vandaniels
22.10.08,07:49
Zdravim..
stal sa mi problem..vcera mi ukradli nasl. doklady.. : živnostenský list, DIČ, doklady od tovaru, faktúry, certifikát pokladne, a hlavne pokladničnú knihu..
ako mam dalej postupovat..čo najskor vybaviť?
vandaniels
23.10.08,06:19
..no..vidim, rovnako nemi ostali aj na uradoch..:))
Nadena
23.10.08,06:25
Najskôr na políciu, tam si však asi bol. Postupne s papierom od polície, kde ti zapísali všetko čo ti ukradli, si vybav duplikáty:
ŽL, DIČ a u dodávateľov všetky fa, aj certifikát od pokladne.
Síce sa nabeháš, ale nič iné ti neostáva.
Mne ukradli pred 4 mesiacmi doklady z kancelárie, a musela som si platiť kolky aaj všetko čo s tým súvisí z vlastného vrecka.
Takže ti prajem veľa trpezlivosti.
Zita5
23.10.08,06:28
Zdravim..
stal sa mi problem..vcera mi ukradli nasl. doklady.. : živnostenský list, DIČ, doklady od tovaru, faktúry, certifikát pokladne, a hlavne pokladničnú knihu..
ako mam dalej postupovat..čo najskor vybaviť?

Nemala som taký prípad a ani by som nechcela zažiť , ale si myslím že postup by mal byť nasledovný :

1. Polícia
2. Ohlásenie krádeže ŽL a vybavenie nového na živnostenskom úrade
3. Ohlásenie krádeče kartičky DIČ a vybavenie novej na DU
4. POžiadanie dodávateľa tovaru o opis dokladov o nákupe tovaru
5. Fakúry ? nechápem o aké ide
6. Certifikát pokladne a pokladničná kniha - to presne neviem - zrejme sa treba obrátiť na DU čo s tým .
vandaniels
23.10.08,06:30
..toto vsetko som si uz vcera odpykal..odbehal, prekvapujuco za dve hodinky..
aaale, problem, co s pokladnicnou knihou, kde som mal vsetky tohtorocne denne i mesacne uzavierky?
dali mi sice duplikat, ale uzavierky asi nemam ako zdokladovat..mm?
Zita5
23.10.08,06:31
..toto vsetko som si uz vcera odpykal..odbehal, prekvapujuco za dve hodinky..
aaale, problem, co s pokladnicnou knihou, kde som mal vsetky tohtorocne denne i mesacne uzavierky?
dali mi sice duplikat, ale uzavierky asi nemam ako zdokladovat..mm?

Však by ste mali mať kópiu pásky , ktorú ste povinný uchovávať 3 roky , od konca kalendárneho roku , v ktorom bola vyhotovená podľa Vyhl.55 o RP a podľa nového Zákona289/2008 po dobu 5 rokov , nie na páske ,ale v elektronickej podobe na dátových médiách .
vandaniels
23.10.08,06:45
mam pokladnu s elektronickym zurnalom..to znamena, ze nerobi kopiu pasky..ale uchovava to v pamati, ktora ked sa naplni..treba to vytlacit...
Zita5
23.10.08,06:53
mam pokladnu s elektronickym zurnalom..to znamena, ze nerobi kopiu pasky..ale uchovava to v pamati, ktora ked sa naplni..treba to vytlacit...

Tak potom v tomto prípade nie je problém, nie ?
vandaniels
23.10.08,07:17
problem je len jeden..a dost velky a smutny..neznalost a neodbornost ludi, ktori vykonavaju danovu kontrolu priamo na mieste..ludi, ktroich boli srdce ak musia v niecom rozmyslat navyse a dat si dve a dve dokopy..kedze ani tri uradnicky v kancelari mi nevedeli poriadne povedat co stym..necakam ze sa stretnem s pochopenim pri priamej kontrole DU ..a uz teraz mi je jasne (na zaklade vlastnych skusenosti) , ze jedine co z tej kontroli vznikne bude len moja dalsia tema na porada.sk ..bohuzial, bohuzial.
Nadena
23.10.08,07:52
?