timejka200
17.11.08,08:02
je v MRP možnosť vypočítania dani z príjmov? treba si ešte dačo dokúpiť aby mi vypočítalo daň z príjmov?
Lenka1979
17.11.08,07:15
je v MRP možnosť vypočítania dani z príjmov? treba si ešte dačo dokúpiť aby mi vypočítalo daň z príjmov?

Daň z príjmov sa dá vypočítať,ale musíš si "ju" dokúpiť. Tiež som si dokupovala pre MRP Win-PU. ;)
timejka200
17.11.08,12:09
a môžeš mi povedať ako to objednať a koľko to stojí? chcem to objednať lebo uľahčí mi to prácu..a prosímťa ako zistím že je vypočítaná správne, myslím tak že súvaha a výsledovka musia mať nejaké čísla rovnaké však? na konci roka?
tuta
17.11.08,13:11
Skús popozerať priamo na stránke www.mrp.sk v sekcii cenník.
timejka200
19.11.08,06:23
nenašla som tam také nevieš poradiť niečo bližšie? kde to mám hľadať?
lenkak
19.11.08,07:48
timejka treba len dobre pozrieť.
Daň z príjmu právnických osôb 5 * 498,- Sk
16,53 €
mysimis
19.11.08,07:52
Pre jednoduché účtovníctvo stojí daň z príjmu tiež 498,- Sk/16,53€
timejka200
20.11.08,10:33
a čo to dokáže ? vlastne čo to obsahuje? vypočíta to daň z príjmov? je to prepojené nejak cez podvojné účtovníctvo? alebo ako ti funguje?
Zoltán Kovács
20.11.08,10:36
Nemám ten modul zakúpený, ale myslí si, že na to aby správne počítal je potrebné správne nastaviť jednotlivé druhy účtov. Mám na mysli účty, ktoré sú v rámci daňového priznania pripočiteteľné, a odpočitateľné od účtovného hospodárskeho výsledku. Inak nebude dobre fungovať.
Žabinka
21.11.08,09:05
No ja ho mám, ale buď s tým neviem robiť, alebo som to pri kúpe zle pochopila, ale samotný program mi nič nevypočíta, akurát stiahne identifikačné údaje firmy, no tlačivo ako táké musím vyplniť sama. Ja som si tiež myslela, že je to prepojené s účtovným programom, sám načíta údaje z účt.programu, a ja akurát skontrolujem, či je to vypočítané správne. No samotné číselné údaje musím vyplniť sama, akurát program sám načita celkové sumy. Ja osobne som z toho veľmi sklamaná, a považujem to (v mojom prípade) za vyhodené peniaze. Ale ak robím niečo zle, a samotný program vie toho viac, ako som ja zistila, rada sa nechám poučiť.
tacasina
21.11.08,09:08
No ja ho mám, ale buď s tým neviem robiť, alebo som to pri kúpe zle pochopila, ale samotný program mi nič nevypočíta, akurát stiahne identifikačné údaje firmy, no tlačivo ako táké musím vyplniť sama. Ja som si tiež myslela, že je to prepojené s účtovným programom, sám načíta údaje z účt.programu, a ja akurát skontrolujem, či je to vypočítané správne. No samotné číselné údaje musím vyplniť sama, akurát program sám načita celkové sumy. Ja osobne som z toho veľmi sklamaná, a považujem to (v mojom prípade) za vyhodené peniaze. Ale ak robím niečo zle, a samotný program vie toho viac, ako som ja zistila, rada sa nechám poučiť.

Ja mám podobné skúsenosti a tiež neviem, či niekde nerobím chybu.
Ak niekto vie niečo viac, prosím poraďte.....
u.erika
21.11.08,17:52
Ja som to objednala teraz ako rozšírenie programu pre JU multiverzia. Stálo to 598,50 s DPH. Ale ešte som nevyskúšala. Potom sa ozvem, či to funguje alebo nie.
lenkak
25.11.08,08:47
v prvom rade ty robíš dp, nie program. Je to dobrá pomôcka, určité údaje nahaduješ ty, do niektorých riadkov Ti program dopíše údaje on, a sumáre spraví tiež.
u.erika
25.11.08,21:14
už mám ten program, vyskúšala som, z účtovníctva mi prepísal všetko, mala som tam nahodiť bankový účet, manželku a deti, životné poistenie a vyšlo mi to isté, čo som spravila za rok 2007. Hlávná vec, že tam musíš nahodiť tie veci, ktoré nemáš v účtovníctve, napr. prímy zo zamestnania, príjmy z prenájmu atď.. Takže tento program je ako pomôcka, platila som za to 600,- Sk na rok, ale keď mám multiverziu, tak za to mi to stálo, a dá sa to aj vytlačiť a odovzdať na DÚ.
marjankaj
25.11.08,21:48
Na www.drsr.sk sa tiež dajú vypĺňať DP a sú zadarmo.
timejka200
15.12.08,12:52
a ako si vypčítam dan z príjmov? čo k tomu potrebuje? som z toho zmetená trochu..robím to prvýkrát..som vďačná za každú radu..neviemako spotupovať z čoho sa to poíčta? z výsledku hospodárenia? a dalej čo k tomu pripočítam odpoíčítam? poradí neikto?
timejka200
05.01.09,14:06
mám mrp podvoj. účto WIN to mi tam samo nevypočíta tú dań? ako ju dostanem čo všetko si kt omu musím vypočítať vytlačiť? poradíte? prosím
Zoltán Kovács
07.01.09,14:20
mám mrp podvoj. účto WIN to mi tam samo nevypočíta tú dań? ako ju dostanem čo všetko si kt omu musím vypočítať vytlačiť? poradíte? prosím

