220870
16.11.08,11:21
Aká pokuta sankcia mi hrozí ak na aute nebudem mať namontovanú mrežu ( DPH)
evina
16.11.08,13:20
Aká pokuta sankcia mi hrozí ak na aute nebudem mať namontovanú mrežu ( DPH)

Ak auto nebude spĺňať podmienky pre uznanie N1, t.j. nevznikne nárok na odpočet DPH:
- vrátenie DPH v prípade, že bol uplatnený odpočet DPH
- pokuta za krátenie DPH v danom zdaňovacom období vo výške súčinu rozdielu dane a trojnásobku základnej úr. sadzby NBS
- sankčný úrok z dlžnej sumy vo výške štvornásobku základnej úrokovej sadzby NBS. Sankčný úrok bude vyrubený za každý deň omeškania s platbou, začínajúc dňom nasledujúcim po dni splatnosti dane alebo rozdielu dane až do dňa platby ...


Dosť drahé zbavenie sa mreže :rolleyes:
dubak138
16.11.08,18:22
U nás na firme sme tiež kúpili autá ktoré mali mrežu a hned sa dala dole a že by bol s toho nejaký problém to neviem.
JankaO
16.11.08,18:48
U nás na firme sme tiež kúpili autá ktoré mali mrežu a hned sa dala dole a že by bol s toho nejaký problém to neviem.
A už ste mali kontrolu z DÚ a skontrolovali Vám autá? Alebo Vás zastavili policajti? Pokaľ viem, polícia v prípade, že pri cestnej kontrole zistí, že v TP je auto deklarované ako N1 a v aute je odmontovaná mreža, tak to pokutuje, lebo auto nie je využívané v súlade s TP a navyše je povinný túto skutočnosť hlásiť príslušnému DÚ. A DÚ postupuje tak, ako to uviedla evina v prísp. 2.
Rozalka
16.11.08,19:10
U nás na firme sme tiež kúpili autá ktoré mali mrežu a hned sa dala dole a že by bol s toho nejaký problém to neviem.
"Počkaj času ako husa klasu ..."
Zatiaľ ste nemali, ale dokedy?
evina
16.11.08,19:32
U nás na firme sme tiež kúpili autá ktoré mali mrežu a hned sa dala dole a že by bol s toho nejaký problém to neviem.

Ani mne sa našťastie nič nestalo, lebo ma nezastavili policajti, keď som zistila, že som chodila rok bez povinnej technickej kontroly....;)
dubak138
17.11.08,18:06
sme dosť veľká firma zastavili nás aj policajti a nebolo z toho žiadny problém a myslím že rôzne kontroly k nám chodia každú chvíľu.
220870
17.11.08,18:43
Mňa to zaujímalo skôr v tej rovine že do auta som kôli tej mreži nemohol zmestiť pár líšt tak som ju demontoval a odviezol som sa pár km bez tejto povinnej výbavy.A zaujímalo ma koľko by mi mohli naši strážcovia zákona napariť pokutu.
ďakujem všetkým za príspevky.
evina
18.11.08,08:33
sme dosť veľká firma zastavili nás aj policajti a nebolo z toho žiadny problém a myslím že rôzne kontroly k nám chodia každú chvíľu.

Nerozumiem však čo chceš týmto povedať. Myslím, že každému je jasné, že sa nemusí nič stať, ak kontrola napr. nekontrolovala práve auto a policajt si to jednoducho nevšimol, ale nikomu nemôžeme takéto niečo doporučiť...
Ja som si zabudla ako som písala obnoviť technickú kontrolu a nemôžem nikomu doporučiť, že nič sa nedeje lebo mňa medzitým zastavili policajti a nedostala som pokutu. Jednoducho nezašli za auto a nevšimli si tak ako ja prešlú známku /našťastie ...:)/. Ale keby si všimli, tak nastupuje zákon....
a 220870 sa to mohlo presne tak stať-počas tej jednej jazdy bez mreže si mohol vyslúžiť pokutu podľa môjho príspevku a nemal by sa veľmi na čo odvolávať - ako si ani nemusel vyslúžiť nič. Ale o tom, či sa niekto vyhne kontrole alebo mu niečo "prejde" v rámci kontroly sa tu my nebavíme...je to miera rizika z rozhodnutia každého z nás...
Paula
18.11.08,08:57
myslím že rôzne kontroly k nám chodia každú chvíľu.


Asi majú dôvod ;).
220870
18.11.08,17:14
Upresním.Aká je sankcia pokuta na mieste .Ak ma zastaví policajná hliadka a nebudem mať na aute mrežu.Za pásy je 2000 za pneumatiky 5000 atd. Chcem sa spýtať hlavne tých ktorý takúto pokutu dostali.Mne nejde o to odstrániť tú mrežu nastálo . Ja som z tých čo dodržujú zákony dodržujem aj obmedzenie rýchlosti aj 20 km /hod. Potreboval som to z dôvodu že som chcel previezť dlhý predmet ktorý sa do auta z dôvodu že je tam tá mreža nezmestil.
Stefan2005
18.11.08,17:39
.... Potreboval som to z dôvodu že som chcel previezť dlhý predmet ktorý sa do auta z dôvodu že je tam tá mreža nezmestil.

... podľa toho, že sa zaujímaš o pokutu a z minulého času, snáď ťa "prichytili"? Potom horšie než pokuta od polície bude to, čo uvádza evina v príspevku č. 2....
220870
18.11.08,18:14
Za celý čas čo jazdím som dostal tri pokuty.Za nefungujúcu smerovku 500skk cca 1993, zabudol som doma penaženku aj zo vštkými dokladmi 500skkcca 1995, a prekročil som povolenú 50ku v obci o 6 km /hod za 1000 ,1995. Mám najazdených cez 600 000.Po celej strednej europe.Keby všetci dodržiavali predpis aspoň tak ako ja .Celá mreža v aute je chorý výmysel chorých hláv.Pripadá mi to ako keby na sústruhu ktorý môže vyrobiť 500 výrobkov za deň bola obmedzená kapacita na 200.