Zavrieť

Porady

ukradnute doklady..

Zdravim..
stal sa mi problem..vcera mi ukradli nasl. doklady.. : živnostenský list, DIČ, doklady od tovaru, faktúry, certifikát pokladne, a hlavne pokladničnú knihu..
ako mam dalej postupovat..čo najskor vybaviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nadena je offline (nepripojený) Nadena

    Nadena
    Najskôr na políciu, tam si však asi bol. Postupne s papierom od polície, kde ti zapísali všetko čo ti ukradli, si vybav duplikáty:
    ŽL, DIČ a u dodávateľov všetky fa, aj certifikát od pokladne.
    Síce sa nabeháš, ale nič iné ti neostáva.
    Mne ukradli pred 4 mesiacmi doklady z kancelárie, a musela som si platiť kolky aaj všetko čo s tým súvisí z vlastného vrecka.
    Takže ti prajem veľa trpezlivosti.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vandaniels Pozri príspevok
    Zdravim..
    stal sa mi problem..vcera mi ukradli nasl. doklady.. : živnostenský list, DIČ, doklady od tovaru, faktúry, certifikát pokladne, a hlavne pokladničnú knihu..
    ako mam dalej postupovat..čo najskor vybaviť?
    Nemala som taký prípad a ani by som nechcela zažiť , ale si myslím že postup by mal byť nasledovný :

    1. Polícia
    2. Ohlásenie krádeže ŽL a vybavenie nového na živnostenskom úrade
    3. Ohlásenie krádeče kartičky DIČ a vybavenie novej na DU
    4. POžiadanie dodávateľa tovaru o opis dokladov o nákupe tovaru
    5. Fakúry ? nechápem o aké ide
    6. Certifikát pokladne a pokladničná kniha - to presne neviem - zrejme sa treba obrátiť na DU čo s tým .

    vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

    vandaniels
    ..toto vsetko som si uz vcera odpykal..odbehal, prekvapujuco za dve hodinky..
    aaale, problem, co s pokladnicnou knihou, kde som mal vsetky tohtorocne denne i mesacne uzavierky?
    dali mi sice duplikat, ale uzavierky asi nemam ako zdokladovat..mm?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vandaniels Pozri príspevok
    ..toto vsetko som si uz vcera odpykal..odbehal, prekvapujuco za dve hodinky..
    aaale, problem, co s pokladnicnou knihou, kde som mal vsetky tohtorocne denne i mesacne uzavierky?
    dali mi sice duplikat, ale uzavierky asi nemam ako zdokladovat..mm?
    Však by ste mali mať kópiu pásky , ktorú ste povinný uchovávať 3 roky , od konca kalendárneho roku , v ktorom bola vyhotovená podľa Vyhl.55 o RP a podľa nového Zákona289/2008 po dobu 5 rokov , nie na páske ,ale v elektronickej podobe na dátových médiách .
    Naposledy upravil Zita5 : 23.10.08 at 07:31 Dôvod: Doplnené dátové média

    vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

    vandaniels
    mam pokladnu s elektronickym zurnalom..to znamena, ze nerobi kopiu pasky..ale uchovava to v pamati, ktora ked sa naplni..treba to vytlacit...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vandaniels Pozri príspevok
    mam pokladnu s elektronickym zurnalom..to znamena, ze nerobi kopiu pasky..ale uchovava to v pamati, ktora ked sa naplni..treba to vytlacit...
    Tak potom v tomto prípade nie je problém, nie ?

    vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

    vandaniels
    problem je len jeden..a dost velky a smutny..neznalost a neodbornost ludi, ktori vykonavaju danovu kontrolu priamo na mieste..ludi, ktroich boli srdce ak musia v niecom rozmyslat navyse a dat si dve a dve dokopy..kedze ani tri uradnicky v kancelari mi nevedeli poriadne povedat co stym..necakam ze sa stretnem s pochopenim pri priamej kontrole DU ..a uz teraz mi je jasne (na zaklade vlastnych skusenosti) , ze jedine co z tej kontroli vznikne bude len moja dalsia tema na porada.sk ..bohuzial, bohuzial.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.