Evelyne20
17.11.08,20:49
Chcela by som sa opytat ako to je s prispevkom na podnikanie z uradu prace.Kolko to cini Sk a ci sa ta suma lisi od krajov.Ake su tam podmienky ziskania prispevku a ci je to ohranicene vekom alebo odpracovanymi rokmi.Dakujem
Anja111
18.11.08,06:06
Chcela by som sa opytat ako to je s prispevkom na podnikanie z uradu prace.Kolko to cini Sk a ci sa ta suma lisi od krajov.Ake su tam podmienky ziskania prispevku a ci je to ohranicene vekom alebo odpracovanymi rokmi.Dakujem
http://www.porada.sk/t80241-prispevok-z-uradu-prace-pri-zacati-podnikania-od-01-05-2008-a.html
Pajčiatko
24.11.08,17:57
Ja som čerpala príspevok pred dvoma rokmi z OÚP. Čerpať ho možno po 3mesiacoch evidencie, robilo to okolo 45 tisíc? Bol tam rozdiel caa +20tisíc pre znevýhodnené kategórie ako sú: dlhodobo nezamestnaný(1rok a viac), ženy ktoré sa starajú o maloleté dieťa po materskej, ...a pod. Získať ho možno na základe vypracovania podnikaťeľského zámeru.Nie je to ohraničené odpracovanými rokmi, nelíši sa to krajmi. Ide o dotácie z EÚ na podporu zamestnanosti. Na zmeny sa treba spýtať na OÚP. Podmienka však je 2roky podnikať v obore na ktorý bola dotácia uplatnená.