Stano100
23.11.08,08:30
Ahojte, mám problém s DIGI TV.
Asi pred rokom nám prestali chodiť šeky na uhradenie mesačného poplatku za služby. Tým pádom sme ich neuhrádzali. Domnievali sme sa, že pravdepodobne pošlú šeky naraz za niekoľko mesiacov, ale neposlali. Od začiatku sme mali na šekoch uvedené skomolené meno a preto sme tam telefonovali. Či nám náhodou nechodia šeky preto, lebo nás poštárka nevie nájsť. Opravu v systéme urobili, ale šeky nám napriek tomu nezačali posielať. Nejako nás už nebavilo im stále vyvolávať a tak sme to nechali tak. To bolo asi po 4 mesiacoch. Jedného dňa sme zistili, že nás od signálu odpojili. Žiadna upomienka za neuhradené platby, nič. Považovali sme to za zrušenie zmluvy a tak sme to neriešili. Minulý týždeň, keďže idú vianoce som sa rozhodol, že si znovu necháme spojazdniť signál. Na info linke som sa dozvedel zaujímavú informáciu. Máte nedoplatok vyše 4 000,-Sk. Tí kreténi účtovali mesačné poplatky i napriek tomu, že nám signál odpojili. Môže niekto pýtať peniaze za niečo čo Vám vlastne nedal? Stále sa odvolávajú na všeobecné obchodné podmienky v ktorých to vraj je uvedené, ale nič som tam nenašiel, čo by konkrétne popisovalo takúto situáciu.
Braňo
23.11.08,08:11
Povinnosť platiť za služby neovplyvňuje to, či Vám zasielali šeky alebo nie. Je potrebné reklamovať túto sumu písomne - a uviesť, že ste nemali signál a z toho dôvodu neplatíte.Avšak zdá sa mi, že máte nedoplatok za rok. Ak si dobre prečítaš všeobecné podmienky, Ty máš síce právo odstúpiť od zmluvy ak nemáš signál. Zrušili Vás preto, lebo ste neplatili, avšak na dlžnú sumu majú nárok. Otázne ešte bude dokazovanie, či ste výpadok signálu reklamovali (neviem, či telefonická reklamácia je relevantný dôkaz).
arizona
23.11.08,09:45