slniečko
12.05.05,20:55
Čavte. Som tu prvýkrát a vôbec neviem ako mám postupovať pri zadávaní otázok a odpovedi..........
ondrejvla
12.05.05,19:02
Vitaj!

Vojdi si do témy, ku ktorej chceš zadať otázku, a keď sa pozrieš na lištu, nájdeš tam - Nová téma - klikneš na ňu, zadáš názov a tvoj problém.

http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Richard
12.05.05,19:28
Ďalšia rada je zadať výstižný názov pre danú tému a samozrejme ju správne zaradiť do príslušnej Porady.
Správny názov témy má viacero výhod, medzi iným aj pre teba, aby Poraďáci rozpoznali o čo v otázke ide... a ak vedia a chcú aj poradili :-)
babenko1
12.05.05,19:31
Aj to.. a ešte je tu v tej lište.. najčastejšie kladené otázky FAQ :-) aj tie si je dobré prečítať :-)
ondrejvla
12.05.05,19:33
No vidíš Richard, ty si ten správny učiteľ! Je mi ľúto všetkých začínajúcich, ja som bola ešte väčší "POMYKOV", ale vďaka pomoci "starších" ale nie vekovo Poraďákov som sa tu našla.
litu
30.06.05,12:44
preco mi namiesto suhlasim po odoslani reakcie na prispevok , pise uprav????
Richard
30.06.05,12:53
pretože sám so sebou nemôžeš súhlasiť .-)
ale zato si môžeš upraviť svoj vlastný príspevok... napr. opraviť chybu, doplniť a pod.
Jana Acsová
30.06.05,12:55
pretože sám so sebou nemôžeš súhlasiť .-)
ale zato si môžeš upraviť svoj vlastný príspevok... napr. opraviť chybu, doplniť a pod.Richard, zato sledujem, že Ty máš tých súhlasov požehnane (a nie sám sebe)http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif.
litu
30.06.05,12:56
dakujem za odpoved, nerozumiem tomu ako sama sebe si suhlasim. Ked kliknem na prispevok na ktory chcem reagovat a ukaze sa mi uprav. Vyskusam to este raz.
Zase mi to napisalo.Skusim si upravit prispevok

Co som pako???
evina
30.06.05,13:04
Čavte. Som tu prvýkrát a vôbec neviem ako mám postupovať pri zadávaní otázok a odpovedi..........
Slniečko nechcela som súhlasiť s Tvojou otázkou :D, skúšala som len to čo sa pýta Litu, aby som pomohla a takto to dopadlo :)
evina
30.06.05,13:06
dakujem za odpoved, nerozumiem tomu ako sama sebe si suhlasim. Ked kliknem na prispevok na ktory chcem reagovat a ukaze sa mi uprav. Vyskusam to este raz.
Zase mi to napisalo.Skusim si upravit prispevok

Co som pako???
Keď chceš reagovať na príspevok klikneš na cituj, rýchla odpoveď alebo odpovedať a vtedy sa Ti to ukáže?
litu
30.06.05,13:11
ano, presne tak. Robila som to doteraz, ze som klikla na citul alebo rychla odpoved. Teraz som si vsimla ze v lavo je odpovedaj. Tak som to stalcila, uvidim ako to dopadne
evina
30.06.05,13:18
ano, presne tak. Robila som to doteraz, ze som klikla na citul alebo rychla odpoved. Teraz som si vsimla ze v lavo je odpovedaj. Tak som to stalcila, uvidim ako to dopadne
Potom je to presne tak, ako píše Richard vyššie, Ty Tvoj príspevok môžeš kedykoľvek upraviť, preto uprav a na všetkých ostatných okrem Tvojho máš súhlasím, lebo tie upravovať nemôžeš ale s nimi iba súhlasiť môžeš.
litu
30.06.05,13:29
Potom je to presne tak, ako píše Richard vyššie, Ty Tvoj príspevok môžeš kedykoľvek upraviť, preto uprav a na všetkých ostatných okrem Tvojho máš súhlasím, lebo tie upravovať nemôžeš ale s nimi iba súhlasiť môžeš


co znamena upravit svoj prispevok? Skusala som to viackrat a ulozila som zmeny a stale sa mi to tam objavuje.:confused:
litu
30.06.05,13:55
Ahhhaaaa, dosiel muz domov tak mi to zaplo.
Iba ja sama sebe si mozem zmenit, zmazat prispevok. Ao ochrana pred tym aby mi ho niekto nevymazal.To znamena ze aj vam sa na vasom prispevku pise uprav. Ale na ostatnych suhlasim.

Bingoooo. Vdaka. trvalo mi to trosku dlhsie.
evina
30.06.05,15:09
Ahhhaaaa, dosiel muz domov tak mi to zaplo.
Iba ja sama sebe si mozem zmenit, zmazat prispevok. Ao ochrana pred tym aby mi ho niekto nevymazal.To znamena ze aj vam sa na vasom prispevku pise uprav. Ale na ostatnych suhlasim.

