jollko
23.11.08,14:38
Dobrý deň. Budúci rok by som chcel začať podnikať.Plány včom už mám, ale všetko mi skomplikovali financie.Vedel by som začať keby som si vzal niečo do prenajmu, ale to nechcem.Za prenájom s amomentálne pýta dosť vela a platiť prenájom niekolko rokov, tak zbytočne preplatím.Tak som rozmýšlal postaviť si niečo, ale po spočítaníé nákladov som zistil že mi nato bude dosť chýbať.Neviem čo mám robiť, či si požičať od banky alebo si nájsť niekoho kto by do toho šiel somnou.Vie mi niekto poradiť, čo je lepšie?
ďakujem
Zoltán Kovács
23.11.08,13:47
Radšej banka, ako "niekto" spoločník.
mysimis
23.11.08,13:48
Moja osobná skúsenosť, radšej si požičať ako sa spolčovať....
AnikoAd
23.11.08,13:48
Súhlasím, radšej banka. Osobná skúsenosť.
tetrisss
23.11.08,16:06
Sam, sam a este raz sam, a este bozechran s rodinou...
Ibaka
23.11.08,16:28
Tiež som zástancom za "sám" Tvoj problém s financovaním skús riešiť cez banku, ale u začínajúcich je to problém. Možno finančne pomôže niekto z rodiny ale za strikných a vopred dohodnutých podmienok ( doba, výška pôžičky, termín príp splátkový kalendár, úroky.)
Ale ak si presvedčený že máš skutočne dobrý nápad, nedel sa s nikým, s veľkou pravdepodobosťou to nedopadne dobre. Ak pustíš do Tvojho biznisu rodinu, možno aj tetka z tretieho kolena Ťa bude presviedčať, že si nevyplatil jej koňa správne, resp si ho oklamal.
Maximálne požičiam-a vrátim . FINITO
slabikar
24.11.08,11:09
urcite chod do toho sam, skus banku a ked to nepojde, tak uz vezmi pozicku od niekoho namiesto toho, aby ten poskytovatel pozicky bol spolocnik. radsej pozicka ako spolcovanie
Niuška
24.11.08,12:39
SPOLKY : ČERTOVE VOLKY... platí to, to mi ver. i keď : VÝNIMKA POTVRDUJE PRAVIDLÁ. zostáva zaželať: veľa štastia či už tak, či onak...
misomiso
24.11.08,12:58
Sam, sam a este raz sam, a este bozechran s rodinou...

Ja mam velmi dobre skusenosti s rodinnou firmou. Zamestal som napriklad svagra. Samozrejme - nezamestnal by som hocikoho z rodiny, len preto, ze mi je rodina. Ale skor mam obavy z cudzich, pretoze pocas pohovoru ich skutocne tazko "prekuknut".
Dáša_
24.11.08,14:52
Ja mam velmi dobre skusenosti s rodinnou firmou. Zamestal som napriklad svagra. Samozrejme - nezamestnal by som hocikoho z rodiny, len preto, ze mi je rodina. Ale skor mam obavy z cudzich, pretoze pocas pohovoru ich skutocne tazko "prekuknut".

misomiso základná otázka: fungujete ako partneri v biznise, alebo je tvoj zamestnanec?
Lebo to su dva uplne rozdielne pripady si myslím
misomiso
24.11.08,18:37
misomiso základná otázka: fungujete ako partneri v biznise, alebo je tvoj zamestnanec?
Lebo to su dva uplne rozdielne pripady si myslím

Je moj zamestnanec. Na to, aby sa stal partnerom bohuzial nemal kapital. Samozrejme - cim menej partnerov, tym lepsie.
jollko
24.11.08,18:56
Ďakujem všetkým čo poskytli príspevok.Plánoval som to s rodinou ale už len keď potrebujem pomoc v niečom, nakolko niesom momenálne doma tak jej niet. Tak asi dám na Vaše rady a pojdem do toho sám :-). A reakcia na misomiso: No zamestnať tam možno zamestnám niekoho z rodiny, jasné že nie len tak hocikoho, ale len niekoho z najbližšej :-)