Zuzana210
20.05.05,10:58
Mám PÚ. Minulý rok mi odberateľ 2x zaplatil faktúru, čiže v knihe faktúr je "preplatiť" napr. -100 Sk a faktúra má zapísané 2 úhrady. Keď chcem v tomto roku tento preplatok vrátiť alebo započítať, nijako neviem pridať tohoročný doklad ako "úhradu" minuloročnej faktúry. Faktúru mi vôbec neponúkne v zozname fa na úhradu, lebo je vlastne uhradená. Mal niekto už taký prípad?Ako to riešite?
durisovad
20.05.05,09:01
Aj mne sa taketo obcas stane. Prvu uhradu zauctujem proti fakture a druhu ako poskytnutu zalohu od odberatela. Zalohu, pochopitelne, potom vratim.
durisovad
20.05.05,09:06
A minule roky by som riesila tak, ze druhu uhradu by som SD preuctovala na zalohy a tie by som potom vratila. Alebo - ak ma odberatel nejake nevyrovnane nove faktury, preuctovala by som uhradu na tieto nove faktury.
Zuzana210
20.05.05,09:07
Je mi jasné, že to asi tiež tak musím robiť, ale čo s minulým rokom? Nepredpokladala som, že to má takúto "muchu". Mám lepší prehľad, keď to mám ako 2x úhradu a nie ako zálohu.
Zuzana210
20.05.05,09:10
Preúčtovať nie je problém, saldo sa vypáruje, ale tá druhá úhrada sa mi nedá "odstrániť" zo zoznamu úhrad pri fa.
neznama22
26.07.05,08:07
Ahojte,
nemyslim si, ze by bolo potrebne v tomto pripade vystavovat zalohovu fakturu. Da sa to vyriesit aj inym sposobom. Ak chcete, aby Vam prehradena faktura vypadla zo salda, staci aj pojdete do zoznamu vystavenych faktur a postavte sa na prehradenu fakturu. Hore na liste sa nachadza ikona Uhrady, stlacte to a dostanete sa do zoznamu uhradzajucich dokladov. Tam si zvolte moznost pridat - uhradu internym dokladom. Dajte si pridat interny doklad a ten vyplnte na prehradenu sumu a prislusnu predkontaciu. Este vam odporucam aby ste si na interny doklad, fakturu, a vsetky bankove doklady, s ktorymi bola faktura uhradena, do parovacieho symbolu dali napriklad 1, alebo akekolvek cislo. Podstatne je, aby to cislo bolo vsade rovnake. Potom by mala dana fakturka zo salda pekne vypadnut.