Zavrieť

Porady

zanesený bojler

zdravím,mam asi 10 ročný myslim ze 150L obojživelny bojler a kurim pevným palivom,v poslednej dobe sa voda malo zohrieva aj ked teplota v kotli je dostacujucamZaujima ma ci sa daju vycistit nejako trubky od krenia,myslim ze su zanesene asi..ked prepnem na elektrinu,hreje celkom dobre vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    atony1 Pozri príspevok
    zdravím,mam asi 10 ročný myslim ze 150L obojživelny bojler a kurim pevným palivom,v poslednej dobe sa voda malo zohrieva aj ked teplota v kotli je dostacujucamZaujima ma ci sa daju vycistit nejako trubky od krenia,myslim ze su zanesene asi..ked prepnem na elektrinu,hreje celkom dobre vdaka
    Všetko sa dá ak človek chce. Bojler /obojživelník/ rozoberieš a odstrániš z tých trubiek povlak /je to od vody/ ale tu môže vzniknuť problém, že pri čistení za tých 10 rokov mohli niektoré trubky zkorodovať a práve na tých miestách by mohol vzniknuť únik vody z ÚK. preto po očistení ich treba natlakovať no a to je všetko.

    atony1 je offline (nepripojený) atony1

    atony1
    jasne ved o to ide ci sa ,,DA" rozobrat aci nachystat nejake nove tesnenie..a pod skratka nejaku prakticku radu ale aj tak dik..tony

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Otázne je, či sa takéto operácie s 10 ročným bojlerom vôbec oplatia robiť a nekúpiť nový.

    seat je offline (nepripojený) seat

    seat
    Ak tam urobíš pi čistení nejakú dieru tú už ťažko zvaríš keď bude okolie hnilé, ja by som vyčistil a keby som videl že prepúšťa tak bohužel nalepšie výmena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.