Maaria
04.11.08,07:43
Viete mi niekto poradiť, ako mám postupovať, keď chcem zrušiť styk otca s dieťaťom, kedže jeho správanie mu neprospieva a súdom mu bolo určené že môže s nou tráviť každý druhý víkend.
willma
04.11.08,07:01
dať návrh na súd, len je to na dlhé lakťe, je potrebný posudok psychológa a naozaj závažné dôvody na zákaz.
mariro
04.11.08,07:07
Styk otca s dietatom nie je take jednoduche zrusit.Na to musia byt dost vazne dovody a dokazatelne.Ako je kriminalita,pedofilia atd.Tiez som mala zaujem na tom,ale nie je to take jednoduche.Ten styk nezrusis,vzdy sa bude sud snazit aky taky styk dietata s otcom udrziavat.Bohuzial.Na druhej strane, mam uz vecsie deti, vedia aky je otec, i co robi, napriek tomu ho maju radi a idu za nim.Maju tiez kazdu druhu nedelu.Niekedy mu povedia , ze maju vela ucenia , ze nepridu, ale ked ho dlhsie nevidia, tak sa im zacnie za nim a idu ho pozriet.Tomu nezabranim, a ani nechcem.Urcite im otec chyba, ale pre mna je dolezite, ze si uvedomuju aky je, co robi, ako klame atd.A uvedomuju si co pre nich robim ja.Som pysna a hrda na svojich chlapcov.
Neviem ako mas stare dieta, ale lepsie bude s dietatom rozpravat a vysvetlit veci a dieta pochopi i ked mozno casom ale pride na to i same.
Maaria
04.11.08,07:43
Dcera má 5 rokov, a ide o to že otec mojej dcery sa nevie psychicky vyrovnať s rozvodom a to je už viac ako pol roka čo sme rozvedený a rok a pol žijeme oddelene, vyslovene ju využíva len na to aby ma prehovarala aby sa k nám mohol vrátiť. Chcela som len vedieť či na súd treba podať len štandartnu žiadosť o zrušenie styku alebo je na to nejaké tlačivo. On sa ambulante lieči na psychiatrii, takže po lekárskom posudku to podla mna až taký problém nebude.
willma
04.11.08,07:51
nechcem ti brať ilúzie, ale toto ti asi naozaj neprejde, na psychiatrii sa dnes už lieči kde kto a pokiaľ nie je nebezpečný okoliu a sebe tak s tým nespravíš asi nič. Ale pokús sa normálne spísať návrh na súd, nie je na to žiadne tlačivo a uvidíš. Možno sa ti to podarí.
Maaria
04.11.08,07:56
on stále vyhráža samovraždou dokonca aj v čase ked je s dcérov. Nahlásila som to aj na polícií, takže je o tom aj tam zápis. On je proste úplne mimo, a ja sa už fakt bojím aj o dcéru, ked nemá zábrany ani pred nou, už viac krát sa snou lúčil, že už ho nikdy neuvidí, a že nech na neho v dobrom spomína....a podobné bludy. Ked je dcéra s ním tak po príchode domov len stále pre všetko plače (akoby to potrebovala zo seba dostať), lebo ked je s ním tak jej len vyplakáva a nič iné.Ked ho viac dní nevidí tak je v pohode ok a usmiata, proste v pohode. No ved uvidím ako to dopadne ale urobím všetko preto aby s nou nebol .
mariro
04.11.08,08:28
V tej ziadosti na sud opis i tieto veci, ktore opisujes.Priloz tam fotokopiu oznamenia na Policii.Uved i to, ze sa lieci na psychiatrii.Oni si uz vyziadaju dokumentaciu o jeho zdravotnom stave ak to bude nutne.Ale pocitaj s tym, ze dieta pojde na psychologicke vysetrenie, ktorym presli i moje deti.Trvalo asi 5-6 hodin.Ale zvladli to.A uz bude len na rozhodnuti sudu, ako sa budu na vsetko pozerat a posudzovat.Drzim Ti palce, viem o com pises.Nieco podobne mame za sebou.
Maaria
04.11.08,08:39
Dakujem vám za príspevky.