Zavrieť

Porady

Styk rodiča s dieťaťom po rozvode

Viete mi niekto poradiť, ako mám postupovať, keď chcem zrušiť styk otca s dieťaťom, kedže jeho správanie mu neprospieva a súdom mu bolo určené že môže s nou tráviť každý druhý víkend.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    dať návrh na súd, len je to na dlhé lakťe, je potrebný posudok psychológa a naozaj závažné dôvody na zákaz.

    mariro je offline (nepripojený) mariro

    mariro
    Styk otca s dietatom nie je take jednoduche zrusit.Na to musia byt dost vazne dovody a dokazatelne.Ako je kriminalita,pedofilia atd.Tiez som mala zaujem na tom,ale nie je to take jednoduche.Ten styk nezrusis,vzdy sa bude sud snazit aky taky styk dietata s otcom udrziavat.Bohuzial.Na druhej strane, mam uz vecsie deti, vedia aky je otec, i co robi, napriek tomu ho maju radi a idu za nim.Maju tiez kazdu druhu nedelu.Niekedy mu povedia , ze maju vela ucenia , ze nepridu, ale ked ho dlhsie nevidia, tak sa im zacnie za nim a idu ho pozriet.Tomu nezabranim, a ani nechcem.Urcite im otec chyba, ale pre mna je dolezite, ze si uvedomuju aky je, co robi, ako klame atd.A uvedomuju si co pre nich robim ja.Som pysna a hrda na svojich chlapcov.
    Neviem ako mas stare dieta, ale lepsie bude s dietatom rozpravat a vysvetlit veci a dieta pochopi i ked mozno casom ale pride na to i same.

    Maaria je offline (nepripojený) Maaria

    Maaria
    Dcera má 5 rokov, a ide o to že otec mojej dcery sa nevie psychicky vyrovnať s rozvodom a to je už viac ako pol roka čo sme rozvedený a rok a pol žijeme oddelene, vyslovene ju využíva len na to aby ma prehovarala aby sa k nám mohol vrátiť. Chcela som len vedieť či na súd treba podať len štandartnu žiadosť o zrušenie styku alebo je na to nejaké tlačivo. On sa ambulante lieči na psychiatrii, takže po lekárskom posudku to podla mna až taký problém nebude.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    nechcem ti brať ilúzie, ale toto ti asi naozaj neprejde, na psychiatrii sa dnes už lieči kde kto a pokiaľ nie je nebezpečný okoliu a sebe tak s tým nespravíš asi nič. Ale pokús sa normálne spísať návrh na súd, nie je na to žiadne tlačivo a uvidíš. Možno sa ti to podarí.

    Maaria je offline (nepripojený) Maaria

    Maaria
    on stále vyhráža samovraždou dokonca aj v čase ked je s dcérov. Nahlásila som to aj na polícií, takže je o tom aj tam zápis. On je proste úplne mimo, a ja sa už fakt bojím aj o dcéru, ked nemá zábrany ani pred nou, už viac krát sa snou lúčil, že už ho nikdy neuvidí, a že nech na neho v dobrom spomína....a podobné bludy. Ked je dcéra s ním tak po príchode domov len stále pre všetko plače (akoby to potrebovala zo seba dostať), lebo ked je s ním tak jej len vyplakáva a nič iné.Ked ho viac dní nevidí tak je v pohode ok a usmiata, proste v pohode. No ved uvidím ako to dopadne ale urobím všetko preto aby s nou nebol .

    mariro je offline (nepripojený) mariro

    mariro
    V tej ziadosti na sud opis i tieto veci, ktore opisujes.Priloz tam fotokopiu oznamenia na Policii.Uved i to, ze sa lieci na psychiatrii.Oni si uz vyziadaju dokumentaciu o jeho zdravotnom stave ak to bude nutne.Ale pocitaj s tym, ze dieta pojde na psychologicke vysetrenie, ktorym presli i moje deti.Trvalo asi 5-6 hodin.Ale zvladli to.A uz bude len na rozhodnuti sudu, ako sa budu na vsetko pozerat a posudzovat.Drzim Ti palce, viem o com pises.Nieco podobne mame za sebou.

    Styk rodiča s dieťaťom po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.