janinak
24.10.08,08:39
Prosim o radu,
čoho sa mám pridržiavať ak chcem zaradiť novo vybudované detské ihrisko na školskom dvore? Do akej odpisovej skupiny ho mám dať a z čoho mám vychádzať?
Ďakujem.
sojciakova
24.10.08,10:53
Vychádzaj z vnútornej smernice alebo metodického pokynu zriaďovateľa. Ak také niečo nemáš, odporúčam napísať si ho. Odpisové skupiny máš v zákone č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov, určíš si dobu odpisovania pre jednotlivé skupiny podľa predpokladanej doby používania a nie na základe tohto zákona a podľa doby používania vypočítaš ročný odpis.
janinak
27.10.08,06:37
To by som este zvladla, ale potrebujeme vediet, ci to skolske ihrisko dam do medzi budovy, alebo to bude nieco ine. Spominali sa tu nejake KP, ale tam som nieco take ako pevne zabudovane detske ihrisko nenasla. Tak do coho to zaradit??
Dakujem
Olice
27.10.08,06:49
To by som este zvladla, ale potrebujeme vediet, ci to skolske ihrisko dam do medzi budovy, alebo to bude nieco ine. Spominali sa tu nejake KP, ale tam som nieco take ako pevne zabudovane detske ihrisko nenasla. Tak do coho to zaradit??
Dakujem
Športové ihriská sú podľa klasifikácie stavieb zatriedené pod 24 - ostatné inžinierske stavby, čiže odpisová skupina 4.
janinak
27.10.08,10:54
Ďakujem.
wasko
28.06.11,09:48
Pekný deň,
mňa by zaujímalo, do akej odpisovej skupiny mám zaradiť detské ihrisko ale interiérové umiestnené vo vnútri budovy, ale nie je jej súčasťou. Je poskladané z kovovej konštrukcie a obalené molitanom, je to také žinienkové mäkké ihrisko ale pod tým je tá kovová konštrukcia.

ďakujem
prudky
28.06.11,11:34
Športové ihriská sú podľa klasifikácie stavieb zatriedené pod 24 - ostatné inžinierske stavby, čiže odpisová skupina 4.
Záleží aj od toho ako a čo je tam je vybudované.
V najjednuduchšom variante by to mohli byť už terénne úpravy.
prudky
28.06.11,11:38
Pekný deň,
mňa by zaujímalo, do akej odpisovej skupiny mám zaradiť detské ihrisko ale interiérové umiestnené vo vnútri budovy, ale nie je jej súčasťou. Je poskladané z kovovej konštrukcie a obalené molitanom, je to také žinienkové mäkké ihrisko ale pod tým je tá kovová konštrukcia.

ďakujem

Daj DHIM.
Alebo hľadaj medzi športovými strojmi.
wasko
28.06.11,16:53
Ďakujem pekne za všetky názory.
Ale to nie je športové náčinie a terénne úpravy si myslím že to niesu ide o to, že to ihrisko je v budove nie vonku. Ihrisko je dvojposchodové. Najprv postavili kovovú konštrukciu, ktorú potom obalili do molitanu a je to všetko z mäkkého materiálu .

Vedel by sa ešte niekto zapojiť a priložiť svoj názor???
Prosím?
indira
30.06.11,18:02
Z akých prostriedkov bolo nadobudnuté športové ihrisko (kovová konštrukcia+molitan?) z BV alebo KV?
Ak z kapitálových výdavkov, suma obstárania nad 1700 Eur.
Bolo treba vyhotoviť stavebnú a projektovú dokumentáciu a ohlásiť stavbu stavebnému úradu? Bola stavba skolaudovaná? Ak áno, tak potom by som to považovala za technické zhodnotenie budovy-stavby.
Ak nebolo treba kolaudačné rozhodnutie stavebného úradu, a stavba nie je súčasťou projektovej dokumentácie budovy, tak by som toto športové ihrisko (aj keď je pevne spojené s budovou) brala ako Samostatný hnuteľný majetok (zariadenie - športový výrobok)
KP CPA 32.3, 2. odpis. skupina, účet 022 (prípadne podľa sumy KV
menej ako 1700 Eur na účet 028 drobný hmotný dlhodobý majetok).
Bude sa vyberať aj vstupné za používanie šport. ihriska? Ak áno tiež si myslím, že platí čo som napísala.
wasko
03.07.11,11:59
Ihrisko nie je súčasťou budovy. Hodnota bol vyššia ako 1700€. Takže odpis.sk. 2? A vstupné sa platí. Ale nerozumiem ako s tým všetkým súvisí vstupené na ihrisko??? Mohli by ste mi na to odpovedať?

ďakujem pekne
indira
03.07.11,18:32
zvykla som pri nejasnostiach v zaraďovaní majetku v budovách prihliadať aj na Finančný spravodaj č. 3/1998, pokyn č. 3400/1998-62 na zabezpečenie jednotného postupu pri uplatňovaní zákona o daniach z príjmov, ktorý sa zaoberal problematikou budov a stavieb a ich rozčlenenia na časť stavebnú a technologickú (je to vlastne pomôcka) čo evidovať samostatne na majetkových účtoch a samostatne aj odpisovať, asi toľko na vysvetlenie.