zlatica.turisova
15.10.08,13:25
Ahojte poraďáci! Kto mi pomôže?
Robím pekné prezentácie v Powerpointe-aj vďaka Vám niektorí poraďáci.Keďže sa nechcem z nich tešiť len ja, tak som ich poslala aj známym. Smola. Hudba im nehrala. Ako to mám urobiť, aby aj im hrala mnou vložená hudba? Za odmenu pošlem peknú vianočnú prezentáciu po udaní emial- adresy.
Ďakujem
tomas67
15.10.08,12:31
Ahoj, ak majú word, excel, powerpoint original na 1cd, tak nech si to doinstalujú, alebo nech si tú instálaciu stiahnu z internetu.
Chobot
15.10.08,13:08
Ahojte poraďáci! Kto mi pomôže?
Robím pekné prezentácie v Powerpointe-aj vďaka Vám niektorí poraďáci.Keďže sa nechcem z nich tešiť len ja, tak som ich poslala aj známym. Smola. Hudba im nehrala. Ako to mám urobiť, aby aj im hrala mnou vložená hudba? Za odmenu pošlem peknú vianočnú prezentáciu po udaní emial- adresy.
Ďakujem

Tvoj problém je práve vo formáte priloženej hudby. Toto som už úplne podrobne riešil v tejto téme:

http://www.porada.sk/t30483-zvuk-v-prezentacii-power-point.html

a následné problémy s tým súvisiace tu:

http://www.porada.sk/t65899-powerpoint-a-hudba.html
zlatica.turisova
16.10.08,09:03
Ďakujem za pomoc.
zlatica.turisova
19.10.08,10:07
Už som raz poďakovala za konkrétnu radu ohľadom odoslanej prezentácie a hudbou,ktorá po odoslaní nehrá. Preštudovala som si rady-návody a znovu mám problém-neviem nájsť v "nástrojoch" po vybratí "možnosti" záložku "GENERÁL".Po kliknutí na "možnosti" sa mi ukáže tabuľka ,kde je v hornej lište napísané: Ukladanie, Zabespečenie, Pravopis a styl. Prosím poraďte ako na to. Preklikala som všetky panely a doporučený postup som nevedela realizovať.BVeľmi pekne ďakujem
Chobot
19.10.08,22:02
Už som raz poďakovala za konkrétnu radu ohľadom odoslanej prezentácie a hudbou,ktorá po odoslaní nehrá. Preštudovala som si rady-návody a znovu mám problém-neviem nájsť v "nástrojoch" po vybratí "možnosti" záložku "GENERÁL".Po kliknutí na "možnosti" sa mi ukáže tabuľka ,kde je v hornej lište napísané: Ukladanie, Zabespečenie, Pravopis a styl. Prosím poraďte ako na to. Preklikala som všetky panely a doporučený postup som nevedela realizovať.BVeľmi pekne ďakujem

Keďže máš slovenské menu v Power Pointe, tak záložku General (je to anglicky "Všeobecne" nie generál ;)) tam ani nenájdeš. Musíš kliknúť na záložku "Všeobecné".
zlatica.turisova
20.10.08,09:49
S úsměvem jde všechno líp-toto heslon teraz v mojom prípade platí na 100%. Zasmiala som sa na mojej "nevedomosti". Fakt chýbajú mi
vedomosti z Anglického jazyka. Fakt,často sa s tým stretávam.Darmo, patrím medzi skôr narodené. Môj jazyk bol ruský.
Tak ešte raz ďakujem a ospravedlňujem sa za miju nevedomosť.
zlatica.turisova
16.11.08,22:28
Ahojte poraďáci! Znovu musím poprosiť o pomoc s hudbou v moje prezentácií./Vložená hudba hrá len v mojom počítači/Urobila som všetko, čo mi bolo poradené. NAstavila som aj veľkosť vkladanej hudby. Mám ju vo formáte mp3.Smola- Hudba v druhom počítači vôbec nehrá. Známy mi povedal, že treba hudbu, ktorou mám podfarbenú PPs treba nahrať na internet pomocou webovej stránky. No to som už celkom z toho domotaná. BVopred ďakujem za odpoveď.Zlata
Chobot
16.11.08,23:10
Ahojte poraďáci! Znovu musím poprosiť o pomoc s hudbou v moje prezentácií./Vložená hudba hrá len v mojom počítači/Urobila som všetko, čo mi bolo poradené. NAstavila som aj veľkosť vkladanej hudby. Mám ju vo formáte mp3.Smola- Hudba v druhom počítači vôbec nehrá. Známy mi povedal, že treba hudbu, ktorou mám podfarbenú PPs treba nahrať na internet pomocou webovej stránky. No to som už celkom z toho domotaná. BVopred ďakujem za odpoveď.Zlata

