atramka
14.10.08,20:58
má niekto skúsenosti s týmto produktom?
Jedná sa iba o sporenie, bolo uzatovrené na 20 rokov, poistený bol mladý človek vo veku 15 rokov, nie sú tam nijaké pripoistenia , ročná platba cca 10000,- Sk, uvažuje nad zrušením v 4.roku. Vysvetlí mi niekto pojem, ako sa počíta garantovaná techniká úroková miera - v tomto prípade je 3,5%. Keď ročne vloží 10000,- Sk, poplatky zaplatí 450,- Sk, vždy je v mínuse.
Alebo sa mýlim?
Chobot
15.10.08,08:13
má niekto skúsenosti s týmto produktom?
Jedná sa iba o sporenie, bolo uzatovrené na 20 rokov, poistený bol mladý človek vo veku 15 rokov, nie sú tam nijaké pripoistenia , ročná platba cca 10000,- Sk, uvažuje nad zrušením v 4.roku. Vysvetlí mi niekto pojem, ako sa počíta garantovaná techniká úroková miera - v tomto prípade je 3,5%. Keď ročne vloží 10000,- Sk, poplatky zaplatí 450,- Sk, vždy je v mínuse.
Alebo sa mýlim?

Musíš si uvedomiť, že to je životné poistenie a nie vkladná knižka. Píšeš, že je to poistenie na 20 rokov. Pri tak dlhom poistení dokonca v prvých dvoch rokoch nie je žiadna odkupná hodnota, teda keby zrušil do 2 rokov, nič nedostane.

A v ďalších rokoch je odkupná hodnota veľmi nízka, pretože väčšinu zo zaplateného poistného pohltia poplatky a provízie. Až v neskorších rokoch bude stúpať rezerva poistného a tým aj odkupná hodnota.

Poistenie je produkt, ktorý sa uzatvára na určitý počet rokov a neráta sa s tým, že by to niekto rušil predčasne. A ak sa už niekto predsa len rozhodne predčasne to zrušiť, tak musí rátať s dosť veľkou finančnou stratou.

Pozri si aj tento môj príspevok, možno z neho pochopíš, ako funguje poistenie:

http://www.porada.sk/757695-post108.html

A po preštudovaní toho príspevku ti doplním, že tou garantovanou technickou úrokovou mierou sú zhodnocované len prostriedky tej technickej rezervy, nie celá suma poistného, čo klient zaplatí.