacne. Jedna sa o sucty danovych povinnosti za dan z motorovych vozidiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.