Zavrieť

Porady

Auto s DPH

Aká pokuta sankcia mi hrozí ak na aute nebudem mať namontovanú mrežu ( DPH)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    220870 Pozri príspevok
    Aká pokuta sankcia mi hrozí ak na aute nebudem mať namontovanú mrežu ( DPH)
    Ak auto nebude spĺňať podmienky pre uznanie N1, t.j. nevznikne nárok na odpočet DPH:
    - vrátenie DPH v prípade, že bol uplatnený odpočet DPH
    - pokuta za krátenie DPH v danom zdaňovacom období vo výške súčinu rozdielu dane a trojnásobku základnej úr. sadzby NBS
    - sankčný úrok z dlžnej sumy vo výške štvornásobku základnej úrokovej sadzby NBS. Sankčný úrok bude vyrubený za každý deň omeškania s platbou, začínajúc dňom nasledujúcim po dni splatnosti dane alebo rozdielu dane až do dňa platby ...


    Dosť drahé zbavenie sa mreže

    dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

    dubak138
    U nás na firme sme tiež kúpili autá ktoré mali mrežu a hned sa dala dole a že by bol s toho nejaký problém to neviem.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    dubak138 Pozri príspevok
    U nás na firme sme tiež kúpili autá ktoré mali mrežu a hned sa dala dole a že by bol s toho nejaký problém to neviem.
    A už ste mali kontrolu z DÚ a skontrolovali Vám autá? Alebo Vás zastavili policajti? Pokaľ viem, polícia v prípade, že pri cestnej kontrole zistí, že v TP je auto deklarované ako N1 a v aute je odmontovaná mreža, tak to pokutuje, lebo auto nie je využívané v súlade s TP a navyše je povinný túto skutočnosť hlásiť príslušnému DÚ. A DÚ postupuje tak, ako to uviedla evina v prísp. 2.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    dubak138 Pozri príspevok
    U nás na firme sme tiež kúpili autá ktoré mali mrežu a hned sa dala dole a že by bol s toho nejaký problém to neviem.
    "Počkaj času ako husa klasu ..."
    Zatiaľ ste nemali, ale dokedy?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    dubak138 Pozri príspevok
    U nás na firme sme tiež kúpili autá ktoré mali mrežu a hned sa dala dole a že by bol s toho nejaký problém to neviem.
    Ani mne sa našťastie nič nestalo, lebo ma nezastavili policajti, keď som zistila, že som chodila rok bez povinnej technickej kontroly....

    dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

    dubak138
    sme dosť veľká firma zastavili nás aj policajti a nebolo z toho žiadny problém a myslím že rôzne kontroly k nám chodia každú chvíľu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Mňa to zaujímalo skôr v tej rovine že do auta som kôli tej mreži nemohol zmestiť pár líšt tak som ju demontoval a odviezol som sa pár km bez tejto povinnej výbavy.A zaujímalo ma koľko by mi mohli naši strážcovia zákona napariť pokutu.
    ďakujem všetkým za príspevky.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    dubak138 Pozri príspevok
    sme dosť veľká firma zastavili nás aj policajti a nebolo z toho žiadny problém a myslím že rôzne kontroly k nám chodia každú chvíľu.
    Nerozumiem však čo chceš týmto povedať. Myslím, že každému je jasné, že sa nemusí nič stať, ak kontrola napr. nekontrolovala práve auto a policajt si to jednoducho nevšimol, ale nikomu nemôžeme takéto niečo doporučiť...
    Ja som si zabudla ako som písala obnoviť technickú kontrolu a nemôžem nikomu doporučiť, že nič sa nedeje lebo mňa medzitým zastavili policajti a nedostala som pokutu. Jednoducho nezašli za auto a nevšimli si tak ako ja prešlú známku /našťastie .../. Ale keby si všimli, tak nastupuje zákon....
    a 220870 sa to mohlo presne tak stať-počas tej jednej jazdy bez mreže si mohol vyslúžiť pokutu podľa môjho príspevku a nemal by sa veľmi na čo odvolávať - ako si ani nemusel vyslúžiť nič. Ale o tom, či sa niekto vyhne kontrole alebo mu niečo "prejde" v rámci kontroly sa tu my nebavíme...je to miera rizika z rozhodnutia každého z nás...
    Naposledy upravil evina : 18.11.08 at 09:38

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    dubak138 Pozri príspevok
    myslím že rôzne kontroly k nám chodia každú chvíľu.

    Asi majú dôvod .

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Upresním.Aká je sankcia pokuta na mieste .Ak ma zastaví policajná hliadka a nebudem mať na aute mrežu.Za pásy je 2000 za pneumatiky 5000 atd. Chcem sa spýtať hlavne tých ktorý takúto pokutu dostali.Mne nejde o to odstrániť tú mrežu nastálo . Ja som z tých čo dodržujú zákony dodržujem aj obmedzenie rýchlosti aj 20 km /hod. Potreboval som to z dôvodu že som chcel previezť dlhý predmet ktorý sa do auta z dôvodu že je tam tá mreža nezmestil.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    220870 Pozri príspevok
    .... Potreboval som to z dôvodu že som chcel previezť dlhý predmet ktorý sa do auta z dôvodu že je tam tá mreža nezmestil.
    ... podľa toho, že sa zaujímaš o pokutu a z minulého času, snáď ťa "prichytili"? Potom horšie než pokuta od polície bude to, čo uvádza evina v príspevku č. 2....

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Za celý čas čo jazdím som dostal tri pokuty.Za nefungujúcu smerovku 500skk cca 1993, zabudol som doma penaženku aj zo vštkými dokladmi 500skkcca 1995, a prekročil som povolenú 50ku v obci o 6 km /hod za 1000 ,1995. Mám najazdených cez 600 000.Po celej strednej europe.Keby všetci dodržiavali predpis aspoň tak ako ja .Celá mreža v aute je chorý výmysel chorých hláv.Pripadá mi to ako keby na sústruhu ktorý môže vyrobiť 500 výrobkov za deň bola obmedzená kapacita na 200.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.