Zavrieť

Porady

Pozemok-chyba na liste vlastnictva

Môj otec v 1959 kupil pozemok. Mal zmluvu, ale do poriadku aby to mal na liste vlastnictva to dal az v r. 1997. Dal navrh na vklad. Teraz na elektronickom katastralnom portáli zistil, že mu zapisali o 500m2 menej ako mal na zmluve. Tak dal na kataster žiadost o opravu chybného údaju. Odpisali mu, že ked sa robil novy Roep, tak to bolo tak urobene a ze žiadosť o nápravu mal dať do 3 rokov, čiže teraz je to bezpredmetne. Ak sa cíti dotknuty, tak sa ma obrátit na sud. Nevieme aky sud bol mysleny a s kym sa ma vlastne sudit, lebo on je v prave, chyba nastala na katastri. Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    julec je offline (nepripojený) julec

    julec
    V roku 1991 sme s manželom kúpili nehnuteľnosť,všetko prebehlo v poriadku.V roku 2004 po zistení ROEP pribudlo k našej parcele 4m2, ale tie už boli zapísané na nebohu vlastníčku.Prišli sme na to náhodou až teraz r.2009 keď sme chceli robiť nové oplotenie a hlavne sme zistili že ten kúsok už odkupil niekto úplne iný.Teoreticky sa nemôžeme dostať na náš pozemok a kúpna zmluva je napísaná že odkupujeme od nej všetko v celosti.Ospravedlňujem sa ak som sa nesprávne zaradila ale toto je môj prvý príspevok.Ďakujem za skorú odpoveď

    Pozemok-chyba na liste vlastnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.