Zavrieť

Porady

Príspevok z úradu práce pri začatí podnikania od 01.05.2008



Ahojte poraďáci viete niečo nové o zmene výšky príspevku z ÚP pri začatí podnikania, podľa návrhu MPSVR na www stranke: employment.gov.sk/new/index.php?SMC=1&id=10004&pk_a=1&pk_id=230 má vraj ísť o sumu 103 900 Sk. a má byť platná od 01.05.2008.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    krasotinka je offline (nepripojený) krasotinka

    krasotinka
    Zatial viem, len, ze min.evidencia na UPSVaR bude 3 mesiace aby nezamestnany dostal prispevok na SZC.

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Prosím Vás, nepočili ste niekto o tom, že príspevok na začiatok podnikania by sa mal od nového roka zvýšiť?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 49 odst. 3 a 4 Zákona o službách zamestnanosti :

    3) Výška príspevku je
    a) v bratislavskom kraji najviac 35% zo 16-násobku celkovej ceny práce vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje,

    b) v ostatných krajoch najviac 45% zo 16-násobku celkovej ceny práce ...

    4) Celková cena práce na účely tohto zákona je súčet priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve SR, zverejnnej Štatistickým úradom SR za príslušné obdobie a úhrady preddavku na poistné na zdravotné poistenie, poistenie na sociálne poistenie a príspevku na starobné dôchodkové sporenie, platených zamestnávateľom.

    Teda, ak štatistický úrad zverení výšku priemernej mzdy za I.-III. štvrťrok 2008 a bude vyššia ako za rovnaké obdobie roku 2007, bude sa meniť aj výška príspevku.

    Bejka74 je offline (nepripojený) Bejka74

    Bejka74
    pekný podvečer....

    čo som sa ja informovala o výške dotácie, tak mi bolo povedané, že momentálne je to suma 103 000 Sk.- a od januára 2009nto má byť109 000Sk.-
    priamo som tam volala.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bejka74 Pozri príspevok
    pekný podvečer....

    čo som sa ja informovala o výške dotácie, tak mi bolo povedané, že momentálne je to suma 103 000 Sk.- a od januára 2009nto má byť109 000Sk.-
    priamo som tam volala.....
    ak už bola zverejnená výška priemernej mzdy za I.-III.štvrťrok 2008 /nepostrehla som túto informáciu/ - je to možné. Neplatí to však pre všetky okresy, len pre tie, ktoré sú s vyššou mierou nezamestnanosti ...

    tohirjohn je offline (nepripojený) tohirjohn

    tohirjohn
    je to v kazdom okrese zvlast..mam prechodny pobyt v Galante a tu je vyska prispevku cca. 66 000..ale trvaly pobyt mam v okrese Bardejov a tam je vyska prispevku 103 900..viem to,lebo som ju v septembri dostal..v kazdom okrese je ta suma ina a zalezi od % nezamestnanosti daneho okresu..v Bardejove je z celeho Slovenska najvyssia- viac ako 103 900 nedostane nik

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Ja som počula niečo o 140000,- Skk, ale zdá sa mi to dosť vysoký nárast, tak neviem, či je to vôbec reálne.

    Príspevok z úradu práce pri začatí podnikania od 01.05.2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.