centeso
05.11.08,16:34
Co prosim vas potrebujem k vyjadreniu od plynarov ,vodarov, elektrikarov k stavebnemu povoleniu?.Cele projekty pripojenia na inžinierske siete alebo len oni daju nejake vyjadernie že ma pripoja. Ide o to či musim k stavebku davat hned robit aj pripojky na inžinierske siete alebo to este tam netreba?
mariannadr
06.11.08,08:41
Nám do stavebného povolenia domu zahrnuli povolenie aj na elektrickú aj na plynovú prípojku. Na elektrickú prípojku sme museli mať projekt elektrickej prípojky, s tým sme išli do príslušného zákazníckého centra SSE, podali žiadosť o vyjadrenie pripojenia. Na úrade vyžadovali kladné stanovisko žiadosti od SSE (Majú na to 30 dní a nebudú sa "náhliť"). Elektrickú rozvodnú skriňu, uzemnenie, aj kábel až po stĺp sme si museli namontovať. U plynároch to bolo jednoduchšie. Zašli sme do zákazníckeho centra SPP, tam sme vypísali žiadosť a o iné sme sa nemuseli starať. SPP na svoje náklady vybuduje prípojku, osadí skriňu. Tiež na úrade potrebovali kladné stanovisko k pripojeniu. Ale u plynároch sme nemuseli mať projekt na prípojku. Myslím, že plynovú prípojku nemusíš ešte mať. My sme ju vybavovali kvôli tomu, aby sme skriňu mohli osadiť do plota. Ak si teraz dáš už spraviť plynovú prípojku, musíš sa do dvoch rokov pripojiť na plyn. Ja si myslím, že keď sa na úrade spýtaš určite ti poradia, do ktorých konkrétnych miest máš ísť a čo všetko potrebujú.
inkamia
06.11.08,14:47
ahojky, prave dnes sme boli u plynarov vybavovat pripojku . Suhlasim so vsetkym co napisala mariannadr. Len potom k tej žiadosti k plynarom sme potrebovali výpis z katastra nehnutelnosti (original +3 kopie). Taktiez sa nas pani pytala, dokedy to treba pripojit, kedze sme este v stadiu vybavovania stavebneho povolenia ,tak sme to dali do maximalnej doby, dokedy plati ziadost, cize 2 roky. Inak na tieto vybavovacky mame cloveka, ktory v tom vie chodit a vsetky tlaciva nam nachysta a popise, co treba a kde zajst. Myslim, ze to je fajn, ked clovek nema tolko casu lietat po uradoch.
svedia
08.11.08,19:42
ahojte, chcem sa opýtať, ku tej žiadosti na SSE, treba teda aj projekt elektrickej prípojky, to mi musí urobiť odborník s pečiatkou,,, že. pýtam sa pretože my sme dali si urobiť zatiaľ+ len projekt. + prípojky nám urobí druhý projektant, ktorí sa tomu venuje. Dik za odpovede.. my by sme ani nepotrebovali zatiaľ ťahať elektiku, a dávať rozvodnú skrinku, lebo si bude brať od rodičovského domu, potrebujem len vyjadrenie k stavebnému povoleniu.
KEJKA
08.11.08,21:31
ked som mala projekt, dala som urobiť osadenie na pozemok+prípojky (voda, elektrina, plyn, odpad). Teda akýsi doplnok k projektu. To som musela mať k žiadosti o stavebné povolenie.
No a ten projekt=osadenie chceli na SPP, ZSE, ZVAK, skrátka všade. Toto sme obehali so synom za jeden deň, na pamiatkový úrad sme to poslali, na SPP do Komárna sme tiež poslali žiadosť o vyjadrenie. Odpovede sme mali do týždňa.
Najdlhšie sme čakali na ZSE - od podania žiadostí cca 3 týždne. teraz čakám na stavebné povolenie...... majú na to 30 dní, tak som zvedavá.
Chcem len povedať, že žiadny úrad nechcel fyzicky mať zrealizované prípojky, všetko sa riešilo len papierovo.
bjuty smis
22.03.09,10:45
ahoj, prosím ta, kolko stálo osadenie na pozemok + prípojky ?
Lenka Marko Tonhauserová
23.02.12,14:02
ahoj chcem sa opytat vedel by ten tvoj znamy poradit, ze kolko tych vypisov z katastra potrebujem, kolko originalov a kolko kopii???
mi ideme teraz vybavovat stavebne povolenie, mam z toho dost velky strach, lebo som na materskej, casu malo, este k tomu chcu v robote aby som zacala pracovat na dohodu lebo ma moc potrebuju :-(
takze casu nie je nazbytok ...prosim vies poradit? dakujem...lenka
day
23.02.12,15:19
ked myslis LV,katastralnu mapu potrebujes 1ks a ten si prekopiruj,
vsetko je tu: http://www.porada.sk/t101034-stavebne-povolenie-rady-skusenosti.html
scholeszc
16.12.14,08:45
Dobrý deň, ja by som sa chcel opýtať, že či potrebujem znovu vyjadrenia od všetkých dotknutých (SSE, SPP, Vodári, ...) pre stavebné povolenie, keď som si už vyjadrenia získal pred prerozdelením veľkej parcely keďže som chcel vedieť či tam nebude problém postaviť dom. Parcela mala označenie 3624 a teraz sa rozdelila na menšie parcely 3624/1 až 3624/5.


Budem to musieť absolvovať nanovo?


Ďakujem s pozdravom Ľuboš Bako