Zavrieť

Porady

Ako začať živnosť v byte?

Dobry deň
Viem, že podobné otázky sa tu už riešili, no nie som si z nich celkom istý, ako to je aktuálne v súčasnej dobe.

Rád by som začal živnost ,kde by som vyrábal rozne jednoduché dekoračné predmety z dreva a kovu.
Žiadne rozsiahle drevo a kovoobrabanie. Mozno malý stolový hobby sustruh a podobne. V podstate nieco podobne mám v byte ako modelársku dielnicku v komore.

Pokial by som chcel zamýšlaný zámer prevádzkovat ako živnost, potrebujem nejaké extra priestory alebo mozem oficiálne použit miestnosť v mojom vlastnom byte, za predpokladu, že nebudem hlukom a prachom obtažovat susedov v činžiaku?

Predávat nebudem priamo z bytu, ale budem dodávat odberatelom ci predávat prostredníctvom eshopu na internete formou dobierky.

Dakujem za reakcie a prajem pekný víkend
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Nemyslím,že by bolo možné uvedenú činnosť prevádzkovať v byte,musel by si mať oficiálne priestory,kde to robíš.Najlepšie Ti odpovedia na hygiene,aké maju požiadavky na priestory.

    Rybar75 je offline (nepripojený) Rybar75

    Rybar75
    Dakujem. Cize v takom pripade by som musel zrejme na cast bytu zapisat na katastri zmenu ucelu, popasovat sa z hygienou, mestom a susedmi.
    Uff

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Vôbec ti takú živnosť neschvaľujem. porozmyšľaj trochu..., to nieje robiť doma učtovníctvo...

    Rybar75 je offline (nepripojený) Rybar75

    Rybar75
    Slavica jasne Ja by som takeho suseda urcite dorazil. Uff.. Ked teraz po sebe citam ten povodny prispevok tak ,ako som sa snazil to co najlepsie rozpisat ,vyzera to skutocne dramaticky

    No povodna myslienka bola uplne mierumilovna. Ani nie tak obrabanie ako definicia, resp. akceptovatelnost miesta podnikania bez nejakych obstrukcií, keby som doma vykonaval nieco drobné.
    Nemuselo by to byt ani rezanie,pilenie a frezovanie dreva.

    Skusim iny priklad.. Mal by som v predmete podnikania vyrobu a internetovy predaj zvieratiek z papiera. Vyrabal by som ich doma v obyvacke z kancelarskeho papiera pri sledovaní Ordinácie v ružovej zahrade či ako sa to volá.
    Skratka, papier A4, noznicky pozicané od synka /prenájom?/ lepidlo herkules.
    Ci by som musel napriklad na toto oficialne zhanat niekde v meste priestory na dielnu, alebo by to bolo akceptovatelné zo strany uradov ako ze to lepim doma v izbe.
    Ak nie tak vystriehnem synka a poslem na neho hygienu v momente, ked bude v izbe opat vyrabat tie svoje origami

    V konecnom dosledku som uz od tohoto zameru pomaly upustil a zacinam prehodnocovat ine moznosti a smery v podnikani ,akymi by som sa asi chcel pohnut. Uvidime. Vela sa mi toho viri hlavou a vo vela veciach este nemam celkom jasno, hlavne co sa tyka praxe a legislatívy. Som rad, ze existuje porada a fajn ludia na nej.

    Vsetko dobre do noveho roku Slavica, ale aj Vam ostatnym.
    Pekny den

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Rybar, no vidíš, ako si sa pekne zamyslel... Vieš, keď sa chceš na niečo seriozne dať môžeš síce začať v byte, ale časom zistíš, že to nieje ono. Výhrady môžu mať ostatní vlastníci, ty budeš mať byt zaprataný, budu k tebe chodiť možno pre výrobky, lebo ty zvlákať domov materiál...budeš musieť absolvovať povolenia, aby si kľudne spával atď, atď..a nakoniec zistíš, že ti to za to nestojí a nieje to až také ako si predpokladal, lebo výdavky môžu byť vyššie ako príjmy.Nuž a to potom je už len záľuba s kopou zbytočných povinností.
    Prajem ti preto, aby si našiel niečo zmysluplné, oddelil súkromie od práce a mal pocit, že ťa to napĺňa. Aj tebe všetko dobré a kopec super napadov v roku 2009.

    Rybar75 je offline (nepripojený) Rybar75

    Rybar75
    Dakujem pekne za prianie Slavica.

    Ono to bolo od zaciatku len taká fikcia, ci by to obstalo pred uradmi. Realne si to tiez neviem v nejakom solidnejsom meritku predstavit prave pre tie dovody,ako spominas.

    Ako začať živnosť v byte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.