grillz84
06.11.08,20:47
Dobry den,
chcel by som sa opytat, ci je mozne zalozit s.r.o. bez toho aby v nej bolo evidovane moje meno. Napr. by bola firma na mojho znameho, ale s majetkom firmy by nedisponoval. Dakujem za rady.
misomiso
06.11.08,19:52
Pri s.r.o. sa rozlisuju spolocnici (majitelia) a konatelia, ktori pravne konaju v mene spolocnosti. Obe kategorie ludi su uvedene v obchodnom registri, ktory je verejne pristupny aj na internete. Ked chces zalozit spolocnost, kde by nebolo vidno na majitelov, tak musis zalozit akciovku.
Danila
06.11.08,20:09
Pri s.r.o. sa rozlisuju spolocnici (majitelia) a konatelia, ktori pravne konaju v mene spolocnosti. Obe kategorie ludi su uvedene v obchodnom registri, ktory je verejne pristupny aj na internete. Ked chces zalozit spolocnost, kde by nebolo vidno na majitelov, tak musis zalozit akciovku.Ale on nechce akciovku. On chce s.r.o. bez jeho mena. Na niekoho iného.:) Len už som zabudla ako sa to presne nazýva.;)
misomiso
06.11.08,20:35
Ja viem, na bieleho kona. Lenze tam je pointa v tom, ze biely kon aj disponuje, cize tento model to aj tak neriesi.
vmsux
06.11.08,21:38
Ak bude tvoj znamy konatelom tak bude moct vzdy disponovat majetkom. Jedine, ze by si mu doveroval, ze hoci bude moct disponovat, robit tak nebude. Tebe by snad mohol dat splnomocnenie, alebo ta vymenovat do funkcie, ktora by ta na to opravnovala. Mozte zalozit ucet a aby si nim aj ty disponoval. Mozno jednoduchsie by to bolo zalozit na niekoho z rodiny, dedka, babku...
Excise Duty
06.11.08,23:34
Asi by bolo treba pozrieť § 673 a nasl. Obchodného zákonníka.
Danila
07.11.08,08:53
Asi by bolo treba pozrieť § 673 a nasl. Obchodného zákonníka.Aj to môže byť riešenie. Ale jeho meno vo firme predsa len bude, nakoľko zmluva o tichom spoločenstve má písomnú formu. A stačí chvíľa......:)
Aendy
07.11.08,09:09
Nasiel som nieco na nete dam link, vobec neviem o co ide, aka je to spolocnost a co, len zevraj podla nich sa da na slovensku podnikat aj anonymne.

citat z textu:
kreativite – viete o tom, že aj v SR môžete podnikať úplne anonymne (nie offshore, máme na mysli priamo slovenský subjekt, registrovaný prípadne aj na DPH)


stránka: http://www.predajfiriem.sk/preco_nasa_spolocnost.html

Ale vobec neviem ci a ako to funguje
Petra Nová
07.11.08,10:35
Dobry den,
chcel by som sa opytat, ci je mozne zalozit s.r.o. bez toho aby v nej bolo evidovane moje meno. Napr. by bola firma na mojho znameho, ale s majetkom firmy by nedisponoval. Dakujem za rady.

Až budeš uvažovať o tom, že založíš s.r.o. s nastrčenou osobou, skús sa zamyslieť nad tým, čo bude v prípade, ak by sa tej osobe niečo zlé prihodilo. Kto bude asi dediť ? Alebo, čo keď sa rozbehnutý biznis zapáči Tvojmu známemu tak, že zo známeho sa stane neznámy? :rolleyes:
misomiso
07.11.08,16:03
Skratka rieseni je mnoho ale maju same rizika a nevyhody.