Bingoooo. Vdaka. trvalo mi to trosku dlhsie.

Bingohttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Paula
04.02.06,13:34
Ospravedlňujem sa, neviem, kam mám prilepiť svoju otázku. V tlačivách je ponúkané tlačivo pre DP FO typ B, mne však po otvorení ponúka typ A . Robím niečo zle? Vďaka za pomoc.
Denda
04.02.06,13:38
Ospravedlňujem sa, neviem, kam mám prilepiť svoju otázku. V tlačivách je ponúkané tlačivo pre DP FO typ B, mne však po otvorení ponúka typ A . Robím niečo zle? Vďaka za pomoc.
Nerobíš nič zle. To tlačivo je naozaj typu A.:confused:
Denda
04.02.06,13:40
Prikladám správne aj s poučením:)
ALDA
06.02.06,10:09
Už som zmagoremá z tých noviniek na Porade..:mee:..Strašne ma ruší tá reklama,
ktorá sa mi mihá medzi príspevkami. Neviem pridať link-/ale to je môj prolém-návod som našla..skúsim/. Ale v téme najčastejšie otázky..tomu tiež nerozumiem. Nuž čo, dúfam, že keď budem niečo potrebovať, tak to na Porade ako doposiaľ nájdem..a ak nie..škoda:mee:
Želám, aby sa vám podarilo ako hovoríte upratať Poradu a viesť ju podľa Riškových predstáv:):)..a čo najviac aktívnych poraďákov, ktorí sa už nebudú báť prispievať a pýtať sa, ale neviem, či aj to je prioritou Porady.

Všetko dobré želám:)
hana 10
06.02.06,13:00
je mozne zacat sledovat temu bez toho, aby som sa do nej zapojila a zadala "okamzite klasenia (opravujem hlasenia) "? vdaka za odpoved.
Tweety
06.02.06,13:02
je mozne zacat sledovat temu bez toho, aby som sa do nej zapojila a zadala"okamzite klasenia"? [/s]vdaka za odpoved. Môžeš tému iba sledovať, ale tomu čo som podčiarkla nerozumiem.
hana 10
06.02.06,13:14
Môžeš tému iba sledovať, ale tomu čo som podčiarkla nerozumiem.
ako? zaujima ma, aby mi chodili upozornenia na nove prispevky v danej teme, co zatial neviem inac docielit ako napisat nejaky prispevok a zadat si sledovanie: okamzite hlasenia; casto nemam nic k veci, ale tema ma zaujima a o 3 dni ju dlho hladam.
hana 10
07.02.06,05:35
ako? zaujima ma, aby mi chodili upozornenia na nove prispevky v danej teme, co zatial neviem inac docielit ako napisat nejaky prispevok a zadat si sledovanie: okamzite hlasenia; casto nemam nic k veci, ale tema ma zaujima a o 3 dni ju dlho hladam.

dakujem, uz mam odpoved
Manual
07.09.06,18:46
Nemáte podobný problém ? Mám prehliadač Mozilla a keď kliknem na hornej lište na Skratka, tak sa mi neotvorí, lišta sa mi predĺži smerom do prava a z lišty sa stratí. Tak isto pri písaní SS mi nefunguje typ písma podčiarknuté a iný typ, smajlíky a podobne. Nefunguje mi to od včera. Nevie niekto kde je problém ?
Ďakujem.
Richard
08.09.06,08:34
Nemáte podobný problém ? Mám prehliadač Mozilla a keď kliknem na hornej lište na Skratka, tak sa mi neotvorí, lišta sa mi predĺži smerom do prava a z lišty sa stratí. Tak isto pri písaní SS mi nefunguje typ písma podčiarknuté a iný typ, smajlíky a podobne. Nefunguje mi to od včera. Nevie niekto kde je problém ?
Ďakujem.

Aka Mozilla? Firefox?
Mne to funguje, mozno mas staru verziu a nefunguje ti Javascript, alebo odporucam nainstalovat JavaScript konsolu...
Nevyhlasuje ti ze ti chabaju nejake veci aby sa ti zobrazila stranka korektne? Potom by to malo aj ponuknut riesenie - cize instalovanie JavaScript plugin alebo engine.

R
Zoltán Kovács
20.09.06,05:31
Ahojte, mám problém! Dnes ráno keď som sa prihlasil na stránku prihlásenie prebehlo v poriadku. Len ak som chcel pozrieť a zmeniť svoj profil, alebo zadať príspevok stále vyhadzuje, že nie som prihlásený. Jednoducho ma vyhodilo ako neprihláseného. V čom to môže byť?
Richard
20.09.06,08:39
Zaujímavé dnes si už tretí čo sa pýta. Mne to funguje OK. Skús si pridať Poradu medzi bezpečné stránky. Probém je že sa ti "strácajú" cookies....

