Zavrieť

Porady

zaradenie do odpisovej skupiny

Prosim o radu,
čoho sa mám pridržiavať ak chcem zaradiť novo vybudované detské ihrisko na školskom dvore? Do akej odpisovej skupiny ho mám dať a z čoho mám vychádzať?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    Vychádzaj z vnútornej smernice alebo metodického pokynu zriaďovateľa. Ak také niečo nemáš, odporúčam napísať si ho. Odpisové skupiny máš v zákone č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov, určíš si dobu odpisovania pre jednotlivé skupiny podľa predpokladanej doby používania a nie na základe tohto zákona a podľa doby používania vypočítaš ročný odpis.

    janinak je offline (nepripojený) janinak

    janinak
    To by som este zvladla, ale potrebujeme vediet, ci to skolske ihrisko dam do medzi budovy, alebo to bude nieco ine. Spominali sa tu nejake KP, ale tam som nieco take ako pevne zabudovane detske ihrisko nenasla. Tak do coho to zaradit??
    Dakujem

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    janinak Pozri príspevok
    To by som este zvladla, ale potrebujeme vediet, ci to skolske ihrisko dam do medzi budovy, alebo to bude nieco ine. Spominali sa tu nejake KP, ale tam som nieco take ako pevne zabudovane detske ihrisko nenasla. Tak do coho to zaradit??
    Dakujem
    Športové ihriská sú podľa klasifikácie stavieb zatriedené pod 24 - ostatné inžinierske stavby, čiže odpisová skupina 4.

    wasko je offline (nepripojený) wasko

    wasko
    Pekný deň,
    mňa by zaujímalo, do akej odpisovej skupiny mám zaradiť detské ihrisko ale interiérové umiestnené vo vnútri budovy, ale nie je jej súčasťou. Je poskladané z kovovej konštrukcie a obalené molitanom, je to také žinienkové mäkké ihrisko ale pod tým je tá kovová konštrukcia.

    ďakujem

    prudky je offline (nepripojený) prudky

    Vylúčený člen prudky
    Olice Pozri príspevok
    Športové ihriská sú podľa klasifikácie stavieb zatriedené pod 24 - ostatné inžinierske stavby, čiže odpisová skupina 4.
    Záleží aj od toho ako a čo je tam je vybudované.
    V najjednuduchšom variante by to mohli byť už terénne úpravy.

    prudky je offline (nepripojený) prudky

    Vylúčený člen prudky
    wasko Pozri príspevok
    Pekný deň,
    mňa by zaujímalo, do akej odpisovej skupiny mám zaradiť detské ihrisko ale interiérové umiestnené vo vnútri budovy, ale nie je jej súčasťou. Je poskladané z kovovej konštrukcie a obalené molitanom, je to také žinienkové mäkké ihrisko ale pod tým je tá kovová konštrukcia.

    ďakujem
    Daj DHIM.
    Alebo hľadaj medzi športovými strojmi.

    wasko je offline (nepripojený) wasko

    wasko
    Ďakujem pekne za všetky názory.
    Ale to nie je športové náčinie a terénne úpravy si myslím že to niesu ide o to, že to ihrisko je v budove nie vonku. Ihrisko je dvojposchodové. Najprv postavili kovovú konštrukciu, ktorú potom obalili do molitanu a je to všetko z mäkkého materiálu .

    Vedel by sa ešte niekto zapojiť a priložiť svoj názor???
    Prosím?

    indira je offline (nepripojený) indira

    indira
    Z akých prostriedkov bolo nadobudnuté športové ihrisko (kovová konštrukcia+molitan?) z BV alebo KV?
    Ak z kapitálových výdavkov, suma obstárania nad 1700 Eur.
    Bolo treba vyhotoviť stavebnú a projektovú dokumentáciu a ohlásiť stavbu stavebnému úradu? Bola stavba skolaudovaná? Ak áno, tak potom by som to považovala za technické zhodnotenie budovy-stavby.
    Ak nebolo treba kolaudačné rozhodnutie stavebného úradu, a stavba nie je súčasťou projektovej dokumentácie budovy, tak by som toto športové ihrisko (aj keď je pevne spojené s budovou) brala ako Samostatný hnuteľný majetok (zariadenie - športový výrobok)
    KP CPA 32.3, 2. odpis. skupina, účet 022 (prípadne podľa sumy KV
    menej ako 1700 Eur na účet 028 drobný hmotný dlhodobý majetok).
    Bude sa vyberať aj vstupné za používanie šport. ihriska? Ak áno tiež si myslím, že platí čo som napísala.

    wasko je offline (nepripojený) wasko

    wasko
    Ihrisko nie je súčasťou budovy. Hodnota bol vyššia ako 1700€. Takže odpis.sk. 2? A vstupné sa platí. Ale nerozumiem ako s tým všetkým súvisí vstupené na ihrisko??? Mohli by ste mi na to odpovedať?

    ďakujem pekne

    indira je offline (nepripojený) indira

    indira
    zvykla som pri nejasnostiach v zaraďovaní majetku v budovách prihliadať aj na Finančný spravodaj č. 3/1998, pokyn č. 3400/1998-62 na zabezpečenie jednotného postupu pri uplatňovaní zákona o daniach z príjmov, ktorý sa zaoberal problematikou budov a stavieb a ich rozčlenenia na časť stavebnú a technologickú (je to vlastne pomôcka) čo evidovať samostatne na majetkových účtoch a samostatne aj odpisovať, asi toľko na vysvetlenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.