Vidím, že nečítaš témy a príspevky, na ktoré ti dávam odkaz, lebo tam by si našla podstatu svojho problému. Nebudem to znovu popisovať, len si pozorne prečítaj tento môj konkrétny príspevok:

http://www.porada.sk/376698-post14.html

To, čo ten známy povedal, by mohla byť pravda, ale potom ten PC, kde sa bude prehrávať prezentácia musí byť napojený na internet a tý hudba musí byť uploadnutá na takej stránke, ktorá to hneď prehráva. Nemôže to byť na stránke verejného úložiska, ako napr. Rapidshare či upnito.sk.
zlatica.turisova
17.11.08,20:05
Veľmi pekne ďakujem. Ja som to prečítala, ale som nerozumela, čo je to Wav súbor a ako sa k nemu dostanem. No dnes som zamakala a podarilo sa mi to rozlúsknuť. Prerobila som hudbu z MP3 na Wav. Už sa mi zväčšil objem dát v mojej PPs a to poriadne. Predtým mala asi 1600 kb a teraz má 49 611 kb.Ja som to zazipovala a zmenšilo sa to na 31121 kb.Skúsila som to poslať susede a preberanie trvalo veľmi dlho a ani to neprevzalo celé. Veď prezentácie, ktoré si pozerám na internete majú podstatne menší objem dát a sú väčšie/priestorovo/ ako mám ja urobené.Ja keď si pozriem PPSku z internetu, nemusím rozpakovať nič. Neviem ako ďalej. Tak ahojte, a Ďakujem že mi pomáhate. Zlata
Livien
15.03.09,14:13
Ahoj, chcela by som sa opýtať, že či na každej snímke nemôžem mať iné pozadie je to dosť súrne pls ( mám PP 2003)
marjankaj
15.03.09,15:03
Ahoj, chcela by som sa opýtať, že či na každej snímke nemôžem mať iné pozadie je to dosť súrne pls ( mám PP 2003)

Môžeš. Pozri si súbory.
PotPalo
18.03.09,15:49
Moje skúsenosti: buď vložíš hudbu vo formáte wav (veľký súbor aj pri nižšej mono kvalite), alebo urobíš z nej mp3, ktorú premenuješ na .wav. Zistil som, že mp3 vložená ako wav nehrá v PowerPointe 2000 a starších, ale vo verzii 2002 (XP) hrá.
robin1
08.06.09,06:07
Ahojte
Prosím poraďte mi-môj syn má prezentáciu v PP a obrázky si sťahoval z netu do súboru a z tohto súboru do PP. Ale po opätovnom otvorení PP má namiesto niektorých obrázkov biely podklad a červený krížik a nevieme ako tam dostať opäť obrázok.
Ďakujem
arizona
08.06.09,06:32
Ahojte
Prosím poraďte mi-môj syn má prezentáciu v PP a obrázky si sťahoval z netu do súboru a z tohto súboru do PP. Ale po opätovnom otvorení PP má namiesto niektorých obrázkov biely podklad a červený krížik a nevieme ako tam dostať opäť obrázok.
Ďakujem
niektoré obrázky sú zablokované proti kopírovaniu, možno preto to nejde;)
Blankake
08.06.09,06:41
niektoré obrázky sú zablokované proti kopírovaniu, možno preto to nejde;)
Ale keď sa mu to podarilo skopírovať do súboru...?
robin1
08.06.09,06:52
On si ich z toho súboru dal do PP, pustil prezentáciu a išlo to. Potom súbor zatvoril, znovu otvoril a na niektorých mal biele s červeným krížikom.
Chobot
08.06.09,07:40
Ahojte
Prosím poraďte mi-môj syn má prezentáciu v PP a obrázky si sťahoval z netu do súboru a z tohto súboru do PP. Ale po opätovnom otvorení PP má namiesto niektorých obrázkov biely podklad a červený krížik a nevieme ako tam dostať opäť obrázok.
Ďakujem

Toto je jasná chyba, že sa nestiahne (neskopíruje) obrázok, ale len odkaz na obrázok a do prezentácie sa vloží len odkaz. Alebo do prezentácie nevloží obrázok, ale len prepojenie na obrázok, ktorý je uložený v PC. Potom keď obrázok z PC vymaže, tak PP ukáže len rámik s červeným krížikom a nápisom, že Prepojený obrázok sa nedá zobraziť,....

V prílohe je prezentácia s obrázkom vloženým a tým istým obrázkom vloženým ako odkaz. Je to to, čo ti zobrazuje?

