zltalienka
13.10.08,07:54
Ahojte,
chcem sa spýtať, či v rámci internetového predaja a doručovania zakúpeného tovaru zákazníkovi na dobierku existujú pre s.r.o. ďalšie povinnosti, ktoré "normálna" s.r.o. nemá.
Prípadne, možno nejaké výhody vyplývajúce z tohto typu predaja.
Vďaka za odpovede.
Filip Glasa
13.10.08,09:28
nevýhody:
- zákazník môže do 7 dní tovar vrátiť
- zákazník si tovar nemusí na pošte prevziať
ale s tým, že 1-5% tovaru sa mi vráti treba rátať.
- vysoká konkurencia a nízke zábrany vstupu do rovnakého podnikania

výhody:
- takmer žiadne skladové zásoby ak je to možné. Väčšinou objednáte tovar z VO až keď máte objednávku od zákazníka.
- nízke prevádzkové náklady - žiadne stále predavačky, nájom
- nízky počiatočný kapitál - žiadne zariaďovanie predajne, žiadna kasa, svetlá, nábytok, tovar, atď.
zltalienka
14.10.08,05:36
Vďaka za odpoveď, falap. Kde by som našla § o tom, že zákazník môže tovar do 7 dní vrátiť?
Sú ešte nejaké zákonné povinnosti, ktoré má s.r.o. prevádzkujúca internetový obchod so zásielkami na dobierku?
Filip Glasa
14.10.08,12:54
Aendy
14.10.08,15:26
Neviem to uplne presne FALAP bude vediet, ale pocul som ze ti mozu vratit tovar v akomkolvek stave, je to pravda?
Dáša_
14.10.08,18:41
výhody:
- takmer žiadne skladové zásoby ak je to možné. Väčšinou objednáte tovar z VO až keď máte objednávku od zákazníka.

falap, dovolím si s týmto nesúhlasiť. Fungujem s internetovým obchodom už 3. rok. A musím povedať, že čím viac tovaru na sklade, tým lepší obrat, tým viac predávam. Ale uynávam, že to závisí od komodity. Ja ale nakupujem skoro všetok tovar v čechách. A predstava, že by som pokaždé platila za dopravu, prevod peňazí..
A naviac, zisťujem, že všetko čo zarobím, reinvestujem do skladu. To sa ale nešťažujem, to iba konštatujem :D

Tým nechcem odradiť. Dá sa začínať aj skoro z ničoho. Ale veľmi záleží od druhu tovaru a prípadne blízkosti veľkoskladu.
Filip Glasa
14.10.08,21:52
jasné, je tovar kde je sklad nutnosť. Ale 90% eshopov funguje systémom preposielania tovaru z veľkoskladu k zákazníkovi. Ak chcem mať špeciálnejší tovar zo zahraničia, tak treba sklad. Ale tie najbežnejšie veci čo sa na nete predávajú je možné objednávať povedzme od 3000 Sk balíkov a takéto objednávky sa nazbierajú za ten týždeň. Začať sa dá práve tým preposielaním a časom najvychytenejší tovar nakúpiť na sklad a tým znížiť nie len čas dodania, ale aj nákupnú cenu.
zltalienka
15.10.08,09:23
nevýhody:
- zákazník môže do 7 dní tovar vrátiť


Toto sa píše v zákone o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji 108/2000Z.z. v § 12 ods. 1. Ale platí to len v prípade, že predávajúci informuje kupujúceho o možnosti "odstúpenia od zmluvy" - (čo je jeho povinnosťou). Ak tak predávajúci neurobí, kupujúci má možnosť "odstúpenia od zmluvy" až 3 mesiace.
zltalienka
15.10.08,09:27
Neviem to uplne presne FALAP bude vediet, ale pocul som ze ti mozu vratit tovar v akomkolvek stave, je to pravda?

v zákone spomínanom vyššie nie je kupujúcemu uložená povinnosť vrátiť tovar nepoškodený, len v niektorých výnimkách nesmie byť ani rozbalený (CD-čká, PC-programy) .... asi fakt môže vrátiť tovar v akomkoľvek stave
igor111
06.11.08,19:59
Tovar sa moze vratit neposkodeny a schopny dalsieho predaja. V opacnom pripade je mozne spotrebitelovi preuctovat (stiahnut z ceny) naklady na uvedenie tovaru do predajneho stavu.

Nie je mozne vratit tovary, upravovane, alebo objednavane na mieru a tovary ktorych cena stupa/klesa s vyvojom trhu (napriklad investicne zlato).
kofy
06.11.08,22:10
to nie je o tom, kto to bude vediet... tak, ako by mali byt chraneni zakaznici, musia byt aj firmy... moznost vratit tovar v akomkolvek stave by vyrazne ohrozilo primerane a zasluzene zisky ;-) i ked stat robi selico, aby si nahrabal, tunak je to okej... inak, je to zakon o zasielkovom a podomovom predaji - http://www.soi.sk/_old/rspotreb/zoznam/podom_zasielk.htm - len neviem, ako velmi aktualny. Toto su sak take seobecne keci, ktore si vie zistit kazdy... napr. na porade od ludi ochotnych poradit (nemyslim mna). Chcelo by to skor, v com takto podnikat, ako... proste marketing a pod. Caute