--dodatok---------------
ešte mi napadlo že to môže byť spôsobené dosť veľkým upgradom od FireFoxu, ktorý Vam mohol zmeniť nejaké nastavenia atď.... Asi ste si ho inštalovali nedávno (automaticky Vás vyzval systém) ???
ondrejvla
20.09.06,16:27
Aj ja mám problém nielen pridať tému, ale prečítať si aj SS, ku každému ďalšiemu kroku, ktorý tu chcem urobiť sa musím znovu prihlásiť? Teraz skutočne neviem, čo mám urobiť, aj túto otázku píšem na štvrté prihlásenie.
Mňa automaticky vyzval systém k upgradu FireFoxu...No ale toto zmeniť ja nedokážem!
lenkak
20.09.06,17:07
Skús zmeniť, nech Ti automaticky nesťahuje upgrade. Pošlem Ti mail.
Zoltán Kovács
22.09.06,05:18
Asi to bude v tom Firefoxe! Nakoľko cez Explorer to funguje bez problémov.

Doplnenie:

Mylil som sa aj explorer ma vyhadzuje. Chvílku som prihlásený a keď prechádzam z jednej témy na druhu pri preklikávaní sa stratím.
Richard
22.09.06,05:38
Skúšali ste meniť nastavenia cookies?
Viac o cookies cez vyhľadávanie alebo tu:
http://www.porada.sk/t4716-registroval-som-sa-a-neviem-sa-prihlasit.html?highlight=cookies
evina
22.09.06,06:57
Učinila som všetko, fungovalo jeden deň a dnes mi to zas v Mozille nefunguje a v IE asi 5 minút, a potom ma vyhodí:(
Zoltán Kovács
22.09.06,08:32
Ja som dal údržbu Firefoxu cez Nástroje, kde som zaškrtol aj Cookies a vykonal údržbu. A funguje to bez problémov. Zatiaľ.
bezradná
22.09.06,09:07
A ja som si myslela, že sa mi do počítača nasťahoval nejaký:eek: vírus, že ma to stále vyhadzovalo. Vďaka za pomoc, mne stačilo vymazať cookies a už to beží, zatiaľ...:confused:
evina
22.09.06,13:59
Ja som dal údržbu Firefoxu cez Nástroje, kde som zaškrtol aj Cookies a vykonal údržbu. A funguje to bez problémov. Zatiaľ.

čo myslíš pod pojmom "vykonal údržbu"?
Hlinkovx
22.09.06,15:27
evina..keď si otvoríš firefox..dáš si nástroje a tam údržba firefoxu ..začiarkni cookies..a daj vykonať údržbu

prikladám obrázok..kde to hľadať
Hlinkovx
22.09.06,16:03
ja som si práve stiahla firefox odtiaľto..len na skúšku..a nevyhadzovalo ma to...
http://www.mozilla-europe.org/sk/products/firefox/
vpravo
je windows a má to 4,9 MB

ale mňa doma nevyhadzuje ani z IE...
ale zato v práci ma dnes odhlasovalo tiež
Richard
22.09.06,16:36
evina..keď si otvoríš firefox..dáš si nástroje a tam údržba firefoxu ..začiarkni cookies..a daj vykonať údržbu

prikladám obrázok..kde to hľadať

Super to si zaslúžilo bodík .-)
evina
22.09.06,21:11
evina..keď si otvoríš firefox..dáš si nástroje a tam údržba firefoxu ..začiarkni cookies..a daj vykonať údržbu

prikladám obrázok..kde to hľadať

Ja to bohužiaľ neviem tak krásne pripojiť:mee:, ale problém je v tom, že ja v ponuke nástrpje nemám tú možnosť údržba, cookies mám začiarknuté, všetky aktualizácie firefoxu sťahujem...
Hlinkovx
23.09.06,12:41
evina..to ale nemusíš slziť....je to celkom jednoduché ...
takže postup...
otvoríš si firefox...klikneš na nástroje ..otvorí sa ti ponuka...
na klávesnici nájdeš print screen / klávesa sa nachádza väčšinou nad šípkami medzi písmenkovou a numerickou časťou klávesnice - úplne hore/...
a stlačíš tú klávesu...nič ti to akože neurobí...
otvoríš si word...a dáš CTRL V ...
a zrazu sa ti do wordu nakopíruje to...čo si mala predtým na ploche....
--takže jeden problém už je za nami...;)
a teraz druhý..priložila som o tri príspevky vyššie link na firefox..
skús si to stiahnuť z toho linku....a nainštalovať...keby niečo..ozvi sa...
myslím..že by to malo vyriešiť problém
evina
24.09.06,11:17
evina..to ale nemusíš slziť....je to celkom jednoduché ...
takže postup...
otvoríš si firefox...klikneš na nástroje ..otvorí sa ti ponuka...
na klávesnici nájdeš print screen / klávesa sa nachádza väčšinou nad šípkami medzi písmenkovou a numerickou časťou klávesnice - úplne hore/...
a stlačíš tú klávesu...nič ti to akože neurobí...
otvoríš si word...a dáš CTRL V ...
a zrazu sa ti do wordu nakopíruje to...čo si mala predtým na ploche....
--takže jeden problém už je za nami...;)
a teraz druhý..priložila som o tri príspevky vyššie link na firefox..
skús si to stiahnuť z toho linku....a nainštalovať...keby niečo..ozvi sa...
myslím..že by to malo vyriešiť problém

