Zavrieť

Porady

Sám alebo s niekým

Dobrý deň. Budúci rok by som chcel začať podnikať.Plány včom už mám, ale všetko mi skomplikovali financie.Vedel by som začať keby som si vzal niečo do prenajmu, ale to nechcem.Za prenájom s amomentálne pýta dosť vela a platiť prenájom niekolko rokov, tak zbytočne preplatím.Tak som rozmýšlal postaviť si niečo, ale po spočítaníé nákladov som zistil že mi nato bude dosť chýbať.Neviem čo mám robiť, či si požičať od banky alebo si nájsť niekoho kto by do toho šiel somnou.Vie mi niekto poradiť, čo je lepšie?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Radšej banka, ako "niekto" spoločník.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Moja osobná skúsenosť, radšej si požičať ako sa spolčovať....

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Sam, sam a este raz sam, a este bozechran s rodinou...

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    Tiež som zástancom za "sám" Tvoj problém s financovaním skús riešiť cez banku, ale u začínajúcich je to problém. Možno finančne pomôže niekto z rodiny ale za strikných a vopred dohodnutých podmienok ( doba, výška pôžičky, termín príp splátkový kalendár, úroky.)
    Ale ak si presvedčený že máš skutočne dobrý nápad, nedel sa s nikým, s veľkou pravdepodobosťou to nedopadne dobre. Ak pustíš do Tvojho biznisu rodinu, možno aj tetka z tretieho kolena Ťa bude presviedčať, že si nevyplatil jej koňa správne, resp si ho oklamal.
    Maximálne požičiam-a vrátim . FINITO

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    urcite chod do toho sam, skus banku a ked to nepojde, tak uz vezmi pozicku od niekoho namiesto toho, aby ten poskytovatel pozicky bol spolocnik. radsej pozicka ako spolcovanie

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    SPOLKY : ČERTOVE VOLKY... platí to, to mi ver. i keď : VÝNIMKA POTVRDUJE PRAVIDLÁ. zostáva zaželať: veľa štastia či už tak, či onak...

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    tetrisss Pozri príspevok
    Sam, sam a este raz sam, a este bozechran s rodinou...
    Ja mam velmi dobre skusenosti s rodinnou firmou. Zamestal som napriklad svagra. Samozrejme - nezamestnal by som hocikoho z rodiny, len preto, ze mi je rodina. Ale skor mam obavy z cudzich, pretoze pocas pohovoru ich skutocne tazko "prekuknut".
    Naposledy upravil misomiso : 24.11.08 at 13:27

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    misomiso Pozri príspevok
    Ja mam velmi dobre skusenosti s rodinnou firmou. Zamestal som napriklad svagra. Samozrejme - nezamestnal by som hocikoho z rodiny, len preto, ze mi je rodina. Ale skor mam obavy z cudzich, pretoze pocas pohovoru ich skutocne tazko "prekuknut".
    misomiso základná otázka: fungujete ako partneri v biznise, alebo je tvoj zamestnanec?
    Lebo to su dva uplne rozdielne pripady si myslím

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Dáša_ Pozri príspevok
    misomiso základná otázka: fungujete ako partneri v biznise, alebo je tvoj zamestnanec?
    Lebo to su dva uplne rozdielne pripady si myslím
    Je moj zamestnanec. Na to, aby sa stal partnerom bohuzial nemal kapital. Samozrejme - cim menej partnerov, tym lepsie.

    jollko je offline (nepripojený) jollko

    jollko
    Ďakujem všetkým čo poskytli príspevok.Plánoval som to s rodinou ale už len keď potrebujem pomoc v niečom, nakolko niesom momenálne doma tak jej niet. Tak asi dám na Vaše rady a pojdem do toho sám :-). A reakcia na misomiso: No zamestnať tam možno zamestnám niekoho z rodiny, jasné že nie len tak hocikoho, ale len niekoho z najbližšej :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.