Zavrieť

Porady

s.r.o. bez mojho mena

Dobry den,
chcel by som sa opytat, ci je mozne zalozit s.r.o. bez toho aby v nej bolo evidovane moje meno. Napr. by bola firma na mojho znameho, ale s majetkom firmy by nedisponoval. Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Pri s.r.o. sa rozlisuju spolocnici (majitelia) a konatelia, ktori pravne konaju v mene spolocnosti. Obe kategorie ludi su uvedene v obchodnom registri, ktory je verejne pristupny aj na internete. Ked chces zalozit spolocnost, kde by nebolo vidno na majitelov, tak musis zalozit akciovku.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    misomiso Pozri príspevok
    Pri s.r.o. sa rozlisuju spolocnici (majitelia) a konatelia, ktori pravne konaju v mene spolocnosti. Obe kategorie ludi su uvedene v obchodnom registri, ktory je verejne pristupny aj na internete. Ked chces zalozit spolocnost, kde by nebolo vidno na majitelov, tak musis zalozit akciovku.
    Ale on nechce akciovku. On chce s.r.o. bez jeho mena. Na niekoho iného. Len už som zabudla ako sa to presne nazýva.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja viem, na bieleho kona. Lenze tam je pointa v tom, ze biely kon aj disponuje, cize tento model to aj tak neriesi.

    vmsux je offline (nepripojený) vmsux

    vmsux
    Ak bude tvoj znamy konatelom tak bude moct vzdy disponovat majetkom. Jedine, ze by si mu doveroval, ze hoci bude moct disponovat, robit tak nebude. Tebe by snad mohol dat splnomocnenie, alebo ta vymenovat do funkcie, ktora by ta na to opravnovala. Mozte zalozit ucet a aby si nim aj ty disponoval. Mozno jednoduchsie by to bolo zalozit na niekoho z rodiny, dedka, babku...

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Asi by bolo treba pozrieť § 673 a nasl. Obchodného zákonníka.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Excise Duty Pozri príspevok
    Asi by bolo treba pozrieť § 673 a nasl. Obchodného zákonníka.
    Aj to môže byť riešenie. Ale jeho meno vo firme predsa len bude, nakoľko zmluva o tichom spoločenstve má písomnú formu. A stačí chvíľa......

    Aendy je offline (nepripojený) Aendy

    Aendy
    Nasiel som nieco na nete dam link, vobec neviem o co ide, aka je to spolocnost a co, len zevraj podla nich sa da na slovensku podnikat aj anonymne.

    citat z textu:
    kreativite – viete o tom, že aj v SR môžete podnikať úplne anonymne (nie offshore, máme na mysli priamo slovenský subjekt, registrovaný prípadne aj na DPH)


    stránka: http://www.predajfiriem.sk/preco_nasa_spolocnost.html

    Ale vobec neviem ci a ako to funguje

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    grillz84 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcel by som sa opytat, ci je mozne zalozit s.r.o. bez toho aby v nej bolo evidovane moje meno. Napr. by bola firma na mojho znameho, ale s majetkom firmy by nedisponoval. Dakujem za rady.
    Až budeš uvažovať o tom, že založíš s.r.o. s nastrčenou osobou, skús sa zamyslieť nad tým, čo bude v prípade, ak by sa tej osobe niečo zlé prihodilo. Kto bude asi dediť ? Alebo, čo keď sa rozbehnutý biznis zapáči Tvojmu známemu tak, že zo známeho sa stane neznámy?

    s.r.o. bez mojho mena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.