marmal
15.11.05,12:50
Myslim si, ze zalezi na tom, ako to riesi softwer, ale je jednoduchsie pre kontrolu ak je 2 x a ma aj 2 vyplatne pasky (program firmy Softip BB).

Marta
beatap
15.11.05,11:52
ja robím so Softipom a mám jednu pásku, jeden riadok vo výkaze
Bionda
15.11.05,12:14
Ja som sa raz spýtala na SP, že aj náš program dovoľuje mať v jednej výplatnej páske aj dohodu aj TPP, avšak som dostala povedané, že v žiadnom prípade to tak nemôže byť, lebo v prípade zaokrúhľovania oberiete SP možno o korunu a ako potom oni k tomu prídu.
stdr
15.11.05,12:15
To či môžem zamestnať invalidného dôchodcu na DoVP som sa tu dočítala. Ale chcela by som sa opýtať, či mu môžem dať podpísať vyhlásenie, samozrejme, ak ho už nemá podpísané u niekoho iného. Zaujíma ma ako sa posudzuje invalidný dôchodok z hľadiska príjmov. Je to to isté ako starobný dôchodok? Viem že platilo, že invalidný dôchodca si mohol uplatniť celú NČZD, ale starobný dôchodca len rozdiel medzi dôchodkom a NČZD. Zmenilo sa u invalidných dôchodcov niečo?
A druhá otázka by bola, či môžem zamestnať na dohodu človeka na účtovníctvo.
Ďakujem za odpovede.
Pokiaľ viem, nič sa nezmenilo - stále platí že si môže uplatniť celú NČZD.
Účtovníctvo je podľa mňa opakovaná činnosť, nemalo by to byť na dohodu...
zuso
15.11.05,12:34
Ďakujem za odpoveď.
No a keby som zamestnala na to učtovníctvo niekoho len povedzme na mesiac - dva. teraz ku koncu roka sa to hodí nie?
Ešte ma trápi ZP. Platí pri invalidnom dôchodcovi to, že ak zarobí z DoVP viac ako 1/2 priemernej mzdy, musí odvádzať do ZP?
stdr
15.11.05,12:47
Ďakujem za odpoveď.
No a keby som zamestnala na to učtovníctvo niekoho len povedzme na mesiac - dva. teraz ku koncu roka sa to hodí nie?
Ešte ma trápi ZP. Platí pri invalidnom dôchodcovi to, že ak zarobí z DoVP viac ako 1/2 priemernej mzdy, musí odvádzať do ZP?
Na mesiac - dva to ide aj na dohodu ;)
Ak príjem z dohody presiahne v súčte za september až december 2005 sumu 13000 Sk, bude povinný po skončení roka 2005 podať ročné zúčtovanie poistného, v ňom vyčísliť úhrn dosiahnutého príjmu za obdobie september až december 2005 a vypočítané poistné zaplatiť zdravotnej poisťovni.
zuso
15.11.05,12:54
Fajn to je super, to mi uniklo, takže ak dám vznik DoVP teraz v polovici novembra, možem uplatniť celú NČZD, tak isto december, a dam jej príjem do tych 13000,- a nemusím odvadzať ani daň a ona nemusí odvádzať nič do ZP. Je to spravne? Až ma to tak potešilo.
stdr
15.11.05,12:58
Správne ;)

Bude sa odvádzať iba odvod na úrazové poistenie 0,8%
zuso
15.11.05,13:01
Ešte raz moc moc ďakujem.
Muška
15.11.05,13:04
ja robím so Softipom a mám jednu pásku, jeden riadok vo výkazeAj ja mám jednu pásku, ale vo výkaze to pracne oddeľujem
Jana Motyčková
15.11.05,13:50
Fajn to je super, to mi uniklo, takže ak dám vznik DoVP teraz v polovici novembra, možem uplatniť celú NČZD, tak isto december, a dam jej príjem do tych 13000,- a nemusím odvadzať ani daň a ona nemusí odvádzať nič do ZP. Je to spravne? Až ma to tak potešilo.Maximálne 12999,-. Pri 13000 sa odvádza.
Jozef Mihál
22.11.05,12:36
...ročné zúčtovanie za rok 2005 sa pravdepodobne nebude robiť, takže ak ide o to, tak ani v roku 2006 žiadne povinnosti.

Samozrejme situácia sa zmenila, vyššie citovaný príspevok dnes neplatí.