Zavrieť

Porady

Preplatok faktúry-minulé roky

Mám PÚ. Minulý rok mi odberateľ 2x zaplatil faktúru, čiže v knihe faktúr je "preplatiť" napr. -100 Sk a faktúra má zapísané 2 úhrady. Keď chcem v tomto roku tento preplatok vrátiť alebo započítať, nijako neviem pridať tohoročný doklad ako "úhradu" minuloročnej faktúry. Faktúru mi vôbec neponúkne v zozname fa na úhradu, lebo je vlastne uhradená. Mal niekto už taký prípad?Ako to riešite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj mne sa taketo obcas stane. Prvu uhradu zauctujem proti fakture a druhu ako poskytnutu zalohu od odberatela. Zalohu, pochopitelne, potom vratim.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    A minule roky by som riesila tak, ze druhu uhradu by som SD preuctovala na zalohy a tie by som potom vratila. Alebo - ak ma odberatel nejake nevyrovnane nove faktury, preuctovala by som uhradu na tieto nove faktury.

    Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

    Zuzana210
    Je mi jasné, že to asi tiež tak musím robiť, ale čo s minulým rokom? Nepredpokladala som, že to má takúto "muchu". Mám lepší prehľad, keď to mám ako 2x úhradu a nie ako zálohu.

    Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

    Zuzana210
    Preúčtovať nie je problém, saldo sa vypáruje, ale tá druhá úhrada sa mi nedá "odstrániť" zo zoznamu úhrad pri fa.

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Ahojte,
    nemyslim si, ze by bolo potrebne v tomto pripade vystavovat zalohovu fakturu. Da sa to vyriesit aj inym sposobom. Ak chcete, aby Vam prehradena faktura vypadla zo salda, staci aj pojdete do zoznamu vystavenych faktur a postavte sa na prehradenu fakturu. Hore na liste sa nachadza ikona Uhrady, stlacte to a dostanete sa do zoznamu uhradzajucich dokladov. Tam si zvolte moznost pridat - uhradu internym dokladom. Dajte si pridat interny doklad a ten vyplnte na prehradenu sumu a prislusnu predkontaciu. Este vam odporucam aby ste si na interny doklad, fakturu, a vsetky bankove doklady, s ktorymi bola faktura uhradena, do parovacieho symbolu dali napriklad 1, alebo akekolvek cislo. Podstatne je, aby to cislo bolo vsade rovnake. Potom by mala dana fakturka zo salda pekne vypadnut.

    Preplatok faktúry-minulé roky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.