atony1
27.10.08,19:27
zdravím,mam asi 10 ročný myslim ze 150L obojživelny bojler a kurim pevným palivom,v poslednej dobe sa voda malo zohrieva aj ked teplota v kotli je dostacujucamZaujima ma ci sa daju vycistit nejako trubky od krenia,myslim ze su zanesene asi..ked prepnem na elektrinu,hreje celkom dobre vdaka
legolas
28.10.08,16:47
zdravím,mam asi 10 ročný myslim ze 150L obojživelny bojler a kurim pevným palivom,v poslednej dobe sa voda malo zohrieva aj ked teplota v kotli je dostacujucamZaujima ma ci sa daju vycistit nejako trubky od krenia,myslim ze su zanesene asi..ked prepnem na elektrinu,hreje celkom dobre vdaka

Všetko sa dá ak človek chce. Bojler /obojživelník/ rozoberieš a odstrániš z tých trubiek povlak /je to od vody/ ale tu môže vzniknuť problém, že pri čistení za tých 10 rokov mohli niektoré trubky zkorodovať a práve na tých miestách by mohol vzniknuť únik vody z ÚK. preto po očistení ich treba natlakovať no a to je všetko.
atony1
28.10.08,18:05
jasne ved o to ide ci sa ,,DA" rozobrat aci nachystat nejake nove tesnenie..a pod skratka nejaku prakticku radu ale aj tak dik..tony
Manual
28.10.08,18:37
Otázne je, či sa takéto operácie s 10 ročným bojlerom vôbec oplatia robiť a nekúpiť nový.
seat
05.11.08,22:11
Ak tam urobíš pi čistení nejakú dieru tú už ťažko zvaríš keď bude okolie hnilé, ja by som vyčistil a keby som videl že prepúšťa tak bohužel nalepšie výmena