marcelle11
24.11.08,21:44
Marne sa pokusam zistit ci je mozne podnikat v suvislosti s internetovou burzou aby vsetko bolo danovo v poriadku. Ani ostrielane uctovnicky, ktorych som sa na to pytala s tym nemaju ziadne skusenosti.
Uvediem priklad. Rozdhodnem sa otvorit pozicovnu spolocenskych siat. Je jednou z moznosti aj nakup tovaru na roznych europskych portaloch internetovej burzy? Na takychto portaloch sa kupuje od FO a plati sa platobnou kartou za tovar + postovne. Na mail zvycajne pride elektronicka faktura, nasledne potvrdenie o platbe, samozrejme v anglickom jazyku. Tovar pride kupujucemu postou.
Takze je vobec mozne takyto tovar ponukat na pozicanie? S tym, aby boli splnene vsetky danove nalezitosti?
Uctovnicky svorne tvrdia, ze bez danoveho dokladu, zmluvy o kupe v slovenskom jazyku, ktore v takomto pripade chybaju to jednoducho nejde.

Ako sa da v takychto pripadoch postupovat, aby sa tovar ziskany od FO v zahranici, nakupom cez internet dal pouzit s cielom predaja ci pozicania?
marcelle11
25.11.08,10:27
Nikto nevie pomoct s danym problemom? Vobec ziadne skusenosti?
kabul
25.11.08,10:39
no zrejme keby mali učtovničky pravdu tak obchodnici ktory nakupuju v zahranici by to nemali ako dokladovať, ked faktury dostanu v angl. jazyku...
marcelle11
25.11.08,10:52
Spominali mi overeny preklad... ale to mi pride dost zvlastne davat vsetko prekladat a overovat k notarovi.
Vraj el. faktura nie je povoleny danovy doklad a potvrdenie o platbe z e-bay nesplana nalezitosti danoveho dokladu rovnako. Je to naozaj pravda alebo len nemaju s elektronickym obchodom ziadne skusenosti?
Dáša_
25.11.08,10:52
no zrejme keby mali učtovničky pravdu tak obchodnici ktory nakupuju v zahranici by to nemali ako dokladovať, ked faktury dostanu v angl. jazyku...

No ja teda neviem, ale podla mna stačí k fakture pripojiť preklad. Ku každej. Ale nemusí byť samozrejme overeny. Ale je potrebné, aby bolo vidieť, čo, za koľko, od koho (dph), kedy, komu...
marcelle11
25.11.08,10:55
Este by ma zaujimalo ci je v tom podstatny rozdiel ak ide o nakup z internetoveho obchodu alebo nakup cez internet od jednotlivca cez aukciu? S ohladom na danove povinnosti.
Dáša_
25.11.08,11:02
Este by ma zaujimalo ci je v tom podstatny rozdiel ak ide o nakup z internetoveho obchodu alebo nakup cez internet od jednotlivca cez aukciu? S ohladom na danove povinnosti.

Z internetoveho obchodu je to z mojho pohladu jednoduchsie - skor dostanes nejaky doklad, ktory vies pouzit v svojom uctovnictve.
marcelle11
25.11.08,12:10
mozem Ti Daska poslat oskenovane potvrdenie o platbe z internetu. Ci by mohlo ist o danovo uznatelny doklad?
marcelle11
25.11.08,12:19
alebo niekto iny by mohol nahliadnut na toto potvrdenie ci moze ist o danovo uznatelny doklad?
marcelle11
26.11.08,17:53
Akym sposobom je mozne predavat pouzivany tovar? Napriklad uz nosene spolocenske saty. Alebo je mozne v pozicovni spolocenskych siat ponukat na predaj len novy tovar priamo od vyrobcu, velkoobchodu ci maloobchodu?
marcelle11
28.12.08,21:24
Nikto nevie prosim poradit?
Zoltán Kovács
28.12.08,22:09
Akym sposobom je mozne predavat pouzivany tovar? Napriklad uz nosene spolocenske saty. Alebo je mozne v pozicovni spolocenskych siat ponukat na predaj len novy tovar priamo od vyrobcu, velkoobchodu ci maloobchodu?

Ak máš v živnosti aj maloobchod tak môžeš predať aj použité a nosené šaty. Len ich musiš vyditeľne a jednoznačne označiť, že ide o použitý tovar.
zk24
16.12.11,16:45
Ahojte,

chcela by som si overiť, prípadne ozrejmiť nasledovný prípad:

SK právnická osoba registrovaná podľa §7a si chce kúpiť notebook cez internet z ČR. Tento dodávateľ má pridelné slovenské IČ DPH, predpokladám, že z dôvodu prekročenia hranice 35,000 € za zásielkový tovar (§6).

Keďže osoba registrovaná podľa §7a je povinná objednávať pod týmto IČ DPH nielen služby ale aj tovar, a teda má pridelené IČ DPH, tak nemožno hovoriť o zásielkovom tovare, ale o nadobudnutí tovaru v tuzemsku (§11)

Vychádza mi z toho, že osoba registrovaná podľa §7a pri nadobudnutí tovaru z iného ČŠ je povinná na slovensku podať daňové priznanie a odviesť daň podľa §69 ods.6.
Alebo český dodávateľ dodá tovar so slovenskou DPH?

Ako je to prosím Vás správne, alebo máte iné nápady?

Ďakujem