bianka117
18.11.08,10:39
Môj otec v 1959 kupil pozemok. Mal zmluvu, ale do poriadku aby to mal na liste vlastnictva to dal az v r. 1997. Dal navrh na vklad. Teraz na elektronickom katastralnom portáli zistil, že mu zapisali o 500m2 menej ako mal na zmluve. Tak dal na kataster žiadost o opravu chybného údaju. Odpisali mu, že ked sa robil novy Roep, tak to bolo tak urobene a ze žiadosť o nápravu mal dať do 3 rokov, čiže teraz je to bezpredmetne. Ak sa cíti dotknuty, tak sa ma obrátit na sud. Nevieme aky sud bol mysleny a s kym sa ma vlastne sudit, lebo on je v prave, chyba nastala na katastri. Dakujem za rady.
Mária27
20.11.08,20:38
Podať žalobu o určenie vlastníctva
julec
18.04.09,19:30
V roku 1991 sme s manželom kúpili nehnuteľnosť,všetko prebehlo v poriadku.V roku 2004 po zistení ROEP pribudlo k našej parcele 4m2, ale tie už boli zapísané na nebohu vlastníčku.Prišli sme na to náhodou až teraz r.2009 keď sme chceli robiť nové oplotenie a hlavne sme zistili že ten kúsok už odkupil niekto úplne iný.Teoreticky sa nemôžeme dostať na náš pozemok a kúpna zmluva je napísaná že odkupujeme od nej všetko v celosti.Ospravedlňujem sa ak som sa nesprávne zaradila ale toto je môj prvý príspevok.Ďakujem za skorú odpoveď