Treba obrázok riadne stiahnuť do PC (tak, aby mak v Exploreri koncovku .jpg, .bmp, . tif alebo .gif) a potom v PP cez funkciu vložiť obrázok vybraz "Zo súboru" a ten vložiť. Pri vkladaní v dialógovom okne nech si skontroluje vpravo je tlačítko Vložiť, kde sú 3 možnosti vkladania, aby vybral možnosť Vložiť, nie Prepojiť.
robin1
08.06.09,08:02
V prílohe je ukážka, ako sa mu to znározňuje.
Chobot
08.06.09,08:14
V prílohe je ukážka, ako sa mu to znározňuje.

Tak to je potom iná chybová hláška. Priamo tam vám to vypísalo, že je málo pamäte na zobrazenie obrázku, čo je trochu divné.


Všimol som si, že sú to strašne veľké obrázky.Ale pomôcť by mohlo, keby ti obrázky ešte v PC zmenšil, napr. nejakou aplikáciou, ktorá bola doporučená v tejto téme:

http://www.porada.sk/t54572-upravovanie-fotiek.html

v mojom príspevku č. 1 a 24.

Až potom také zmenšené fotky nech vkladá do prezentácie.
robin1
08.06.09,08:18
OK, skúsim ich zmenšiť a dám vedieť. Ďakujem.
robin1
08.06.09,08:40
Skúšala som zmenšiť tie obrázky cez JPEG resampler postupne na 50% veľkosti až 15% veľkosti z pôvodného obrázku a pri ukladaní mi to napísalo toto: viď priložený súbor. Takže už fakt neviem čo robím blbo.
Chobot
08.06.09,09:02
Skúšala som zmenšiť tie obrázky cez JPEG resampler postupne na 50% veľkosti až 15% veľkosti z pôvodného obrázku a pri ukladaní mi to napísalo toto: viď priložený súbor. Takže už fakt neviem čo robím blbo.

Nainštaluj si ten malý soft, čo som uviedol v tom 24. príspevku. Ppmocou neho zmenši obrázky na Large a ulož ich pod novým názvom. Potom takto zmenšené obrázky vkladaj do pretentácia.

Tá chybová hláška býva vtedy, keď máš v PP obrázok s odkazom a obrázok premiestniš alebo premenuješ. Vtedy ho nevie nájsť.

Ak to vypísalo pri vkladaní, vytvor si osobitný podadresár, kam vložíš všetky upravené fotky a z tohoto adresára ich vkladaj do prezentácia.

Ak by chyba pretrvávala, tak ulož aj prezentáciu do iného podadresára.
sondaw
08.06.09,09:17
Opravdu zmenší obrázky označením Large? Myslela bych, že spíš smaller nebo podobná možnost, nevím co tam má v nastavení.
Chobot
08.06.09,09:26
Opravdu zmenší obrázky označením Large? Myslela bych, že spíš smaller nebo podobná možnost, nevím co tam má v nastavení.


Áno zenší. Má to 4 možnosti zmenšenia : Large, Medium, Small a Handheld. Z priloženého obrázka vidíš, aké sú jednotlivé voľby:
robin1
08.06.09,09:27
Tak ten programík som si stiahla (je fakt super a jednoduchší ako resampler JPEG) ale opäť červené krížiky. Ale potom ma napadla zo zúfalstva taká blbosť - pri ukladaní súboru po vložení obrázkov som ten súbor uložila pod iným názvom a .... je to OK! Nerozumiem v čom má môj PC problém ale hlavne, že je to vyriešené. Ešte raz ďakujem za ochotu!!
sondaw
08.06.09,09:30
Díky Chobot a omlouvám se, netušila jsem, že jde o 4 typy zmenšení. Ještě jednou omluva :)
Chobot
08.06.09,09:40
Tak ten programík som si stiahla (je fakt super a jednoduchší ako resampler JPEG) ale opäť červené krížiky. Ale potom ma napadla zo zúfalstva taká blbosť - pri ukladaní súboru po vložení obrázkov som ten súbor uložila pod iným názvom a .... je to OK! Nerozumiem v čom má môj PC problém ale hlavne, že je to vyriešené. Ešte raz ďakujem za ochotu!!

Aha, tak problém mohol byť ešte v tom, že obrázky mali v názve súboru diakritiku (č, š, í, ž, ...). Potom sa stane, že ak PP nemá daný font nainštalovaný, tak hľadá obrázok pod iným názvom a nenájde ho.
marjankaj
08.06.09,13:40
Ahojte poraďáci! Kto mi pomôže?
Robím pekné prezentácie v Powerpointe-aj vďaka Vám niektorí poraďáci.Keďže sa nechcem z nich tešiť len ja, tak som ich poslala aj známym. Smola. Hudba im nehrala. Ako to mám urobiť, aby aj im hrala mnou vložená hudba? Za odmenu pošlem peknú vianočnú prezentáciu po udaní emial- adresy.
Ďakujem

Skús tento návod.
http://www.porada.sk/1015130-post5.html