ďakujem pekne, myslím, že mám problém ostránený:)
Hlinkovx
24.09.06,13:53
niet zač..hlavne aby to pomohlo
ondrejvla
24.09.06,17:21
Skúšali ste meniť nastavenia cookies?
Viac o cookies cez vyhľadávanie alebo tu:
http://www.porada.sk/t4716-registroval-som-sa-a-neviem-sa-prihlasit.html?highlight=cookies

Richard, mne už problém s cookies odstránili, ale teraz tu mám takýto úkaz, i keď nechápem, ako je to možné pri SS - kde je možnosť mať len
do 100 správ ?! : Súkromné správy (http://www.porada.sk/private.php?): 65535
lenkak
24.09.06,17:24
Vlasta? To si ako dokázala? :eek:
ondrejvla
24.09.06,17:27
Vlasta? To si ako dokázala? :eek:

Lenka ja už nič neviem! Že by Alzheimer?

Tak som teraz skúsila vymazať všetky správy. no a mám už skutočne nulu!
Neviete, čo sú to za úkazy? Je tu škriatok?
lenkak
24.09.06,17:33
Vyzerá to na škriatka a poriadneho.
Marína
24.09.06,17:43
evina..keď si otvoríš firefox..dáš si nástroje a tam údržba firefoxu ..začiarkni cookies..a daj vykonať údržbu

prikladám obrázok..kde to hľadať
Silvi, ja tú možnosť údržby Firefoxu v Nástrojoch nemám. Pozrieš sa na to, prosím?
lenkak
24.09.06,17:50
je to možné verziou, ale nájdeš to:
otvoríš si Firefox, pôjdeš na Nástroje, Možnosti, Soukromí, Cookies, Nastavení. Tam to nájdeš.
Marína
24.09.06,18:45
Ďakujem Lenka. Tá iná verzia ma nenapadla.
evina
24.09.06,18:49
Ďakujem Lenka. Tá iná verzia ma nenapadla.

Máš tú verziu čo ja. Ja som si prehrala ten súbor, čo priložila Silvia, a potom som si spätne uvedomila, že je to v tej časti Nástroje-vymazat dúverná dáta :). Ale kľudne si to preinštaluj a ešte to budeš mať aj v slovenčine...
evina
25.09.06,06:32
No ale bohužiaš vyzerá to tak, že tú údržbu budem musieť vykonávať aj 2x za deň. Chvíľu to funguje a zas to vyhadzuje :mee:...
Marína
25.09.06,08:15
Evi a Silvi, ďakujem:).
bezradná
25.09.06,08:40
Silvi, ja tú možnosť údržby Firefoxu v Nástrojoch nemám. Pozrieš sa na to, prosím?


Ani ja tú možnosť nemám - mám tam len voľbu " vymazat dúvěrná data" -ale vymazala som a zatiaľ funguje prihlásenie.
Hlinkovx
25.09.06,09:20
takže pre tých, ktorí majú inú väčšinou CZ verziu... firefox CZ

alebo potom spoločný návod pre verzie
cez NÁSTROJE - MOŽNOSTI
Hlinkovx
25.09.06,09:33
a tu je ..kde čo nastaviť v IE - čiže Internet explorer
Hlinkovx
25.09.06,09:37
a tu nezabudnúť pri prihlásení na poradu dať zapamätať...

a neodhlasovať sa...
1novacik1
25.10.06,07:47
ahojte chcem najprv všetkých pozdraviť a na úvod uviesť že som tu úplný nováčik, ako aj v účtovníctve a ak nieco zle napíšem budem rada ak ma opravíte a nasmerujete a budete mať so mnou strpenie- ďakujem všetkým
Marína
25.10.06,12:36
Vitaj na Porade a cíť sa tu medzi nami dobre. Samozrejme, že Ti pomôžeme, ale aby si sa tu vedela orientovať, prečítaj si:
http://www.porada.sk/faq.php
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html