Rybar75
21.11.08,14:12
Dobry deň
Viem, že podobné otázky sa tu už riešili, no nie som si z nich celkom istý, ako to je aktuálne v súčasnej dobe.

Rád by som začal živnost ,kde by som vyrábal rozne jednoduché dekoračné predmety z dreva a kovu.
Žiadne rozsiahle drevo a kovoobrabanie. Mozno malý stolový hobby sustruh a podobne. V podstate nieco podobne mám v byte ako modelársku dielnicku v komore.

Pokial by som chcel zamýšlaný zámer prevádzkovat ako živnost, potrebujem nejaké extra priestory alebo mozem oficiálne použit miestnosť v mojom vlastnom byte, za predpokladu, že nebudem hlukom a prachom obtažovat susedov v činžiaku?

Predávat nebudem priamo z bytu, ale budem dodávat odberatelom ci predávat prostredníctvom eshopu na internete formou dobierky.

Dakujem za reakcie a prajem pekný víkend
Rybar75
17.12.08,18:52
Poprosím niekoho aspon o strucnú analýzu.. Dakujem
BXLmiami
18.12.08,12:49
Nemyslím,že by bolo možné uvedenú činnosť prevádzkovať v byte,musel by si mať oficiálne priestory,kde to robíš.Najlepšie Ti odpovedia na hygiene,aké maju požiadavky na priestory.
Rybar75
28.12.08,10:31
Dakujem. Cize v takom pripade by som musel zrejme na cast bytu zapisat na katastri zmenu ucelu, popasovat sa z hygienou, mestom a susedmi.
Uff
Halli
28.12.08,10:46
Vôbec ti takú živnosť neschvaľujem. porozmyšľaj trochu...:rolleyes:, to nieje robiť doma učtovníctvo...
Rybar75
28.12.08,11:33
Slavica jasne :) Ja by som takeho suseda urcite dorazil. Uff.. Ked teraz po sebe citam ten povodny prispevok tak ,ako som sa snazil to co najlepsie rozpisat ,vyzera to skutocne dramaticky :D

No povodna myslienka bola uplne mierumilovna. Ani nie tak obrabanie ako definicia, resp. akceptovatelnost miesta podnikania bez nejakych obstrukcií, keby som doma vykonaval nieco drobné.
Nemuselo by to byt ani rezanie,pilenie a frezovanie dreva.

Skusim iny priklad.. Mal by som v predmete podnikania vyrobu a internetovy predaj zvieratiek z papiera. Vyrabal by som ich doma v obyvacke z kancelarskeho papiera pri sledovaní Ordinácie v ružovej zahrade :) či ako sa to volá.
Skratka, papier A4, noznicky pozicané od synka /prenájom?:)/ lepidlo herkules.
Ci by som musel napriklad na toto oficialne zhanat niekde v meste priestory na dielnu, alebo by to bolo akceptovatelné zo strany uradov ako ze to lepim doma v izbe.
Ak nie tak vystriehnem synka a poslem na neho hygienu v momente, ked bude v izbe opat vyrabat tie svoje origami :rolleyes:

V konecnom dosledku som uz od tohoto zameru pomaly upustil a zacinam prehodnocovat ine moznosti a smery v podnikani ,akymi by som sa asi chcel pohnut. Uvidime. Vela sa mi toho viri hlavou a vo vela veciach este nemam celkom jasno, hlavne co sa tyka praxe a legislatívy. Som rad, ze existuje porada a fajn ludia na nej.

Vsetko dobre do noveho roku Slavica, ale aj Vam ostatnym.
Pekny den
Halli
28.12.08,11:56
Rybar, no vidíš, ako si sa pekne zamyslel...;) Vieš, keď sa chceš na niečo seriozne dať môžeš síce začať v byte, ale časom zistíš, že to nieje ono. Výhrady môžu mať ostatní vlastníci, ty budeš mať byt zaprataný, budu k tebe chodiť možno pre výrobky, lebo ty zvlákať domov materiál...budeš musieť absolvovať povolenia, aby si kľudne spával atď, atď..a nakoniec zistíš, že ti to za to nestojí a nieje to až také ako si predpokladal, lebo výdavky môžu byť vyššie ako príjmy.Nuž a to potom je už len záľuba s kopou zbytočných povinností.
Prajem ti preto, aby si našiel niečo zmysluplné, oddelil súkromie od práce a mal pocit, že ťa to napĺňa. Aj tebe všetko dobré a kopec super napadov v roku 2009.;)
Rybar75
28.12.08,12:16
Dakujem pekne za prianie Slavica.

Ono to bolo od zaciatku len taká fikcia, ci by to obstalo pred uradmi. Realne si to tiez neviem v nejakom solidnejsom meritku predstavit prave pre tie dovody,ako spominas.