Málo takých účt.programov je, ktorý ti samo vypočíta daň. Treba si uvedomiť, že nie program účtuje, ale účtovník. V tebou založenej novej téme som ti úž odpovedal.

http://www.porada.sk/t98188-dan-z-prijmu.html
pavol54
07.01.09,15:26
mám mrp podvoj. účto WIN to mi tam samo nevypočíta tú dań? ako ju dostanem čo všetko si kt omu musím vypočítať vytlačiť? poradíte? prosím

keď spravíte výkaz ziskov strát máte tam predsa kolonku hospodársky výsledok ten je pred zdanením
a v súvahe tak tam vám predsa vyráta zisk po odpočítaní 19 % a o pár riadkov nižšie máte daňové záväzky kde sa objaví daň ktorú odvediete štátu
daňové priznanie si potom vyplníte na drsr
Zoltán Kovács
07.01.09,15:45
keď spravíte výkaz ziskov strát máte tam predsa kolonku hospodársky výsledok ten je pred zdanením
a v súvahe tak tam vám predsa vyráta zisk po odpočítaní 19 % a o pár riadkov nižšie máte daňové záväzky kde sa objaví daň ktorú odvediete štátu
daňové priznanie si potom vyplníte na drsr

Podľa tebou uvedeného potom hosp.výsledok nebude sedieť v súvahe (po zdanení) a vo výsledovke (pred zdanením).
pavol54
07.01.09,16:34
máš pravdu, znova som sa pozrel na to čo som napísal opravujem sa nejak som to prudko strihol, jasné že od hospodárskeho výsledku pred zdanením a odrátaní(dane z bež činnosti ktorú musím vyrátať a nahodiť do pd )mi vyjde zisk teda hospodársky výsledok, ale s touto operáciou sa zaoberám až pred vyplňaním dp
timejka200
03.03.09,16:57
ja by som chcela taký malý súhrn ohľadom danového priznania


1. vytlačím si súvahu výsledovku - musí sa mi rovnať zisk na r. 57- Vzs a r. 085 v súvahe

ak sa mi nerovná hľadám chybu


2. vytlačím si hlavnú knihu tam sa mi tiež musí rovnať strany MD a D /mám rozdiel nejakých 2000sk neviem prísť na chybu/

3. 6-5 = VH pred zdanením + PP /513/-OP - potom z toho vypočítam 19% dan...neviem 551 odpisy sú odpočítateľné?

4. zaúčtujem dan na 591/341


a tak to odovdzám na danovom spolu s poznámkami.


čo sa ešte musí rovnať predtým než odovzdám danové priznanie..lebo viem že aj minulý rok ked som išla odovzdávať tak ona si to najprv prepočítala ta pani niečo mínus niečo a poslala ma naspeť aby somto opravila ...niečo sa nerovnalo...joj neviemčo to bolo

neviete mi poradiť a skontrolovať postup prosím bez kritiky? dakujem pekne!!!
Zoltán Kovács
03.03.09,19:28
ja by som chcela taký malý súhrn ohľadom danového priznania


1. vytlačím si súvahu výsledovku - musí sa mi rovnať zisk na r. 57- Vzs a r. 085 v súvahe Toto je posledné čo robíš. Súvahu a výsledovku tlačíš až po zaúčtovaní dane.

ak sa mi nerovná hľadám chybu


2. vytlačím si hlavnú knihu tam sa mi tiež musí rovnať strany MD a D /mám rozdiel nejakých 2000sk neviem prísť na chybu/ Bez odstránenia chyby to nepôjde. Treba sa cez to prehrýzť. Existuje pojem inventarizácia účtov.....

3. 6-5 = VH pred zdanením + PP /513/-OP - potom z toho vypočítam 19% dan...neviem 551 odpisy sú odpočítateľné? Nie len účet 513 je pripočitateľná k účtovnému hospodárskemu výsledku, ale napríklad aj 528 v určitých prípadoch, a môžu byť aj iné účty pripočitateľné. 551 sú riadne náklady.

4. zaúčtujem dan na 591/341 Až keď sa dopracuješ k základu dane.


a tak to odovdzám na danovom spolu s poznámkami.


čo sa ešte musí rovnať predtým než odovzdám danové priznanie..Sumár aktív a pasív napr. lebo viem že aj minulý rok ked som išla odovzdávať tak ona si to najprv prepočítala ta pani niečo mínus niečo a poslala ma naspeť aby somto opravila ...niečo sa nerovnalo...joj neviemčo to bolo

neviete mi poradiť a skontrolovať postup prosím bez kritiky? dakujem pekne!!!


V citáte
timejka200
04.03.09,05:03
dakujem